Tłumacze elektroniczne Vasco
Gadżety,  KOMFORT W PODRÓŻY,  LIFESTYLE,  PORADY

Dlaczego warto używać elektronicznego translatora?

 

 

Większość z was podczas podróży z pewnością używała aplikacji tłumaczeniowych takich jak Tłumacz Google. Na pewno sprawdził się świetnie do tłumaczenia pojedynczych zdań. Jednak podróżując do obcego kraju byłoby wspaniale mieć osobistego tłumacza elektronicznego, który pomógłby wam porozumieć się w czasie rzeczywistym z lokalną ludnością, zamówić jedzenie w restauracji czy kupić pamiątki na lokalnym targu. Dobrze zaprojektowane urządzenie do tłumaczenia praktycznie zawsze wykona pracę lepiej niż bezpłatna aplikacja na smartfony. Poznajcie niektóre z powodów, dla których uważam, że warto korzystać z elektronicznego translatora.

1. Łatwość obsługi

W przeciwieństwie do nieporęcznych aplikacji do tłumaczenia, używanie elektronicznego translatora jest bardzo proste. Można docenić jego intuicyjną nawigację, dzięki której obsługa urządzenia jest przyjemna i szybka. W dodatku wystarczy wyciągnąć go z torebki i nacisnąć przycisk nagrywania, aby rozpoczął swoją pracę.

2. Roaming

Jeżeli w swoim smartfonie włączysz transfer danych w roamingu (w Unii to jeszcze nie dramat) to musisz pamiętać, że aplikacje które działają w tle zaczną aktualizować swój status i pobierać dane nad czym zwykle nie mamy kontroli. W elektronicznych translatorach nie ma takiego niebezpieczeństwa, urządzenia korzystają tylko z danych w trakcie tłumaczenia. Wybierając tłumacz elektroniczny warto zwrócić uwagę czy urządzenie posiada wbudowaną kartę SIM – to najbardziej komfortowe rozwiązanie bo w takich kartach transfer danych jest bardzo tani, w zasadzie wystarcza na wiele lat działania, nie ma abonamentu i współpracuje ze wszystkimi sieciami we wszystkich zakresach na całym świecie.

3. Głośnik i mikrofon

Dobry translator ma mikrofon przystosowany do pracy w głośnym środowisku i wygłusza dźwięki które pochodzą z innych miejsc. Podobnie z głośnikiem, w translatorze musi być mocny aby się przebił przez gwar na targu czy po prostu dźwięki ulicy. To kolejna przewaga translatora elektronicznego w stosunku do aplikacji na smartfony.

4. Intuicyjna rozmowa

Częstym problemem podczas używania aplikacji do tłumaczeń jest słaba jakość takich tłumaczeń. Komunikaty często trzeba poprawiać, powtarzać lub resetować ustawienia.

Dobry translator powinien posiadać 2 “fizyczne” przyciski nagrywania przeznaczone dla języka ojczystego i obcego. Możecie więc go używać do tłumaczenia obu języków w tym samym czasie, co pozwoli na płynną komunikację. Samo tłumaczenie odbywa się bardzo szybko, dzięki czemu nie musicie czekać po każdym zdaniu. To niezwykle wygodne.

 

Jaki tłumacz elektroniczny wybrać?

 

Osobiście myślę, że najlepszym wyborem jest Vasco Translator. Spełnia on wszystkie wymagania jakie stawia przed nim użytkownik. To nie smartfon z dziesiątkami funkcji ale dedykowane urządzenie dla osób które chcą sprawnie porozumieć się w obcym języku. Tłumacze elektroniczne Vasco umożliwiają swobodną komunikację nawet w 40 językach m.in. w języku chińskim, fińskim, czy tureckim. Świetnie sprawdzają się zarówno podczas podróży turystycznych jak i rozmów biznesowych ponieważ radzą sobie ze specjalistycznymi zwrotami, typowymi dla języka technicznego, naukowego i biznesowego.

 

Tłumacze elektroniczne Vasco

 

Dzięki posiadaniu serwerów na całym świecie (Europa, Azja, USA), urządzenia Vasco, zapewniają znacznie większą szybkość tłumaczenia. Tłumacze i translatory Vasco wykorzystują kilka silników tłumaczeniowych i korzystają z najlepszego, w zależności od wybranej pary językowej.

 

Dla osób, oczekujących od podróżowania więcej, przygotowano inną wersję tłumacza elektronicznego – Vasco Traveler. Posiada on mnóstwo innych przydatnych funkcji, jak np. nawigację z mapami Świata lub Europy, przewodniki zawierające wskazówki dotyczące ciekawych miejsc. Poza tym znajdziemy w nim jeszcze najważniejsze numery alarmowe, dane adresowe ambasad, czy przelicznik walut. Najważniejszą rzeczą, moim zdaniem, jest dołączona do urządzenia roamingowa karta SIM, która zapewnia tani transfer danych i najlepszy zasięg w około 200 krajach. Uważam, że to świetna i bardzo przydatna opcja, która zaoszczędzi nam czasu na poszukiwania w każdym z krajów lokalnych kart SIM.

 

Tłumacze elektroniczne Vasco

 

Na koniec warto wspomnieć, że Vasco Electronics oferuje wielojęzyczne wsparcie oraz dożywotnie aktualizacje dla swoich produktów.

 

Uwaga!

Jeśli zdecydujecie się na zakup translatora, to po kliknięciu w poniższy link możecie uzyskać zniżkę w wysokości 30%. To naprawdę świetna okazja.

https://vasco-electronics.pl/?disc=afflink&utm_source=blog&utm_medium=banner&utm_campaign=mytravelblog

 

Dajcie znać czy korzystaliście kiedyś z takiego tłumacza i co o nich sądzicie? Jak zwykle czekam na wasze komentarze!

 

 

Wpis powstał we współpracy z firmą VASCO ELECTRONICS.

 

Tłumacze elektroniczne Vasco

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.