Zalety wyjazdu z Biurem Podróży
KOMFORT W PODRÓŻY,  PODRÓŻE,  PORADY

Zalety wyjazdu z Biurem Podróży

 

 

Dzięki setkom stron podróżniczych i możliwości bezpośredniej rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wszystkich niezbędnych usług turystycznych, można pomyśleć, że biura podróży nie są już do niczego potrzebne. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to prawdą, jednak istnieje wiele powodów, dla których korzystanie z nich może być właściwym wyborem, jeśli chcesz, aby Twoje wakacje były idealne. Pomimo tego, że częściej wyjeżdżam na własną rękę, to również zdarza mi się skorzystać z ofert touroperatorów. Poznajcie największe zalety tej formy podróżowania.

Zalety wyjazdu z biurem podróży

Oszczędność czasu

Zorganizowanie wyjazdu na własną rękę to proces bardzo czasochłonny i wymagający dość sporej elastyczności w kwestii urlopu. Ludzie są różni i nie każdemu sprawia przyjemność samodzielne wyszukiwanie lotów, hoteli i szczegółowe planowanie poszczególnych elementów wyjazdu. Nie każdy również potrafi samodzielnie się tym zająć. Z biurem podróży jedyne, co musisz wybrać to termin wylotu i standard hotelu. Zajmuje to zdecydowanie mniej czasu i pochłania mniej nerwów.

Oszczędność pieniędzy 

Wyjazd na własną rękę nie zawsze wychodzi taniej. Zawsze natomiast trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami w niespodziewanych sytuacjach. Ofert last minute czy first minute z biur podróży jest mnóstwo, a ich ceny są naprawdę kuszące, warto więc być z nimi na bieżąco. Są również osoby, dla których wypoczynek to jedno czy dwutygodniowy pobyt  przy hotelu. Jeśli komuś sprawia to przyjemność, to bardzo dobrze, każdy ma prawo spędzać urlop po swojemu. Takie osoby znają z góry wszystkie koszty i nie muszą wydawać więcej, niż zaplanowały. Kliknijcie tutaj, jeśli chcecie zobaczyć aktualne oferty last minute Biura Podróży Itaka

 

Zalety wyjazdu z Biurem Podróży

Doświadczenie 

Osoby, pracujące w biurach podróży mają ogromną wiedzę, ponieważ są ekspertami w planowaniu wyjazdów zagranicznych. Są to ludzie, którzy bardzo dobrze znają rynek i są w stanie dopasować do Ciebie oferty na idealne wakacje. To osoby, które bardzo często podróżują, znają oferowane przez nich hotele oraz miejsca, odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i doradzą w wielu nurtujących Cię kwestiach. 

Wygoda 

Biura podróży dbają o każdy aspekt podróży, od lotów i transportu hotelowego po transport naziemny i wycieczki fakultatywne. Planując wakacje na własną rękę, musimy zająć się każdym z tych elementów oddzielnie, pilnując terminów i płatności. Lecąc z biurem podróży, jedyne, o czym trzeba pamiętać, to zakup kremu z filtrem 🙂 Wystarczy się spakować i o nic nie trzeba się już martwić.  

 

Bezpieczeństwo 

Nie wszyscy preferują zwiedzanie świata na własną rękę, ponieważ nie wiedzą, czy sobie poradzą w obcym kraju zdani jedynie na siebie. Inni zwyczajnie czują strach przed samodzielnym wyjazdem na inny kontynent. Wycieczka z biurem podróży pozwala turystom poczuć się bezpieczniej, mając pod ręką przewodnika, czy rezydenta, który chętnie służy radą i pomoże w stresujących sytuacjach. To cenna pomoc, zwłaszcza dla osób, które mają problemy z językiem obcym. 

All inclusive 

Hotele all inclusive kosztują bardzo dużo. A na pewno dla wielu osób perspektywa pełnego wyżywienia i open baru to wspaniała sprawa. Dla osób ceniących tę formę wyżywienia wycieczka z biura podróży to strzał w dziesiątkę. Cena całego pakietu podróży jest zdecydowanie niższa niż koszt samego hotelu.   

 

Zalety wyjazdu z Biurem Podróży

 

Coraz częściej spotykam w internecie ludzi przeciwnych wyjazdom z biur podróży. A przecież to nic złego – każdy ma prawo do spędzania urlopu po swojemu. Jeśli można zaoszczędzić czas, pieniądze, kompletnie się wyluzować, lub po prostu poczuć pewniej za granicą, to ja jak najbardziej to popieram. Nawet czasem dla zdrowia psychicznego warto pozwolić sobie na trochę luzu i dla odmiany dać innym zrobić coś za siebie. Ja uwielbiam takie wyjazdy tak samo, jak podróże na własną rękę. I zdecydowanie wszystkim polecam 🙂

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.


 

 

 

 • Trzeba przyznać, że wyjazdy przez biura podróży mają naprawdę wiele zalet… Ale mało tam ofert na campery, więc się rozumie samo przez się 😉

 • Katarzyna Barańska

  Dotychczas większość swoich wakacji wykupowałam właśnie przez biura podróży i myślę, że szybko się to nie zmieni.

 • POPAPRANA

  Po to są biura podróży, żeby mieć możliwość wyboru. Jedni wolą samodzielnie, inni chcą mieć z góry wszystko zorganizowane. Fajnie, żeby wiedzieć co nam osobiście najbardziej odpowiada.

 • Ostatni raz z biurem podróży wyjechałem w 2010 roku. I szczerze mówiąc mam nadzieję już nigdy nie korzystać w takiej oferty. Niestety nie zgodzę się właściwie z wszystkim o czym piszesz. Oczywiście nie mówię, że biura są złe lub że w tej formie podróżowania jest coś złego. Biura są potrzebne, bo niektórzy nie chcą lub nie potrafią podróżować na własną rękę. Jednak prawdziwą turystyczną niezależność i niepowtarzalną możliwość poznawania kultury i ludzi uzyskamy tylko bez pośredników 🙂

  • nie do końca się zgodzę, bo przecież rezerwacja lotu i hotelu z biura nie ogranicza przed zwiedzaniem kraju i poznawaniu kultury samodzielnie, ale faktycznie ludzi da się poznać zdecydowanie lepiej, kiedy się wśród nich przebywa 24 h na dobę 🙂

 • Holly Lu

  Taki sposób podróżowania, to przede wszystkim wygoda.

 • Najbardziej podoba mi się all inclusive, bo nie trzeba się martwić o wikt.

 • no i super! Najważniejsze, to czuć się jak najlepiej w podróży 🙂

 • Dorota Jankowska

  Lubię i biura podróży i wycieczki na własną rękę 😉 Zależy od funduszy.

 • Takie organizowane wyjazdy mają swoje plusy. Dla mnie największym jest zero stresu związanego z organizacją, pomyłką czy zgubieniem się.