INSPIRACJE,  LEPSZE ŻYCIE,  LIFESTYLE,  ZDROWIE I URODA

Zadbaj o siebie kobieto!

 

 

 

Dziewczyny – całe życie jesteśmy wiecznie zabiegane. W pracy, na uczelni, w domu. Nieustannie czas przelatuje nam przez palce. Myślimy o wszystkim i wszystkich dookoła, a zapominamy o sobie. Jak to możliwe, że potrafimy zadbać o wszystkich, ale własne dobro pomijamy? Pora się nad tym zastanowić!

Szaleństwo dnia codziennego

Większość z nas ma tendencję do tego, by zaopiekować się wszystkimi. Naszymi partnerami, dziećmi, rodziną i przyjaciółmi. I oczywiście to jest bardzo ważne, w końcu ich kochamy i zależy nam na ich szczęściu. Ale w całym tym szaleństwie zapominamy o sobie. A przecież jeśli my będziemy szczęśliwe to i nasi partnerzy, koledzy z pracy oraz dzieci również będą zadowolone. Radość i uśmiech udzielają się wszystkim dookoła, więc korzyści są ogromne. Przecież tak niewiele potrzeba byśmy poczuły się lepiej. Wystarczy aby on nam zrobił kubek pysznej herbatki, żebyśmy pogrążyły się w ulubionej lekturze, czy poleżały w wannie trochę dłużej i zrobiły sobie wyjątkowe domowe spa.

Dlaczego więc o siebie nie dbamy?

Oczywiście najczęstszą wymówką jest brak czasu, bo ciągle praca i nadgodziny. Większość z nas ma podobnie. Pracujesz ciągle, bo to takie ważne. I oczywiście to prawda, praca, pieniądze, wszystko to jest bardzo istotne. Ale skupiając się tylko na tym będziesz jedynie bardziej zestresowana, sfrustrowana i nikt nie będzie przez to szczęśliwszy. Oczywiście nie chodzi o to, żeby rzucać od razu pracę. Po prostu kiedy po wielogodzinnym dniu wracasz zmęczona zignoruj ten bałagan w salonie. Zrób coś dla siebie i odpocznij. Znajdź trochę czasu na jakiś trening. Posiedź chwilę w wannie czy idź na spacer. Zrób sobie przyjemność – tak będzie lepiej dla Ciebie i Twoich bliskich. I nie myśl sobie, że inni mają łatwiej. Niech Cię to nie interesuję, niech sobie mają. Ty rób swoje i nie trać energii na to, by zajmować się stopniem trudności cudzych obowiązków. Tylko stracisz czas.

Dbanie o wygląd

Dbanie o wygląd to podstawa, w końcu zdrowym ciele zdrowy duch. Ile razy nie chce nam się zmyć makijażu, ogolić nóg, czy nałożyć balsamu. Po całym dniu padamy na twarz i modlimy się, by sen szybko nadszedł.

A jednak powinnyśmy w ciągu dnia znaleźć choć 15 minut, żeby zmyć makijaż, nałożyć krem i maseczki. Dziś może nie widzisz żadnych korzyści, które za sobą niosą, jednak za kilka lat twoja skóra będzie ci za to wdzięczna.

Warto znaleźć również czas na codzienną dawkę sportu. Choćby 20 – 30 minut ruchu pomoże nam odreagować. Wysiłek fizyczny działa antystresowo i wydziela endorfiny, dzięki którym mamy jeszcze więcej energii. Nasze ciało dobrze się czuje i głowa dobrze pracuje. Nie ma nic piękniejszego niż efekty widoczne z dnia na dzień. Tu mniej cellulitu, tam pięknie zarysowane mięśnie. I już jesteśmy szczęśliwsze.

Jednak wygląd to nie wszystko

Równie ważna jest oczywiście pielęgnacja naszego ducha. Zrób czasami coś dla siebie i pozwól sobie na drobne przyjemności. Wyjście na zakupy, kawa z przyjaciółkami, leniwy wieczór przed telewizorem, albo z książką w ręku. Niby małe rzeczy, ale jakże ważne dla naszego samopoczucia.

Warto także zadbać o ciągły rozwój własny. Masz przecież swoje pasje. Może warto iść na jakiś kurs, czy warsztaty, które sprawią Ci przyjemność i nauczą nowych rzeczy. Masz przecież swoje marzenia, których nikt za Ciebie spełniać nie będzie. Twoje życie jest tylko w twoich rękach.

