Jak być szczęśliwym
INSPIRACJE,  LEPSZE ŻYCIE,  LIFESTYLE

Hygge – sposób na szczęście!

 

Nazwa Hygge pochodzi od norweskiego słowa oznaczającego „dobre samopoczucie” i od dłuższego czasu dominuje w internecie. Zanim jednak zaczniecie czytać ten tekst zróbcie sobie filiżankę herbaty i wygodnie usiądźcie, a jeśli wam chłodno, otulcie się kocykiem. Będziecie odczuwać hygge, zanim zaczniemy rozmawiać o tym, co to jest!

 

Dlaczego warto być szczęśliwym?

Okazało się, że Duńczycy są najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Chociaż to interesujący fakt, jakie to ma znaczenie dla was i dla mnie? Właśnie ma ogromne znaczenie, ponieważ szczęście jest ważne dla dobrego zdrowia! Bycie szczęśliwym pomaga chronić serce, wzmacniać układ odpornościowy, zwalczać stres, zapobiegać bólowi, zwalczać choroby i wydłużać życie.

Uczmy się więc od najszczęśliwszych ludzi na świecie. Jaki jest ich sekret? Chociaż istnieje kilka czynników, jednym z głównych jest właśnie hygge.  Hygge to odpowiednia atmosfera i doświadczanie przyjemności oraz wdzięczności za wszystkie drobne rzeczy. Duńczycy włączyli tę koncepcję jako ważną część ich codziennego życia i dlatego są szczęśliwszymi ludźmi.

Wierzę, że wielu z was już praktykuje hygge w takiej czy innej formie. Może wszystko, czego potrzebujemy, to zwolnić, zwrócić uwagę na to co mamy i cieszyć się tym bardziej niż obecnie. Poznajcie 5 kluczowych obszarów, które pomogą wam uzyskać hygge. Nie są to oczywiście twarde zasady, a jedynie wskazówki, które pomogą wam osiągnąć ten stan.

 

Jak być szczęśliwym

 

Jak być szczęśliwszym – 5 najważniejszych obszarów

1. Oświetlenie

To jest, moim zdaniem, kluczowe. Jeśli macie kominek, już jesteście górą. Miękkie, naturalnie świecące światło jest najlepsze. Jeśli jednak nie macie takiego luksusu, zapalajcie jak najczęściej świeczki, czy delikatne lampy. Przebywanie w przytulnie oświetlonym pomieszczeniu sprawi, że  poczujecie się zrelaksowani i odprężeni.

2. Odżywianie

Duńczycy mają obsesję na punkcie słodyczy i ciast. Myślę, że każdemu od czasu do czasu to nie zaszkodzi. Nie namawiam was oczywiście do złego odżywiania. Chodzi o dania, przygotowane po domowemu, pieczony chleb, ciasto, ugotowana zupa, cokolwiek co lubicie. Zapach świeżo upieczonego ciasta czy chlebka kojarzy się z ciepłem domowego ogniska. Picie gorących napojów jest również koniecznością. Gorąca czekolada, kawa lub herbata, to wszystko hygge. Główną ideą tutaj jest poświęcenie czasu na delektowanie się i cieszenie tym, co jecie i pijecie.

3. Odzież

Podczas mroźnych zimowych miesięcy ciepła i wygodna mieszanka sprawia, że ​​poczujecie się bardzo komfortowo. Duńczycy bardzo uwielbiają swoje szaliki! Im większy, grubszy i przytulniejszy, tym lepiej. Ja się im nie dziwię, też kocham miękkie, puchate szale. W domu również powinniśmy czuć się dobrze i przytulnie. Nie oznacza to oczywiście niechlujnie. Wszystko tak, aby poczuć się dobrze.

4. Dom

Musimy dobrze czuć się w swoim domu, to oczywiste. To nasza oaza spokoju i wytchnienia po ciężkich dniach. Warto więc zadbać o to, by było nam w nim przytulnie. A w końcu dodatków dostępnych w sklepach mamy co nie miara. Wystarczą różnego rodzaju kocyki i poduszki, aby odmienić swoje otoczenie. Ja uwielbiam takie detale. Puchate dywany, ładne zasłony, świece, kwiaty. To, jak czujemy się w domu, ma na nas ogromny wpływ. 

5. Więzi

Dbajmy o swoich bliskich. Pielęgnujmy więzi między nami. Czas spędzany z bliskimi to najważniejsza sprawa. Jak zacieśniać więzi? Czas dla rodziny traktujcie tak poważnie jak czas spędzony na biznesowych spotkaniach. Małe chwile mają ogromne znaczenie. Wspólne posiłki, rozmowy, oglądanie filmów, granie w planszówki. Wspólne wyjścia na rower, do kina czy na spacer. Nie ważne co, ważne by robić to razem. Cieszcie się tym, wtedy na pewno poczujecie hygge.

Pamiętajcie, że najlepsze rzeczy w życiu są za darmo

W świecie hygge – proste i skromne jest najlepsze. Nie można kupić szczęścia za pieniądze. Hygge może powstać tylko dzięki atmosferze, którą tworzycie wy i wasi bliscy.

 

A co wy robicie, by czuć się szczęśliwszym? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.