KOMFORT W PODRÓŻY,  LEPSZE ŻYCIE,  LIFESTYLE,  PODRÓŻE,  PORADY

Podróże bez wychodzenia z domu

 

Podróżnicy!

Który to już Wasz dzień w izolacji? Czy Wy również zaczynacie powoli odczuwać swędzenie stóp? 🙂  Dla miłośników podróży chęć odkrywania świata nigdy nie gaśnie. Wielu z nas zostało zmuszonych do odwołania lub odkładania swoich wyjazdów, nad którymi spędziliśmy miesiące planując wszystko od A do Z. I na pewno tak jak ja wielu z nas myśli… co teraz? Kiedy to się skończy? Kiedy powróci normalne życie po Covid-19?

Koronawirus – kiedy to się skończy?

Prawda jest taka, że ​​nikt z nas nie wie. Eksperci ds. zdrowia twierdzą, że szczepionka może być przygotowywana przez 12–18 miesięcy, ale przy nowych danych zmieniających się każdego dnia trudno jest cokolwiek bliżej określić. Ale kiedy wznowi się w końcu normalne życie (tak, tak – na pewno tak będzie), znowu wrócimy do planowania kolejnych niesamowitych podróży i marzeń o życiu poza biurkiem (które, pamiętajmy, spokojnie czeka, aż wrócimy z pracy zdalnej!)

 

Ten artykuł jest pełen inspiracji, aby pomóc Wam odreagować. Daje możliwość dalszego poznawania różnych miejsc docelowych, ale w trochę inny sposób. Jest pełen pomysłów, jak doświadczyć otaczającego nas świata bez wychodzenia z domowego biura (lub, powiedzmy szczerze … bez wstawania z kanapy).

 

podróże wirtualne

Pomysły na podróże wirtualne

Najlepsze filmy podróżnicze do obejrzenia podczas kwarantanny

Zacznijmy od filmów, które mogłabym oglądać na okrągło. Wszystkie oczywiście z motywem podróżniczym. Oto 10 świetnych filmów, które bardzo polecam obejrzeć, ale już niebawem stworzę dla Was wpis z większą ilością tytułów:

Wszystko za życie (2007)

Na szczycie listy filmów o podróżach jest przebój z 2007 roku, Wszystko za życie. Ten film jest bez wątpienia jednym z najlepszych dzienników podróży, z którego można czerpać ogromną motywację.

 

Ścieżki (2013)

Ten film mnie zaskoczył. Młoda kobieta wyrusza nad Ocean Indyjski. Ma do pokonania 2,7 tys. km przez australijską pustynię, a towarzyszą jej 4 wielbłądy i wierny pies. Inspirujący szczególnie dla kobiet, które rozważają podróże solo.

 

Jedz, módl się, kochaj (2010)

Najpierw do Włoch, następnie do Indii, a wreszcie na Bali. Jedz, módl się, kochaj jest popularnym ulubieńcem szczególnie kobiet podróżujących i zachęca wszystkich widzów, aby nigdy nie osiedlali się, a zamiast tego podążali za głosem serca – dokądkolwiek prowadzi.

 

Dzika droga (2014)

Film przedstawiający kobiecą siłę i odwagę. To historia młodej kobiety, która postanawia uporać się ze śmiercią matki i rozpadem małżeństwa, wyruszając w pieszą wędrówkę obejmującą tysiąc mil.

 

Turysta (2010)

Intryga i romans z przepiękną Wenecją w tle. Amerykański turysta na wakacjach we Włoszech zostaje wplątany przez agentkę Interpolu w niebezpieczną intrygę. W rolach głównych Angelina Jolie i Johny Depp.

 

Niebiańska plaża (2000)

Przebywający w Tajlandii Amerykanin Richard poznaje parę Francuzów. Proponuje im wycieczkę na nieznaną, rajską wyspę. Plaża, która na filmie jest ukrytą perełką to tak naprawdę Maya Bay, znajdująca się w Tajlandii.

 

Dobry rok (2006)

Brytyjski biznesmen dziedziczy prowansalską winnicę wuja i na nowo odkrywa czar miejsca, w którym jako dziecko spędził dużo czasu. W filmie znajdziecie prowansalskie krajobrazy i życie, o którym można marzyć.

