INSPIRACJE,  LEPSZE ŻYCIE,  LIFESTYLE,  ZDROWIE I URODA

Zadbaj o siebie kobieto!

 

 

 

Dziewczyny – całe życie jesteśmy wiecznie zabiegane. W pracy, na uczelni, w domu. Nieustannie czas przelatuje nam przez palce. Myślimy o wszystkim i wszystkich dookoła, a zapominamy o sobie. Jak to możliwe, że potrafimy zadbać o wszystkich, ale własne dobro pomijamy? Pora się nad tym zastanowić!

Szaleństwo dnia codziennego

Większość z nas ma tendencję do tego, by zaopiekować się wszystkimi. Naszymi partnerami, dziećmi, rodziną i przyjaciółmi. I oczywiście to jest bardzo ważne, w końcu ich kochamy i zależy nam na ich szczęściu. Ale w całym tym szaleństwie zapominamy o sobie. A przecież jeśli my będziemy szczęśliwe to i nasi partnerzy, koledzy z pracy oraz dzieci również będą zadowolone. Radość i uśmiech udzielają się wszystkim dookoła, więc korzyści są ogromne. Przecież tak niewiele potrzeba byśmy poczuły się lepiej. Wystarczy aby on nam zrobił kubek pysznej herbatki, żebyśmy pogrążyły się w ulubionej lekturze, czy poleżały w wannie trochę dłużej i zrobiły sobie wyjątkowe domowe spa.

Dlaczego więc o siebie nie dbamy?

Oczywiście najczęstszą wymówką jest brak czasu, bo ciągle praca i nadgodziny. Większość z nas ma podobnie. Pracujesz ciągle, bo to takie ważne. I oczywiście to prawda, praca, pieniądze, wszystko to jest bardzo istotne. Ale skupiając się tylko na tym będziesz jedynie bardziej zestresowana, sfrustrowana i nikt nie będzie przez to szczęśliwszy. Oczywiście nie chodzi o to, żeby rzucać od razu pracę. Po prostu kiedy po wielogodzinnym dniu wracasz zmęczona zignoruj ten bałagan w salonie. Zrób coś dla siebie i odpocznij. Znajdź trochę czasu na jakiś trening. Posiedź chwilę w wannie czy idź na spacer. Zrób sobie przyjemność – tak będzie lepiej dla Ciebie i Twoich bliskich. I nie myśl sobie, że inni mają łatwiej. Niech Cię to nie interesuję, niech sobie mają. Ty rób swoje i nie trać energii na to, by zajmować się stopniem trudności cudzych obowiązków. Tylko stracisz czas.

Dbanie o wygląd

Dbanie o wygląd to podstawa, w końcu zdrowym ciele zdrowy duch. Ile razy nie chce nam się zmyć makijażu, ogolić nóg, czy nałożyć balsamu. Po całym dniu padamy na twarz i modlimy się, by sen szybko nadszedł.

A jednak powinnyśmy w ciągu dnia znaleźć choć 15 minut, żeby zmyć makijaż, nałożyć krem i maseczki. Dziś może nie widzisz żadnych korzyści, które za sobą niosą, jednak za kilka lat twoja skóra będzie ci za to wdzięczna.

Warto znaleźć również czas na codzienną dawkę sportu. Choćby 20 – 30 minut ruchu pomoże nam odreagować. Wysiłek fizyczny działa antystresowo i wydziela endorfiny, dzięki którym mamy jeszcze więcej energii. Nasze ciało dobrze się czuje i głowa dobrze pracuje. Nie ma nic piękniejszego niż efekty widoczne z dnia na dzień. Tu mniej cellulitu, tam pięknie zarysowane mięśnie. I już jesteśmy szczęśliwsze.

Jednak wygląd to nie wszystko

Równie ważna jest oczywiście pielęgnacja naszego ducha. Zrób czasami coś dla siebie i pozwól sobie na drobne przyjemności. Wyjście na zakupy, kawa z przyjaciółkami, leniwy wieczór przed telewizorem, albo z książką w ręku. Niby małe rzeczy, ale jakże ważne dla naszego samopoczucia.

Warto także zadbać o ciągły rozwój własny. Masz przecież swoje pasje. Może warto iść na jakiś kurs, czy warsztaty, które sprawią Ci przyjemność i nauczą nowych rzeczy. Masz przecież swoje marzenia, których nikt za Ciebie spełniać nie będzie. Twoje życie jest tylko w twoich rękach.

Zrób to w końcu

Zadaj sobie to kluczowe pytanie i udziel na nie odpowiedzi – czy istnieje jakiś naprawdę ważny powód, dla którego postanowiłaś przestać o siebie dbać? Co się takiego wydarzyło, że nie jesteś dla siebie samej ważna? Dbasz o wszystkich, ale siebie pomijasz. Zrób to i udziel sobie odpowiedzi. Zrób to w końcu i nareszcie realnie zmień coś w swoim życiu.

 

Mam nadzieję, że ten wpis skłoni was do refleksji. Przestańmy w końcu umniejszać swoją wartość. Doceńmy same siebie, bo jeśli my będziemy cenić się nisko, tak samo zrobią inni. Pamiętaj, że tak niewiele trzeba, aby tak znacząco poprawić swoje życie. Działajmy!


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na Facebooku.