Cape Greco jak dojechać
CYPR,  PODRÓŻE

Cape Greco – duma i radość wschodniego Cypru

 

 

Podczas naszego pobytu we wschodniej części Cypru, wypożyczyliśmy buggy i ruszyliśmy odkrywać okolicę. Rozciągający się między kurortami Ayia Napa i Protaras, Narodowy Park Cape Greco, to labirynt ekscytujących szlaków turystycznych pokrytych rozległą roślinnością, przez które wyłaniają się przepiękne widoki. Przez cały czas towarzyszyły nam krajobrazy stromych klifów, dominujących nad turkusowymi wodami Morza Śródziemnego.

Jak spędzać czas na Cape Greco

Cape Greco jest dumą i radością Cypru. Zdecydowanie zasługuje na miano raju na ziemi. Co więcej, w tym miejscu macie wiele możliwości spędzenia czasu. Poznajcie 5 najbardziej popularnych rzeczy, które można zrobić podczas zwiedzania Cape Greco.

 

Wybierzcie się na wycieczkę pieszą lub rowerową

Oczywiście spacer jest zdecydowanie najpopularniejszą aktywnością w Cape Greco. Leśne ścieżki przyrodnicze, jakie są tu dostępne, sprawią nie lada przyjemność miłośnikom wędrówek. Miłośnicy jazdy na rowerze także znajdą dla siebie wiele dobrze zachowanych ścieżek rowerowych w całym regionie, oferujących spektakularne widoki z imponujących wysokich na 30 stóp klifów.

 

Cape Greco jak dojechać

Wypożyczcie buggy

Jazda buggy to wspaniała zabawa. Zwłaszcza w takim miejscu, jak Cape Greco. Ruchu samochodowego praktycznie tutaj nie ma, trasy są bardzo urozmaicone, można poszaleć.

 

Cape Greco jak dojechać

Fotografujcie krajobraz

Podziwianie krajobrazów wschodniej części Morza Śródziemnego o różnych porach dnia z wysokich skał Cape Greco jest jednym z najbardziej ekscytujących doświadczeń, jakie oferuje Cypr. Nic dziwnego, że miłośnicy fotografii uważają, że panoramiczne widoki na Cape Greco są po prostu wyjątkowe.

 

Cape Greco jak dojechać

Wybierzcie się w rejs łodzią, kajakiem, albo na nurkowanie

Oczywiście Cape Greco to także atrakcje wodne. Przez cały sezon letni, od końca kwietnia do końca października, możecie udać się w rejs wzdłuż pięknego wybrzeża i intrygujących jaskiń morskich. Innymi świetnymi pomysłami są kajaki oraz nurkowanie, podczas którego jeszcze bardziej oczaruje was dno morskie i skaliste formacje.

 

Cape Greco jak dojechać

Cape Greco – co warto zobaczyć

Most Miłości (łuk Monachus Monachus)

Love Bridge to skalisty most o naturalnym pochodzeniu, z jedną krawędzią rozciągającą się w krystalicznie czyste, turkusowe morze. Most powstał w wyniku naturalnych procesów, bez interwencji człowieka. Jego długość wynosi około 6 metrów, a szerokość około pół metra. Turyści przyjeżdżają tutaj, aby podziwiać piękny widok na morze i robić zdjęcia. Romantyczna atmosfera mostu staje się szczególnie urokliwa o zachodzie słońca.

 

Cape Greco jak dojechać

 

Kaplica Agioi Anargyroi

Jednym z nielicznych budynków w Parku Narodowym Cape Greko jest mała kaplica Agioi Anargyroi. Zbudowana jest ona na skalistym, niewielkim klifie z widokiem na morze. Piękna sceneria sprawia, że jest to popularne miejsce ślubnych sesji. 

 

Cape Greco jak dojechać

 

Błękitna Laguna

Przepiękne miejsce warte odwiedzenia. Na Blue Lagoon można dotrzeć korzystając z ofert zorganizowanych wycieczek, ja jednak zdecydowanie polecam samodzielną wyprawę quadem/buggy. Miejsce naprawdę warte jest zobaczenia a woda tam jest krystalicznie czyta!

 

Cape Greco jak dojechać

 

Miejscami, których nie zobaczyliśmy, ale które równie mocno zasługują na uwagę, są także:

  • See Caves – jaskinie znajdujące się w nadmorskich klifach
  • Kamara tou Koraka – kolejny skalny most
  • Konnos Beach – piaszczysta mała plaża, pięknie położona pośród wysokich skał

 

Cape Greco jak dojechać

 

Sami widzicie, że Cape Greco to miejsce, w którym nie tylko możecie oddać się wielu różnym aktywnościom, ale także pełne ciekawych, wartych zobaczenia miejsc. Dla nas to najpiękniejsze miejsce na Cyprze. A jak wam się podoba? Dajcie koniecznie znać 🙂

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.