atrakcje Londynu
ANGLIA,  LONDYN,  PODRÓŻE

Londyn na weekend – dzień 2

Drugiego dnia pogoda jest typowa dla Londynu. Od rana deszcz i wiatr z niewielkimi przejaśnieniami. Postanawiamy jednak trzymać się planu.

Pierwsza w planie jest Katedra Świętego Pawła ( St Paul’s Cathedral) – jeden z najbardziej znanych kościołów anglikańskich w Wielkiej Brytanii i budowli Londynu.

1

Katedra Świętego Pawła jest jedną z największych i najpiękniejszych katedr na świecie. Położona jest w najstarszej części Londynu – dzielnicy City. Aby do niej dotrzeć, z naszej kwatery, należy linią Victoria dojechać do Oxford Circus Station, tam przesiąść się w linię czerwoną Central i dojechać do stacji St. Paul’s Station.

Londyn na weekend - My Travel Blog

Kolejny punkt to The Monument. Piechotą dotarcie tam zajmuje nam jakieś 15 minut.

Monument to the Great Fire of London to najwyższa wolnostojąca kamienna kolumna na świecie. Upamiętnia Wielki pożar Londynu który miał miejsce w 1666 roku.

Wstęp do Monumentu jest płatny – Dorośli 4 GBP, dzieci – 2 GBP. Godziny otwarcia: 9:30 – 17:30 (ostatnie wejście o 17:00)

Pokonujemy więc 311 stopni…

4A

… i docieramy do tarasu widokowego

6

7

Od kolejnej atrakcji – twierdzy Tower of London – dzieli nas niecały kilometr.

Twierdza jest popularną atrakcją turystyczną Londynu, położoną nad północnym brzegiem Tamizy i otoczoną kilkoma rzędami murów i dawnym korytem fosy, w którym obecnie rośnie trawa. W swej historii budynek był fortecą, więzieniem, pałacem, a nawet służył jako zoo.

Ostatni w planie jest Tower Bridge – jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie, most zbudowany w stylu wiktoriańskim

13

14

Tu spędzamy resztę wieczoru, czekając aż zapadnie zmrok i miasto zostanie pięknie oświetlone.

10

I tak nasz weekend w Londynie dobiegł końca – bo wszystko co dobre kończy się szybko. O 7.00 rano ruszamy na lotnisko i wracamy do Polski.

20

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz