dubai marina zwiedzanie
DUBAJ,  EMIRATY ARABSKIE,  PODRÓŻE

Dubai Marina – spacerem wśród drapaczy chmur

 

 

Jeśli ktoś zapytałby mnie, o moje ulubione miejsce w Dubaju, to z całą pewnością na pierwszym miejscu wymieniłabym Dubai Marina. Muszę przyznać, że zrobiła na mnie kolosalne wrażenie. Marina to bardzo ekskluzywna dzielnica tego miasta, pełna niesamowitych wieżowców, rozciągająca się wzdłuż, pełnego jachtów, sztucznego kanału. Zobaczcie zdjęcia, a na pewno zrozumiecie o czym mówię 🙂

Dubai Marina

Dubai Marina, czyli przystań Dubaju, to miniatura miasta w mieście. Jej zabudowania ciągną się wzdłuż sztucznego kanału, na odcinku 3 km. Składają się na nie wieżowcowe apartamenty mieszkalne, hotele, lokale rozrywkowe i restauracje, odbijające się w wodach zatoki, obok zacumowanych, ekskluzywnych jachtów. Od pierwszego spojrzenia widać tu elegancję, szyk i ekskluzywność. Najwyższy budynek mieszkalny tutaj ma 101 pięter, ale wciąż stawiane są nowe budynki, które według planów, mają mieć pięter aż 122.

 

dubai marina zwiedzanie

dubai marina zwiedzanie

dubai marina zwiedzanie

 

Dubai Marina Walk

Dużą część Mariny obejmuje przestrzeń publiczna zwana Marina Walk. Trasa spacerowa, którą oferuje Dubai Marina to siedem kilometrów chodników dla pieszych, czyli wspaniałe warunki dla osób, uwielbiających spędzać czas na powietrzu. Alejki wysadzane drzewami palmowymi ciągną się wzdłuż kanału, gwarantując spacerowiczom wspaniałe widoki na jachty, stojące w cieniu gigantycznych budynków. Całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego strefa zapewnia rodzinom odpoczynek w restauracjach, kawiarniach, sklepach i spa, które znajduję się wzdłuż nabrzeża, jednocześnie pozwalając podziwiać luksusowy widok na przystań. Nic więc dziwnego, że to miejsce ogromnie popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Centralnym punktem jest tu galeria handlowa Marina Mall.

 

dubai marina zwiedzanie

dubai marina zwiedzanie

dubai marina zwiedzanie

 

Marina Mall

Dubai Marina posiada oczywiście własne, ekskluzywne centrum handlowe – Marina Mall. Zapewnia ona 130 sklepów i 4 poziomy zakupów i relaksu. ]Jedną z największych zalet Dubai Marina Mall jest połączenie ze słynnym, pięciogwiazdkowym hotelem The Address Hotel, który oferuje w sumie 200 pokoi, z najwyższej jakości udogodnieniami, takimi jak spa, baseny, centra fitness itp.

Choć dostępne atrakcje w Marina Mall to jedynie restauracje i kino, to jednak wystarczy wyjść na ulice, aby cieszyć się wspaniałością tego miejsca. Dla mnie natomiast największą zaletą tej galerii jest niesamowity, panoramiczny widok. Oferują go nie tylko drogie i ekskluzywne restauracje, ale także… Mc Donalds.

 

dubai marina zwiedzanie

dubai marina zwiedzanie

dubai marina zwiedzanie

 

I jak wam się podoba ta dzielnica? Dajcie znać w komentarzach!

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.