GRAN CANARIA,  HISZPANIA,  PODRÓŻE,  WYSPY KANARYJSKIE

Gran Canaria – kontynent w miniaturze cz.1

 

Gran Canaria  – jest jedną z wysp kanaryjskich położonych na Oceanie Atlantyckim, usytuowaną między Teneryfą a Fuerteventurą. Panuje tu łagodny klimat podzwrotnikowy, dzięki któremu wyspa jest zawsze pięknie zielona. Średnia temperatura powietrza to 22ºC, co sprawia, że sezon turystyczny trwa tutaj cały rok.

Na Gran Canarii byłam na początku kwietnia 2011r. Podczas gdy Polska żegnała mnie deszczem i wiatrem, wyspa powitała falą ciepłego powietrza i promieniami słońca.

Na lotnisku wynajęliśmy auto i pojechaliśmy prosto do miejscowości Puerto Rico, w której znajdował się nasz hotel.

Hotel (Gloria Palace Amadores) był przepięknie zawieszony na klifie, położony pomiędzy plażami Puerto Rico i Amadores. Pokoje duże, z balkonami wiszącymi nad oceanem. Kilka zdjęć hotelu:

 

Gran Canaria atrakcje

 

I ten basen…

 

1aaa-21

Gran Canaria atrakcje

 

Pierwsze dwa dni upływają nam leniwie… Głownie plażujemy na jednej z, moim zdaniem, najpiękniejszych plaż na wyspie – Playa del Amadores

 

Gran Canaria atrakcje

 

Hehe i pierwszy raz kąpałam się w oceanie 🙂

 

Gran Canaria atrakcje

 

Podziwialiśmy też zachody słońca nad oceanem – tu widok z naszego balkonu

 

Gran Canaria atrakcje

 

Oraz zwiedzaliśmy najbliższą okolice – Puerto Rico. Jest to kurort turystyczny, którego widok robi ogromne wrażenie – białe hotele wyglądają jakby były zawieszone na kontrastujących z nimi ciemnych  urwiskach. Od razu daje się rozpoznać wulkaniczne pochodzenie wyspy.

Na mieście znajduje się wiele lokalnych biur oferujących przeróżne rejsy i wycieczki. Decydujemy się na zakup jednej z nich – wyprawy w poszukiwaniu delfinów. Piątego dnia pobytu o godzinie 9.00 rano wypłyniemy więc w rejs, żeby zobaczyć te słodkie ssaki w ich naturalnym środowisku 🙂

Trzeciego dnia zaplanowaliśmy szybkie zwiedzanie stolicy wyspy – Las Palmas de Gran Canaria. Dojazd samochodem zajmuje nam jakąś godzinkę.

 

Gran Canaria atrakcje

 

Las Palmas de Gran Canaria to, oprócz stolicy, największe z miast archipelagu Wysp Kanaryjskich, położone niedaleko półwyspu La Isleta.

Pierwsza w planie jest dzielnica La Vequeta, gdzie podziwiać mogliśmy Katedrę Santa Ana wraz z leżącym przy niej placem Plaza de Santa Ana.

 

9a

4

Gran Canaria atrakcje

 

Oprócz tego miłośnicy zabytków mogą tu zobaczyć również Muzeum Domu Kolumba, Plac Pilar Nuevo, kaplice m.in. Św. Antoniego i kościoły oraz dla miłośników bardzo dawnej historii i archeologii – Museo Canario

My jednak ruszyliśmy dalej południe miasta, gdzie ciągnie się wspaniała plaża miejska – Playa de Las Canteras.

 

131

 

Woda jest tutaj krystalicznie czysta, więc plażing obowiązkowy 🙂

Polecam również zwiedzenie znajdującego się tam portu. Nie wiem jak to możliwe ale nie zrobiłam tam żadnego zdjęcia 🙁

Późnym popołudniem wracamy w kierunku Puerto Rico – do miejscowości Maspalomas.

 

Gran Canaria atrakcje

 

Miejsce to jest znane przede wszystkim dzięki wydmom, chronionym w rezerwacie „Dunas de Maspalomas”. Piękne, rozległe tereny białego piasku, tworzą wzniesienia o różnych kształtach i wysokościach. Rozgłos Maspalomas przyniosła również zabytkowa latarnia morska Faro, która była świadkiem przybywania na wyspę pierwszych turystów i przemiany tych obszarów w kurort turystyczny.

 

7

8

 

To co najbardziej mnie tutaj zaskoczyło to to, że tak wcześnie robi się ciemno. Połączenie zmęczenia po całodzinnych wojażach z ciemnością jaka zapadła sprawia, że praktycznie od razu padamy do łóżek:)

Na czwarty dzień pobytu mamy w planie zwiedzanie oddalonego o około 10 km od naszego hotelu – Puerto de Mogan.

 

Gran Canaria atrakcje

 

Puerto de Mogan – to miasteczko turystyczne, otoczone malowniczymi górami z usypaną, jasną plażą i malowniczą mariną. Dookoła portu stoją białe kamieniczki, z których zwisają kaskady fioletowych, różowych i żółtych kwiatów (w wersji dla kobiet – powiedziałabym amarantowych  i pomarańczowych 🙂 ). Całość prezentuje się nieziemsko. Nie bez powodu miejsce to nazywane jest kanaryjską wenecją.

 

21a1

Gran Canaria atrakcje

 

Gran Canaria atrakcje

9

1

 

Było tak pięknie, że zdecydowaliśmy się tu spędzić resztę dnia. Koło portu znajduje się wiele kawiarni i restauracji. Przy takich widokach kolacja smakowała wyjątkowo. Wypijamy jeszcze po lampce wina – dobrze, że kierowca był wyrozumiały 🙂 – i postanawiamy wracać.

Do hotelu docieramy około godziny 23. Tym razem jednak nie jesteśmy w ogóle zmęczeni. Nastroje dopisują (hmmm… może po winie 🙂 )więc postanawiamy zasmakować wreszcie nocnego życie na wyspie. Idziemy do centrum Puerto Rico na jedną z wielu mieszczących się tam dyskotek. Niestety nie pamiętam jak się nazywała ale impreza była naprawdę rewelacyjna. Do hotelu wróciliśmy kiedy zaczynało już świtać – jutro na szczęście czeka nas dzień bardziej na leniucha. W planie mamy polowanie na delfiny i odnalezienie plaży w kształcie serca 🙂 Ale o tym w drugiej części relacji.

 

Znajdź tanie loty na Gran Canarię:

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na Facebooku.


Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz