Skała Afrodyty Cypr
CYPR,  PODRÓŻE

Skała Afrodyty – miejsce, gdzie narodziła się bogini

 

 

Nie bez powodu Cypr nazwany jest wyspą Afrodyty. To w końcu na Cyprze właśnie, zgodnie z legendą, bogini piękna i miłości wyłoniła się z morskich fal. A trzeba przyznać, że miejsce wybrała sobie nie byle jakie. Zapraszam do zwiedzania Pétra toú Romíou, najpiękniejszego i najbardziej pocztówkowego miejsca, położonego na zachodnim Cyprze.

Skała Afrodyty – dojazd

Pétra toú Romíou, znana dużo lepiej jako Skała Afrodyty, położona jest ok. 25 km na wschód od Pafos, przy nadmorskiej drodze nr 86, prowadzącej w kierunku do Limassol. Dojeżdżając, nie sposób nie zauważyć tego miejsca. Poza tym, że jest wspaniale oznakowane, to tą olbrzymią skałę widać już z daleka. Naprzeciwko niej znajduje się duży parking, restauracja oraz sklepy z pamiątkami. Parking jest bezpłatny. Trudniej znaleźć natomiast przejście, prowadzące do plaży. Jest dość słabo oznakowane, my go nie zauważyliśmy, przez co musieliśmy przechodzić przez drogę, barierki i schodzić z dość stromej górki. A wejście schodkami znajduje się zaraz za sklepem…

 

Skała Afrodyty Cypr

Skała Afrodyty Cypr

 

Skała Afrodyty – legendy

Wokół skały Afrodyty krążą ciekawe legendy. Ja słyszałam pewnie zaledwie o kilku, ale oto one:

  • Aby się nieco odmłodzić, powinniśmy opłynąć kilkakrotnie skałę Afrodyty przy pełni księżyca. Ważny jest jednak kierunek, aby efekt nie był odwrotny.
  • opłynięcie Skały Afrodyty przy blasku księżyca z towarzyszką lub towarzyszem życia zapewnia wieczną miłość.
  • jeśli znajdziesz kamień w kształcie serca i podarujesz go ukochanej/ukochanemu, miłość na pewno będzie odwzajemniona.

To wszystkie legendy, na jakie udało mi się trafić. Jeśli więc macie problemy sercowe, to miejsce koniecznie musicie odwiedzić 🙂

 

Skała Afrodyty Cypr

Skała Afrodyty Cypr

 

Skała Afrodyty – czy warto odwiedzić to miejsce

Odwiedziliśmy Skałę Afrodyty po drodze, jadąc z Pafos w kierunku Aija Napa. Ale nawet, gdyby po drodze nie było to i tak bardzo chciałabym tu przyjechać. Moim zdaniem Pétra toú Romíou jest uderzająco piękna – zwłaszcza z drogi, która biegnie tu wzdłuż klifowego nabrzeża. To miejsce idealne zarówno plażowanie jak i spacer wzdłuż lazurowego morza. Już na sam widok tej wody ma się ochotę do niej wskoczyć. Kolory są tutaj zachwycające.

 

Skała Afrodyty Cypr

Skała Afrodyty Cypr

 

Skała Afrodyty to miejsce, o którym zbyt dużo nie da się napisać. Tutaj można jedynie cieszyć oczy wspaniałymi widokami na widowiskowe formacje skalne i lazur morza. Dajcie znać, czy odwiedziliście to miejsce i jakie na was robi wrażenie?

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.