ALESUND,  MORE OG ROMSDAL,  NORWEGIA,  PODRÓŻE

Norwegia, More Og Romsdal – podsumowanie pobytu i zestawienie kosztów

 

 

W Norweskim regionie More Og Romsdal spędziliśmy zaledwie kilka sierpniowych dni. Muszę dodać, że były to najbardziej chłodne i deszczowe sierpniowe dni, ale także jedne z najbardziej intensywnych i urzekających, które wspominamy bardzo często. Norwegia, pod względem przyrody i krajobrazów, jakie oferuje, to najpiękniejsze miejsce, jakie w życiu widziałam. Niestety to także najdroższe miejsce w jakim byłam. Zobaczcie ile kosztował nas ten niezwykły wyjazd.

Norwegia – koszty podróży

Wiedząc, że Norwegia jest krajem bardzo drogim, postanowiliśmy żyć tam bardzo oszczędnie. Nie chodziliśmy po restauracja, nie piliśmy piwa w knajpkach, a wszystkie zakupy robiliśmy w super marketach i sami przyrządzaliśmy sobie posiłki. Tak rozkładały się nasze wydatki:

 

Przelot w dwie strony (Wizzair) – 78 zł/osoba

Auto na 4 dni – 520 zł/3 osoby -175 zł/osoba

Nocleg – 1 700 zł/3 osoby/4 noce – 570 zł/osoba

Ubezpieczenie – 30 zł/osoba

Razem podstawy – 853,00 / osoba

Przeprawy promowe, paliwo – 200 zł / osoba

Wyżywienie ( zakupy w supermarkecie itp.) – 250 zł / osoba

 

Łącznie 4 dni wyniosło nas około 1 300,00 zł/osoba.

 

Nocowaliśmy w wynajętym mieszkaniu w samym centrum Alesund. Myślę, że właśnie wynajęcie mieszkania to najtańsza opcja noclegu w Norwegii, a przynajmniej w tej jej części. Choć oczywiście zdecydowanie tańsza byłaby podróż z namiotem, jeśli takie lubicie, bo kraj ten jest wyjątkowo otwarty na tą formę podróżowania.

Generalnie podsumowując, 4 dni w tak drogim kraju, wyszły nam cenowo bardzo przystępnie. A jest to kraj zdecydowanie warty odwiedzenia, mimo swoich cen. Jeśli kochacie przyrodę i piękne, nietuzinkowe krajobrazy, koniecznie rozważcie wizytę w Norwegii.

 

Czy warto jechać do Alesund?

Jak już kiedyś pisałam – nigdy wcześniej nie słyszałam o tym miejscu. Jednak jest to zdecydowanie miasto warte polecenia. Niesamowita, secesyjna architektura, największe europejskie oceanarium i przepiękna panorama miasta na tle niezwykłych gór z punktu widokowego, to miejsca, które trzeba zobaczyć na własne oczy. Cały rejon More Og Romsdal jest niezwykle ciekawy, a Alesund jest wspaniałą bazą wypadową do jego zwiedzania. Jeśli więc tylko macie okazję, nie ma co się zastanawiać, tylko pakować cieplejsze ubrania i planować zwiedzanie tych niesamowitych Norweskich klimatów. Zobaczcie co my odwiedziliśmy w tym rejonie, może znajdziecie pomysły dla siebie.

 

 

A Wy co myślicie o Norwegii? Zwiedzalibyście, czy raczej wolicie cieplejsze klimaty? Dajcie znać w komentarzach!

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.