Wirtualne podróże
INSPIRACJE,  LEPSZE ŻYCIE,  LIFESTYLE

Wirtualne podróże kulturalne

 

Jeśli coraz bardziej każdy dzień, który spędzacie w domu, zaczyna Wam wydawać się straconym, mam dla Was dobre rozwiązanie. Zamiast zanurzać się w smutku życia w izolacji, teraz jest świetny czas na bliższe poznanie się ze światem. Każdego dnia możecie wybrać się na wycieczkę do najróżniejszych obiektów kulturowych. Całkowicie za darmo i oczywiście bez wychodzenia z domu. Poniżej lista miejsc, które zdecydowanie polecam!

Wirtualne podróże – moje propozycje

Muzeum Brytyjskie

To Londyńskie muzeum z ponad 8 milionową kolekcją eksponatów obiektów, jest jednym z obowiązkowych miejsc podczas wizyty w stolicy Wielkiej Brytanii. Znajduje się tam pełen przekrój dziejów ludzkości – od jej początków aż do współczesności. Na szczęście dziś można je podziwiać bez wychodzenia z domu. Link do muzeum znajdziecie tutaj.

 

Wirtualne podróżeMetropolitan Museum of Art

MET, najstarsze muzeum amerykańskie, jest na mojej liście miejsc do zobaczenia.  Mam nadzieję, że jak najszybciej uda mi się to zrobić osobiście, ale póki co ogromnie się cieszę z możliwości wycieczki po muzeum i jego kolekcjach bez wychodzenia z domu. To wspaniała wiadomość dla miłośników sztuki. Znajdziecie je tutaj.

Muzea Watykańskie

Jednym z najbardziej niesamowitych miejsc, które odwiedziłam i które przekroczyło moje oczekiwania, było Muzeum Watykańskie. To było około dziesięciu lat temu, ale do dziś pamiętam wrażenie, jakie na mnie zostawiło. Dziś po zwiedzeniu muzeum online uważam je za równie imponujące, jak wtedy. Co ważniejsze, możecie również zobaczyć sufit Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej – widok zapiera dech! Link znajdziecie tutaj.

 

Wirtualne podróżeLuwr, Paryż

Luwr może pochwalić się nie tylko jedną z największych kolekcji dzieł sztuki na świecie, ale również tym, że jest jedną z moich ulubionych atrakcji w Paryżu. Sale wypełnione są niekończącymi się wystawami, a sama architektura sprawia, że ​​warto zdecydowanie je odwiedzić. Luwr jest dostępny w zakresie 360 ​​stopni, więc naprawdę można poczuć się, jakby było się na miejscu. Bezpłatną wycieczkę online znajdziecie tutaj.

 

Wirtualne podróże

Musée d’Orsay w Paryżu

Musée d’Orsayto drugie z Paryskich muzeów, które wywarło na mnie ogromne wrażenie. Znajdziecie tam dzieła najznakomitszych malarzy francuskich! Jeżeli zjada Was ciekawość to koniecznie wybierzcie się na wirtualny spacer po tym muzeum! Link znajdziecie tutaj.

 

Wirtualne podróże

Muzeum Powstania Warszawskiego

To jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów w stolicy i niezwykłe miejsce, w którym doskonale da się odczuć atmosferę powstańczego miasta. Dziś to niezwykle ciekawe miejsce dostępne jest online – tutaj.

Kopalnia Soli w Wieliczce

Tym razem nie muzeum. Kopalnia Soli w Wieliczce zawsze przyciąga wielu turystów. Teraz można ją zwiedzać również online! Jestem prawie pewna, że jeśli jeszcze tam nie byliście, taka wirtualna wycieczka zachęci was do odwiedzenie tego miejsca w przyszłości. Link znajdziecie tutaj.

 

Wirtualne podróże

Zamek krzyżacki w Malborku

Jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce, wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO, ZamekwMalborku, zna chyba każdy. Pamiętam, że kiedy pierwszy raz zobaczyłam go na żywo, nie mogłam oderwać od niego wzroku. Wrażenie piorunujące. Dziś na szczęście każdy z Was ma okazję lepiej przyjrzeć się atrakcjom jakie oferuje. Link do spaceru po zamku znajdziecie tutaj.

Muzeum Auschwitz-Birkenau

Muzeum Auschwitz-Birkenau, znajdujące się w Oświęcimiu to smutna pamiątka dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Ogrom zbrodni, które miały tam miejsce, nie da się opisać słowami. Przyznam szczerze, że nigdy nie wybrałam się do Auschwitz, głównie ze strachu o to, co tam zobaczę. Wizyta na Majdanku była dla mnie ogromnym przeżyciem, więc nie wyobrażałam sobie jak bardzo może wpłynąć na mnie Oświęcim. Wiem, że to niezwykle istotne miejsce, które warto zobaczyć, ale chyba zacznę od wycieczki on-line. Wam również polecam.  Link znajdziecie tutaj.

 

Oczywiście to niewielki fragment tego, co dziś możecie znaleźć w internetach. Więcej takich miejsc, a także pomysłów na produktywne spędzanie czas znajdziecie w tym wpisie. A może macie swoje ulubione miejsce, gdzie warto wybrać się na wirtualną podróż? Ja chętnie wybiorę się na kolejne takie spacery, więc z przyjemnością czekam na Wasze komentarze!

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.