darmowe zdjęcia na bloga
BLOGOWANIE,  LIFESTYLE

Skąd brać darmowe zdjęcia na bloga?

 

Jeśli zaczęliście już pisać własnego bloga, zapewne wiecie, jak ładne zdjęcia przyciągają waszych czytelników do częstszych odwiedzin. Oczywiście najlepiej, jeśli sami je zrobicie, ale z doświadczenia wiem, że nie zawsze można znaleźć na to czas. Wtedy z pomocą przychodzą nam strony, oferujące darmowe grafiki, które możemy wykorzystywać do swoich tekstów. W tym artykule podzielę się z wami najlepszymi miejscami, w których można znaleźć bezpłatne zdjęcia na blogi.

Darmowe zdjęcia na bloga

Pixabay

Pixabay jest popularnym miejscem, gdzie można znaleźć zdjęcia licencjonowane CC-0 (Public Domain), więc użyjecie ich do celów komercyjnych. Wszystkie obrazy są podzielone na kategorie i znaczniki, dzięki czemu można je łatwo znaleźć.

Jedną z niesamowitych funkcji tej witryny jest funkcja wyszukiwania zaawansowanego, która pozwala wyszukiwać według kolorów! Ponadto dostępna jest wtyczka do WordPressa, dzięki której możecie wstawiać sobie grafiki prosto na stronę.

Unsplash

Unsplash ma darmowe zdjęcia licencjonowane CC-0, czyli Public Domain, czyli możecie zrobić z nimi praktycznie wszystko. Strona ma również funkcję wyszukiwania, która pozwala znajdować obrazy według tematyki, takiej jak np. zieleń, niebo, portfolia i wiele innych. Co 10 dni pojawia się 10 kolejnych fotografii, które są naprawdę dobrej jakości.

Pickup Image

Pickup Image ma zdjęcia na różnych licencjach, trzeba więc sprawdzać. Jest ich jednak bardzo dużo, więc na pewno da się coś wybrać. Wszystkie są podzielone na tagi i kategorie dla ułatwienia przeglądania.

Stock.XCHNG

Znajdziecie tam ponad 400 tysięcy darmowych, gotowych do wykorzystania zdjęć. Niestety przy tak dużej ilości zdjęć potrzeba czasu, aby znaleźć to jedno jedyne. Na szczęście do pomocy jest zaawansowana wyszukiwarka i wiele kategorii.

Beststockphotofree.com

Jest to zbiór darmowych zdjęć z Polski oraz z całego świata. Zdjęcia są dodawane przez wielu fotografów i dostępne na licencji Creative Commons 1.0 oraz 4.0 czyli za darmo.

PicJumbo

Jedna z mniej znanych stron. Oferuje członkostwo premium, ale duża część zdjęć jest dostępna za darmo.

Startup Stock Photos

Zdjęcia z tego serwisu często wykorzystywane są do artykułów o biznesie internetowym. Jeżeli potrzebujecie zdjęć tego rodzaju, to wspaniale trafiliście.

Foodiesfeed

Foodshot.co

Dwie strony z olbrzymią ilością zdjęć kulinarnych.

New Old Stock

Stare, archiwalne zdjęcia wolne od jakichkolwiek ograniczeń praw autorskich.

 

Pamiętajcie jednak, żeby przed użyciem każdego darmowego zdjęcia dokładnie zapoznać się z licencją, aby zaoszczędzić sobie ewentualnych problemów. Dajcie też znać, z jakich miejsc Wy bierzecie zdjęcia, chętnie powiększę o nie naszą listę.

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na Facebooku.