LOKALE,  LUBLIN,  MOJE MIEJSCA

Pijalnia Perłowa – lubelska perełka

 

 

Jeśli jesteście fanami dobrego piwa, to podczas pobytu w Lublinie koniecznie musicie odwiedzić to miejsce. Perłowa pijalnia piwa to prawdziwa perełka wśród lubelskich pubów.

Wnętrze

Zawsze kiedy jesteśmy w Lublinie musimy odwiedzić to miejsce. Jest dla nas idealne pod każdym względem. Po pierwsze wystrój, który jest dość awangardowy. Nam od razu przypadł do gustu. Ściany w prosty, ale bardzo ciekawy sposób nawiązują do dawnych wnętrz. Niewielki metraż lokalu został wykorzystany w pełni dzięki najdłuższemu barowi w mieście. Ten owalny bar jest punktem centralnym pubu. W lokalu nie ma stolików, więc możemy zasiadać tylko na barowych krzesłach wzdłuż baru, co tworzy specyficzny, ale wyjątkowy klimat. Lustra na suficie powiększają optycznie przestrzeń. Zdecydowanie to kawał dobrej roboty i pięknego designu. Dzięki układowi baru możemy liczyć na odpowiedni czas reakcji barmana. Jedynym minusem, jest to, że ciężko przyjść tu w większym gronie, ponieważ mogą wystąpić problemy komunikacyjne.

 

 

 

Piwo

Różnorodna gama gatunków piw od jasnych delikatnie orzeźwiających po ciemne mocniejsze. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Nam do gustu najbardziej przypadła tradycyjna Perła Export. Ale jeżeli nie możecie się zdecydować i chcecie najpierw spróbować różnych gatunków – żaden problem. Za 10 zł możecie degustować po 4 dowolne piwa, w małych , uroczych 125 ml kufelkach.

 

 

Kuchnia

Kuchnia na wysokim poziomie. Bardzo ciekawe propozycje jedzenia i przekąsek. Dodatkowo wszystko w bardzo rozsądnej cenie. To było naprawdę pozytywne kulinarne doświadczenie. Warto spróbować tu burgerów i ciasteczek piwnych – są genialne!

Obsługa

Tu kolejny plus. Zawsze właściwe osoby na właściwym miejscu. Za każdym razem obsługa jest bardzo miła, uprzejma i uśmiechnięta. Chętnie opowiada zarówno o samym browarze jak i o każdym z gatunków dostępnych na miejscu piw. Dodatkowo kształt baru sprawia, że od razu widać komu skończyło się piwko i nie trzeba długo czekać na następną kolejkę 🙂

Adres

Perłowa Pijalnia Piwa

ul. Bernardyńska 15A, Lublin

Podsumowując, jeśli będziecie w Lublinie koniecznie odwiedźcie to miejsce. W ciągu dnia z miejscami nie ma problemu, ale na wieczór najlepiej zrobić rezerwację, bo przewija się tu cała masa ludzi. Bywa tam tłoczno, bywa gwarno, ale w takim miejscu piwo smakuje najlepiej. Warto więc spędzić tam trochę czasu!

 

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.