FOTOGRAFIA,  Gadżety,  LIFESTYLE

Huawei P10 – moja opinia i test aparatu

 

W zeszłym roku weszłam w posiadanie smartfona Huawei P10. Muszę powiedzieć, że nigdy nie lubiłam robić zdjęć telefonem, jednak ten typ koniecznie musiałam przetestować. I już po kilku pierwszych zdjęciach pokochałam ten telefon miłością wielką. Postanowiłam więc podzielić się z wami tym, dlaczego myślę, że P10 to jeden z lepszych smartfonów do fotografii na rynku.

Huawei P10 – opinia

Na Huawei P10 patrzę z perspektywy entuzjasty fotografii, nie będę omawiać więc technicznych aspektów tego smartfonu (procesora, pamięci RAM, żywotności baterii, ekranu, systemu operacyjnego itp. – chociaż nimi również jestem zachwycona). Moje zainteresowanie koncentruje się wyłącznie na możliwościach aparatu Huawei P10. Chociaż nawiasem mówiąc, uwielbiam także design tego telefonu.

5 powodów, za które uwielbiam Huawei P10

1) Wspaniale rozmyte tło

Wszystko co słyszałam w reklamach to święta prawda – P10 robi portrety jak profesjonalista. Do tej pory podchodziłam sceptycznie do portretów robionych smartfonem, ale ten telefon zupełnie zmienił moje zdanie na ten temat. Wszystko to za sprawą pięknie rozmywanego tła zarówno przez tylny, jak i przez przedni aparat. Dodatkowo mamy możliwość genialnego upiększenia fotografowanej osoby, dzięki specjalnemu trybowi w bardzo szerokiej skali – od 1 do 10.

2) Zdjęcia czarno – białe

Leica, znana ze wspaniałych zdjęć monochromatycznych, wspaniale dała radę i w smartfonie. Zdjęcia czarno – białe to istna poezja. Posiadanie smartfona z podobną technologią to wspaniała sprawa dla miłośników czarno-białych ujęć. Huawei P10 zapewnia zdjęcia, które wykazują większą ostrość, głębię i wyrazistość, zachowując wysoki poziom wdzięku, jeśli chodzi o przejścia od cieni do świateł. Jeśli nie odkryłeś jeszcze świata fotografii czarno-białej, Huawei P10 będzie dobrym powodem do rozpoczęcia, a ja gwarantuję, że od razu będziesz zauroczony tym trybem.

3) Wspaniała jakość zdjęć

Zauważyłam, że zdjęcia zrobione za pomocą Huawei P10 nadają się do użytku zaraz po zgraniu ich z telefonu, bez potrzeby zbytniego podkręcania. Balans bieli jest zwykle na miejscu, z tendencją do cieplejszych barw. Być może ostrość jest delikatnie zawyżona, ale można ją stonować w ustawieniach. Bardzo ważne jest, aby mieć doskonały obraz z aparatu, bo nie warto jest poświęcać zbyt wiele czasu na retuszowanie zdjęć. Lepiej spędzać go, ciesząc się fotografowaniem.

4) Tryb profesjonalny

Jeśli lubicie maksymalne wykorzystanie możliwości aparatu, z pewnością zadowoli was tryb pro. W trybie tym możecie mieć pełną kontrolę nad parametrami, takimi jak czas otwarcia migawki, czułość ISO czy balans bieli. Możecie nawet ręcznie ustawić ostrość. Dostępne jest również fotografowanie w formacie RAW, co jest dla mnie bardzo ważne.

5) Wspaniałe kadry nocne

Dla wszystkich, którzy dopiero opanowują tryb profesjonalny, Huawei zadbał o tryb nocny. Umożliwia on każdemu wykonanie wspaniałych fotografii nocą. Oczywiście niezbędny będzie przy tym statyw, za to zdjęcia jakie możecie nim zrobić są genialne.

 

Huawei P10 test aparatu

Huawei P10 test aparatu

Huawei P10 test aparatu

Huawei P10 test aparatu

 

Poznaliście już 5 powodów, za które pokochałam tego smartfona. Jestem, a właściwie byłam nim zachwycona! Największą wadą okazał się brak odporności na wodę, nie zdążyłam zgrać praktycznie żadnych zdjęć, stąd tak ich mało… Dziś posiadam nowszy model – Huawei Mate 10 pro. Ten jest wodoodporny 🙂 Już niedługo podzielę się z wami moją opinią.

 

A wy co myślicie o fotografii smartfonami? Dajcie znać w komentarzach!

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.