kantor internetowy opinie
KOMFORT W PODRÓŻY,  PORADY

Wymiana walut przed podróżą? Poznajcie mój najlepszy sposób!

 

 

Choć plan wyjazdu już stworzony, a walizki prawie spakowane, przed każdą podróżą czeka na nas jeszcze jedna ważna sprawa – wymiana walut. Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie, zwłaszcza jeśli chcemy kupić ją szybko i po jak najatrakcyjniejszym kursie. Zobaczcie, jaki moim zdaniem jest na to najlepszy sposób i wypróbujcie go przed kolejnym wyjazdem.

Gdzie możemy wymienić waluty

Możliwości wymiany waluty jest kilka. Możecie zrobić to w Polsce, albo za granicą wypłacając gotówkę z bankomatu. To oczywiście najgorsza możliwa opcja, bo kursy są wtedy niewiarygodnie wysokie. Warto więc zająć się tym tematem jeszcze w kraju.

Do wyboru zostają Wam banki i kantory. Niestety w bankach kursy walut na ogół są najmniej korzystne. W tradycyjnych kantorach natomiast jest znacznie lepiej, jednak znalezienie najlepszej oferty oznacza krążenie od jednego kantoru do drugiego i porównywanie dostępnych ofert. Kto miałby na to czas? Ja na pewno nie, dlatego znalazłam o wiele lepszy sposób.

Internetowy kantor

W dzisiejszych czasach wszystko robimy online  – kupujemy bilety lotnicze, rezerwujemy auta i noclegi, ubezpieczamy się, dlaczego więc nie wymieniać tak również walut? Moim zdaniem to najlepsza dostępna opcja. Ja stawiam na internetowykantor.pl, najdłużej działający kantor internetowy w Polsce, którego operator posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych. Dzięki temu jestem pewna, że moje pieniądze są bezpieczne.

Korzyści z internetowej wymiany walut

Walutę możemy wymienić przed wyjazdem, bez wychodzenia z domu, o każdej porze dnia i nocy, 7 dni w tygodniu. Możemy również zrobić to z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy tylko dostęp do internetu. Wymienione pieniądze możemy przelać na konto walutowe lub do innej osoby, np. za granicą. Tym samym możemy zapłacić za hotel w ponad 40 krajach na świecie.  Największym jednak plusem z wymiany walut online są świetne kursy, rzadko spotykane przy innej formie wymiany walut. To zasługa wyjątkowo korzystnych spreadów, stanowiących zysk instytucji wymieniającej waluty. Każda instytucja sama ustala ich wysokość, a Internetowykantor.pl przeprowadzając zdecydowanie więcej wymian dziennie niż większość kantorów stacjonarnych, może pozwolić sobie na ich korzystniejszy poziom. Zresztą wejdźcie na internetowykantor.pl (aktualnie jest promocja – można zyskać 25 zł na Allegro) i sami sprawdźcie. Jestem pewna, że będziecie mile zaskoczeni i szybko zaczniecie z niego korzystać.

Jak to działa? Wystarczą trzy proste kroki!

Krok 1. Przelew środków

System wskaże Wam konto, na które wysyłacie środki do wymiany. Po zaksięgowaniu wpłaty zostaniecie poinformowanie e-mailem.

Krok 2. Akceptacja transakcji

W Panelu Klienta zobaczycie swoje środki, które możecie zatwierdzić na wymianę po korzystnym kursie, w dowolnym momencie. Zatwierdzanie transakcji możliwe jest przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Możecie oczywiście także zrezygnować z transakcji anulując ją, a środki zostaną zwrócone na Wasze konto.

Krok 3. Przelew zwrotny

Przelew zwrotny, odsyłany najczęściej w ciągu kilkunastu minut, w zależności od banku i godziny, o której zatwierdzicie wymianę.

 

Mam nadzieję, że przekonałam Was, że internetowa wymiana walut to najlepsza opcja. Szybka, łatwa, korzystna i niezwykle wygodna. Spróbujcie choć raz, a z pewnością nie wrócicie już do standardowej wymiany waluty. I koniecznie napiszcie mi o własnych doświadczeniach.