Najpiękniejsze plaże na Cyprze
CYPR,  PODRÓŻE

Najpiękniejsze plaże na Cyprze

 

 

Cypr jest trzecią co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym i jest miejscem, w którym znajduje się wiele wyróżnionych błękitną flagą plaż. Błękitna flaga jest certyfikatem, który uznaje jakość i czystość wody w kąpieliskach, a te na Cyprze wciąż mają wysoką pozycję, w porównaniu z innymi nadmorskimi miejscami w Europie. Można znaleźć tam plaże zarówno piaszczyste, jak i kamieniste, położone przy pięknych promenadach oraz w dzikszych zakątkach wyspy. Oto przewodnik po moich ulubionych plażach na wyspie miłości.

Plaża Afrodyty, Pafos

Legenda, która głosi, że Afrodyta, bogini miłości i płodności, wyłoniła się kiedyś ze w wód otaczających skałę Afrodyty, sprawia, że plaża Afrodyty jest najbardziej popularną plażą na Cyprze. Moim zdaniem Pétra toú Romíou jest uderzająco piękna – zwłaszcza z drogi, która biegnie tu wzdłuż klifowego nabrzeża. To miejsce idealne zarówno plażowanie jak i spacer wzdłuż lazurowego morza.

 

Najpiękniejsze plaże na Cyprze

Konnos Bay, Ayia Napa

Położona w połowie drogi między Protaras i Aija Napa, Konnos Bay to piaszczysta, mała plaża, pięknie położona pośród wysokich skał. Ta niewielka zatoczka poszczycić się może turkusową, zawsze spokojną wodą. Na plaży znajduje się restauracja, przebieralnia oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Ze względu na jej wielkość, w sezonie może być dość tłoczna.

 

Najpiękniejsze plaże na Cyprze

Nissi Beach, Ayia Napa

Jeśli jesteście spragnieni szalonej zabawie pod słońcem, to ta plaża jest właśnie dla was! Osławiona plaża jest absolutnie zapierająca dech w piersiach przez jej biały, miękki piaseczek rozdzielający krystalicznie czystą wodę. Od rana gra muzyka, ludzie tańczą i popijają drinki. Oczywiście wszelkie wodne atrakcje również są tu dostępne. Trzeba od razu zaznaczyć, że to nie miejsce dla ludzi szukających spokoju, ale dla tych, którzy przyjechali tu po dobrą zabawę. Niesamowite doświadczenie, które warto przeżyć na własnej skórze.

 

Najpiękniejsze plaże na Cyprze

Najpiękniejsze plaże na Cyprze

Mackenzie Beach, Larnaca

Bardzo ciekawa plaża, na której również ciężko o spokój, bo co chwilą nad waszymi głowami przelatują samoloty. To nie jest miejsce do plażowanie, choć o dziwo jest tu pełno ludzi. Warto zajrzeć tu w drodze na lotnisko, jeśli lubicie widok lądujących samolotów. Ja uwielbiam 🙂

 

Najpiękniejsze plaże na Cyprze

Coral Bay, Pafos

Coral Bay jest, moim zdaniem, najpiękniejszą plażą w Pafos i jedną z nielicznych plaż piaszczystych w tym rejonie. Idealne miejsce dla rodzin. Dzieci mogą się tu bawić się w płytkich i często falujących wodach, dorośli mogą cieszyć się błogim spokojem, albo spędzić czas na morzu, uprawiając sporty wodne.

 

Najpiękniejsze plaże na Cyprze

Zatoka Drzew Figowych, Protaras

Mój numer jeden, wśród Cypryjskich plaż. Jej nazwa pochodzi od idyllicznych drzew figowych, które wyrastają wzdłuż wybrzeża. Nie jest ich tak dużo, jak się spodziewałam, ale mimo wszystko to urokliwe miejsce. Przepiękna szeroka, piaszczysta plaża, ze wspaniałą krystalicznie czystą wodą. Plaża w pełni wyposażona w zaplecze sanitarne (toalety, prysznice, przebieralnie) oraz ułatwienia dla niepełnosprawnych. Przy plaży znajduje się ponad dwukilometrowy nadmorski deptak, rewelacyjny pomysł na romantyczne spacery.

 

Najpiękniejsze plaże na Cyprze

 

Inne plaże, na które warto zwrócić uwagę:

– Landa Beach, Ayia Napa

– Golden Beach,

– Green Beach, Protaras,

– St George Beach, Pafos.

 

A które z Cypryjskich plaż są waszymi faworytami? Dajcie koniecznie znać w komentarzu! 🙂

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.