 

Everest (2015)

Spektakularny thriller akcji oparty na jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest. Film opowiada historię grupy ośmiorga himalaistów, którzy próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Everest to film o granicach ludzkiej wytrzymałości – fizycznej i psychicznej.

 

Wyznania gejszy (2005)

Tłem filmu oczywiście orientalna Japonia. Opowieść ma swój początek przed wybuchem II wojny światowej, kiedy biedna japońska dziewczynka zostaje sprzedana do domu gejsz. Po latach dziewczyna przeistacza się w legendarną gejszę Sayuri. Piękna i utalentowana Sayuri fascynuje najpotężniejszych mężczyzn jej czasów, ale jest udręczona przez swoją sekretną miłość do mężczyzny, który jest dla niej nieosiągalny.

 

Sekretne życie Waltera Mitty (2013)

Walter Mitty to marzyciel uciekający w świat wyobraźni. Kiedy jego kariera zostanie zagrożona, wyruszy w podróż, która daje początek wydarzeniom bardziej niezwykłym niż jego fantazje. Film o marzeniach, fantazji, dążeniu do zmian z przepiękną Islandią w tle.

 

Zaplanujcie swoją podróżniczą listę

Teraz, gdy rozbudziliście pragnienia po jednych z najlepszych filmów, nadszedł czas, aby zacząć planować swoją listę podróży. Moja lista życzeń jest coraz dłuższa, ponieważ ciągle dodaję na nie nowe kierunki. Bo kiedy świat znowu stanie na nogi, wszyscy będziemy chcieli nadrobić zaległości w przygodach. Kiedy podróże znów będą możliwe, będę jeszcze bardziej uważnie poznawała wybrane przez siebie miejsca docelowe i nigdy nie potraktuję możliwości bycia w jakimś miejscu, jako coś oczywistego.

Nie będę Wam pisała mojej listy, bo jest zdecydowanie za długa. Ale na pierwsze miejsce awansowały teraz kierunki, które musiałam odwołać przez koronawirusa – Japonia, Szwajcaria i Zakopane.

Uczcie się nowych języków

Lub szlifujcie te, które już znacie. Teraz mamy na to zdecydowanie więcej czasu. Jak już wiecie ja od jakiegoś czasu przerabiam średnio zaawansowany kurs języka angielskiego. Od kilku dni za to próbuję podstaw hiszpańskiego. Zawsze podobało mi się jego brzmienie.

Podróże wirtualne

Pomysł ten podsuwam Wam tutaj od jakiegoś czasu. Chyba mam już obsesję na punkcie wirtualnego zwiedzania moich ulubionych muzeów na całym świecie. Kilka z nich odwiedziłem wcześniej na żywo, ale zwiedzanie ich bez tłumu jest bardzo przyjemne. Moje propozycje przedstawiłam Wam we wpisie o wirtualnych podróżach.

 

podróże wirtualne

Przygotowujcie posiłki z Waszej ulubionej kuchni

Jedną z rzeczy, które podczas akcji #zostańWdomu robię zdecydowanie częściej, jest gotowanie. Bez wieczorów poza domem, w restauracjach i knajpkach, naprawdę mam wreszcie czas na gotowanie posiłków w domu. Choć nigdy nie sprawiało mi to większej przyjemności, to teraz coraz bardziej mi się to podoba. Moje ulubione kuchnie to włoska, meksykańska i tajska. Więc kolejnym z moich ulubionych sposobów podróżowania bez wychodzenia z domu, stało się przybliżenie mi różnych zakątków świata, poprzez smaki, zapachy i kolory w mojej kuchni.

 

podróże wirtualne

Odwiedzajcie swoje ulubione blogi podróżnicze

W czasach, w których żyjemy, jedną z najlepszych rzeczy dotyczących podróży jest nieskończona i bezpłatna informacja. To idealny czas, aby ponownie odwiedzić niektóre z Waszych ulubionych blogów i odkrywać miejsca, które będziecie mogli odwiedzić po zniesieniu zakazu podróży.

 

A Wy jak radzicie sobie z przymusową przerwą od podróży? Dajcie koniecznie znać w komentarzach, bo dobrych sposobów nigdy dość!

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco,polub My Travel Blog na facebooku.