Zrób to w końcu

Zadaj sobie to kluczowe pytanie i udziel na nie odpowiedzi – czy istnieje jakiś naprawdę ważny powód, dla którego postanowiłaś przestać o siebie dbać? Co się takiego wydarzyło, że nie jesteś dla siebie samej ważna? Dbasz o wszystkich, ale siebie pomijasz. Zrób to i udziel sobie odpowiedzi. Zrób to w końcu i nareszcie realnie zmień coś w swoim życiu.

 

Mam nadzieję, że ten wpis skłoni was do refleksji. Przestańmy w końcu umniejszać swoją wartość. Doceńmy same siebie, bo jeśli my będziemy cenić się nisko, tak samo zrobią inni. Pamiętaj, że tak niewiele trzeba, aby tak znacząco poprawić swoje życie. Działajmy!


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na Facebooku.


 

 

 • Ja mam swój rytuał w sobotnie poranki. Gorąca kąpiel, maseczka, peeling i dobra książka. Znikam na godzinę i jestem jak nowo narodzona po całym tygodniu pracy 🙂 Polecam!

 • Świetny wpis 🙂 To prawda wiele kobiet zapomina o sobie i to jest smutne…

 • Anastazja Chmiel

  Świetny wpis. Poza tym opisałaś całą mnie, bo mi się nigdy nie chce nic zrobić dla siebie, bo naprawdę padam na twarz ze zmęczenia. Ale skłoniłaś mnie do myślenia i chyba czas zmienić w swoim życiu :/

 • Bardzo dobrze napisane! Przykro czasem patrzeć na zabiegane, zaniedbane kobiety. Ja całe szczęście jakiś czas temu, wyrobiłam sobie zdrowy egoizm i zawsze dbam o siebie! Kocham się i zależy mi na swojej własnej, dobrej kondycji 😉

 • Dla mnie dbanie o siebie to dbanie o odżywianie, o psychikę, rozwój umysłowy i duchowy. Nie pacykowanie swojego ciała 🙂

 • Ja niestety zampominam się. A dbanie o siebie jest takie ważne, poprawia samoocenę, określa nasze poczucie wartości.

 • W zdrowym ciele – zdrowy duch! 🙂

 • fajny dobrze przemyślany wpis;)

 • <3
  Kilka dni temu w końcu po zimie pomalowałam paznokcie u stóp i czuję się z tym cudownie. Ja akurat jestem z tych, co o zmywaniu makijażu i nakładaniu kremów i balsamów zawsze pamięta. Chyba po prostu lubię miękką skórę 😀 Za to często zdarza mi się, że niby pamiętam, że powinnam zrobić maseczkę, ale mi się nie chce. Wtedy przypominam sobie jutuberkę Nissię (xileśtam :)) i to, jak ona wygląda, i to mnie zachęca do poświęcenia tych 15 minut 🙂

 • Przeczytałam Twój wpis…i pobiegłam do łazienki jak szalona 😀 Wróciłam z kubkiem kawy i zieloną maseczką na twarzy. I wiesz, czuję się odrobinę szczęśliwsza. Poprawiłaś mi humor na calutki dzień, dziękuję! 🙂

 • Kulinarna Strona Mocy

  Trzy razy tak!!!

 • Lila Nowak

  świetny post i jaki prawdziwy 🙂 nie wyobrażam sobie nie dbać o siebie! chociaż oczywiście bywają dni, że czasem trochę odpuszczam. Myślę, że dbanie o siebie tak jak mówisz nie tylko psychiczne ale i duchowe daje dodatkowego kopa i powera do działania – bo dobrze wyglądamy, co za tym idzie chcemy wychodzić do ludzi, pokazywać się, słyszeć te komplementy! nie oszukujmy się tak to właśnie u nas kobiet działa haha:)

 • Holly Golightly

  Wydaje mi się, że po części wynika to z priorytetów życiowych, które sobie ustawiamy. Jeśli ktoś nastawia się na bycie doskonałą matką, żoną to ciężko znaleźć czas dla siebie, bo na pierwszym planie są zawsze inni. Paradoksem jest to, że najwięcej inwestowałam w siebie, kiedy miałam małe dziecko:-) Ale ja to zawsze mam na odwrót poukładane życie:-)

  • ha, podoba mi się twoje podejście 🙂 Brawo Ty!! Trzeba być troszkę egoistką, w końcu szczęście naszych bliskich zależy i od naszego dobrego samopoczucie 🙂

 • Zawsze jak zapędzę się w taki róg zapracowania i olania siebie to staję w miejscu i robię kilka wdechów po czym przypomina mi się, że to ja doa samej siebie powinnam być najważniejsza- ja i moje zdrowie.