Jezioro Garda Atrakcje
KOMFORT W PODRÓŻY,  PORADY

Aplikacje, bez których nie ruszam w podróż

 

 

Podobnie, jak w przypadku pakowania odpowiednich produktów, niezbędnych w podróży, odpowiednie aplikacje w telefonie mogą znacznie ułatwić naszą podróż. Nowocześni podróżnicy ładują więc swoje smartfony szeregiem przydatnych aplikacji, które mogą uprościć ich wyprawę, bez względu na to, dokąd się wybierają. Oto mój wybór najlepszych aplikacji podróżniczych, bez których nie wyjeżdżam. Niektóre z nich możecie już znać, a niektóre dopiero pobrać przed następną przygodą.

 

Aplikacje przydatne w podróży

 

Rezerwacje i przemieszczanie się

Skyscanner

Aplikacja Skyscanner to wyszukiwarka lotów, hoteli i wynajem samochodów. Aplikacja wyszukuje najtańsze i najlepsze opcje oraz pozwala na filtrowanie wyników według czasu trwania lotu, liczby przesiadek, czy rodzaju linii lotniczych. Dzięki temu pozwala optymalnie i kompleksowo zaplanować swoją podróż na tablecie czy telefonie komórkowym. Najtańsze terminy można wyświetlić w kalendarzu miesięcznym, a także otrzymywać powiadomienia o zmianie cen biletów. Jeśli nie macie pewności, dokąd dokładnie chcecie się wybrać, Skyscanner oferuje kategorię, która pozwala odkryć „najlepsze oferty” z najbliższego lotniska, a także listę wybranych destynacji po przystępnych cenach.

Momondo

Aplikacja Momondo jest moją ulubioną wyszukiwarką lotów. Pozwala na wyszukiwanie biletów lotniczych za pomocą wielu przydatnych filtrów: czasu lotu, cena, liczba przesiadek, godziny wylotu itp. Oprócz lotów możecie za pomocą Momondo wyszukać również hotele i wypożyczalnie samochodów.

Booking.com

Aplikacja do wyszukiwania i rezerwowania najtańszych i najlepszych hoteli na całym świecie. Ceny bardzo często są dużo tańsze niż na oficjalnej stronie hoteli. Przy rezerwacji hotelu to mój numer jeden.

Airbnb

Dzięki Airbnb mamy możliwość wynajęcia mieszkań, apartamentów, czy domów, pod nieobecność właścicieli lub jako goście, w zależności od oferty. Korzystałam z niej niejednokrotnie i z czystym sumieniem mogę polecić. Ceny są tu często o wiele niższe niż w hotelach.

Uber

Aktywny w około 84 krajach i 737 miastach, Uber jest globalnym królem aplikacji niezbędnych w podróży. Korzystając z niej można szybko zamówić samochód. Największym jej plusem jest wygoda. Opłata za przejazd, po jego zakończeniu zostaje automatycznie, a rachunek otrzymujecie mailem. Przejazd przeważnie jest sporo tańszy od przejazdu taksówką.

 

Przygotowanie do wyjazdu i znajdowanie miejsc

 

Packpoint

PackPoint to wirtualny asystent pakowania. Aplikacja sama tworzy dopasowaną listę rzeczy do spakowania, biorąc pod uwagę miejsce docelowe, charakter wyjazdu i przewidywaną pogodę. Możecie oczywiście usunąć przedmioty, które uważacie za nieprzydatne, a także udostępniać listy innym osobom, na wypadek, gdyby wasi przyjaciele także potrzebowali pomocy.

XE Currency

XE Currency jest jedną z bardziej niezawodnych aplikacji do konwertowania walut. Jest ona stale aktualizowana i oferuje bieżące kursy wymiany dla prawie każdej waluty. Najlepsze jest to, że działa również w trybie offline, więc nie potrzebujecie ani Wi-Fi ani internetu z telefonu, żeby sprawdzić, co ile kosztuje.

TripAdvisor

To aplikacja, za sprawą której możecie szybko przejrzeć miliony recenzji, opinii, filmów i zdjęć, dotyczących niemal wszystkiego, co związane jest z podróżą – bary, restauracje, hotele, linie lotnicze i wiele innych. Śmiało można polegać na ocenach, które są umieszczane w tym serwisie. Wiele zagranicznych restauracji chwali się na swoich witrynach dobrymi ocenami w TripAdvisor. Sprawdzałam nie raz i jestem pewna, że można jej ufać.

Mapy Google

Aplikacja znana przez wszystkich i powszechnie uznawana za jedną z najlepszych aplikacji nawigacyjnych. Ogromnym plusem jest to, że przed wyjazdem możemy pobrać mapy danego kraju i korzystać z nich w trybie offline.

Maps.me

Od czasu, kiedy google maps działają offline, praktycznie jej nie używam, ale są jeszcze miejsca, gdzie Maps.me jest jedynym ratunkiem. W końcu oferuje ona mapy 345 krajów i wysp, więc śmiało można powiedzieć, że ogarnia praktycznie cały świat.

 

Aplikacje językowe i codziennego użytku

 

Tłumacz Google

Najlepsza aplikacja turystyczna do tłumaczeń. Ale o tym wiedzą wszyscy. Z kolei jej druga funkcja jest mniej znana. Aplikacja pozwala na tłumaczenie tekstu pisanego, przez zrobienie zdjęcia. Świetnie, prawda? Można oczywiście pobrać język kraju, do którego się wybieracie i korzystać z niej nawet jeśli jesteście offline.

WhatsApp

Zainstalowanie aplikacji przed wyruszeniem w podróż może być przydatne w przypadku, kiedy ceny połączeń są bardzo wysokie. Niezbędne jest oczywiście Wi-Fi, aby móc dzwonić i wysyłać wiadomości za darmo.

Wi-Fi Finder

Niestety, ale opłaty za roaming danych są wciąż bardzo wysokie w wielu miejscach na świecie. A jak wiadomo, nie zawsze wyjazd musi być równoznaczny z całkowitym odcięciem się od internetu. Dlatego, żeby być na bieżąco lub móc swobodnie korzystać z większości aplikacji na smartphonie, niezbędne jest porządne połączenie z Wi-Fi. I wcale nie trzeba błądzić po mieście  i sprawdzać co rusz czy jakaś sieć jest dostępna – wystarczy odpalić Wi-Fi Finder, a następnie dojechać do najbliższego wskazanego źródła z dostępem do internetu. Aplikacja posiada również tryb offline, dzięki któremu możecie pobrać wszystkie mapy przed wyjazdem i uniknąć ogromnego rachunku po powrocie do kraju.

iPolak

W jednym miejscu znajdziemy informacje o wszystkich ambasadach Polski na świecie. Do tego przy każdym państwie znajdziemy informacje o wizach, czy przepisach celnych itd.Warto zainstalować, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać.

JetLag Genie

Aplikacja niezwykle przydatna przed podróżą, która wiąże się ze zmianą strefy czasowej, JetLag Genie nie tylko wskaże nam różnicę czasową, ale także podpowie jak stopniowo się do niej dostosować.

 

aplikacje przydatne w podróży

 

 

Bez większości aplikacji nie wyobrażam sobie podróży. Gdyby nie one z pewnością nie dotarłabym do wielu podróżniczych okazji, a już z pewnością gubiłabym się na każdym kroku. Dzięki tym aplikacjom zaoszczędziłam dużo czasu i pieniędzy. A wy z jakich aplikacji korzystacie? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.