INSPIRACJE,  LEPSZE ŻYCIE,  LIFESTYLE

Jak znaleźć swoją pasję i żyć pełnią życia!

 

Świat jest wspaniałym miejscem. Są miliardy ludzi, od których można się tak wiele nauczyć. I tak wiele niesamowitych miejsc, które zapierają dech w piersiach. A ponieważ każdy dzień jest przygodą, tak ważne jest znalezienie  rzeczy, która powoduje, że wyskakujecie z łóżka z radością. Odnalezienie pasji pozwala żyć pełnią życia. Ale pasja nie pojawia się ot tak po prostu, potrzeba troszkę czasu, aby ją znaleźć. Jeśli jeszcze nie znaleźliście niczego, co Was pasjonuje, ten wpis jest specjalnie dla Was!

Jak znaleźć swoją pasję

1. Próbujcie wszystkiego

Jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na znalezienie pasji jest wypróbowanie wszystkiego. Malowanie – dawaj, Picasso. Spadochroniarstwo? Tak, jestem zwolenniczką swobodnego spadania :). Tworzycie kanał na YouTube? Może któreś z Was jest kolejnym Shawnem Mendesem. Stwórzcie listę rzeczy, które zawsze chcieliście zrobić. Następnie listę rzeczy, których nigdy nie chcielibyście robić. Połączcie te dwie listy i wykonajcie obie. Zdziwicie się, że to, co zawsze uważaliście za zbyt nudne, czy przerażające może stać się Waszą największą pasją. Od kiedy pamiętam przerażały mnie loty samolotem. Uważałam, że nigdy z tego powodu nie wyjadę za granicę. Dziś nie wyobrażam sobie życia bez latania i bez podróży. Nigdy nie za bardzo lubiłam pisać – ale podobały mi się blogi podróżnicze i postanowiłam, że warto spróbować. Dziś mija 4 rok od kiedy piszę bloga, którego uwielbiam. Nauka fotografii wydawała mi się kiedyś czarną magią. Dziś mam swoje studio, które sprawia mi masę radości.

Niezależnie od tego, co dziś myślicie zdziwicie się, jak wiele możecie dowiedzieć się o sobie, próbując nowych rzeczy. Metoda wypróbowania wszystkiego działa dobrze w każdym obszarze życia. Dowiecie się co Was ekscytuje, motywuje, a co jest kompletnie nie dla Was. I w końcu znajdziecie swoją pasję. Im bardziej wkraczacie w nowe obszary, tym lepiej dowiadujecie się, kim naprawdę jesteście.

 

Jak znaleźć swoją pasję

2. Przypomnijcie sobie swoje najszczęśliwsze momenty

Wszyscy doświadczyliśmy takiego momentu, w którym czuliśmy się absolutnie szczęśliwi. Może doświadczyliście tego po wygraniu nagrody za projekt, w który włożyliście swoją duszę. A może poczuliście to na wakacjach, obserwując fale na wzburzonym morzu. Te magiczne chwile są wskazówkami. Małymi wskazówkami, które mówią nam, kim naprawdę jesteśmy i co naprawdę kochamy. Być może Wasza pasja polega na pomaganiu ludziom w znajdowaniu miłości. A może promieniujecie szczęściem za każdym razem, gdy opowiadacie historie, więc zastanawiacie się nad własnym kanałem na YouTube lub blogiem. Robiąc to, co kochamy, jesteśmy swoim najlepszym wydaniem.

3. Bądźcie uważni

Jedną z najtrudniejszych rzeczy jest uważność. Nasze umysły często zastanawiają się nad przyszłością lub wspominają przeszłość. Uważne życie tu i teraz przychodzi nam znacznie gorzej. Aby znaleźć swoją pasję, zadajcie sobie pytanie, co teraz sprawia Wam radość. Być może to czas spędzany na mazurskich jeziorach. A może mówienie przed publicznością pomaga Wam czuć się żywymi? Róbcie rzeczy, które pomogą Wam żyć tu i teraz. Najlepszy moment na życie to teraźniejszość, nie wieczne snucie planów na przyszłość. A kiedy zaczniecie żyć robiąc to, co kochacie, teraźniejsze życie będzie o wiele przyjemniejsze.

4. Spójrzcie na swoje rzeczy

Żyjemy w kulturze konsumenckiej. Kupujemy, kupujemy, kupujemy. I chociaż nigdy tego nie robimy świadomie, możemy się wiele dowiedzieć o sobie, patrząc na wszystkie swoje rzeczy. Który gatunek książek ciągle znajdujesz na swoim przepełnionym regale? Jakie filmy lub programy telewizyjne wciąż oglądacie? Jakiego rodzaju sprzęt kupujecie? Które aplikacje sprawdzacie codziennie?  Wszystkie te małe rzeczy, które robicie każdego dnia, pomagają określić, kim jesteśmy i czym się interesujemy.

Sporządź listę wszystkich rzeczy, które Was interesują. Spróbujcie znaleźć wzorce, które pomogą ustalić, czy to Wasza pasja. Może znajdziecie sposób na połączenie swojej pasji z karierą? Jeśli wciąż testujecie nowe kosmetyki i lubicie pisać, możesz założycie blog urodowy. A może lubicie kontakt z ludźmi, więc zrobicie kurs wizażu i zaczniecie zdobywać klientki. Zawsze istnieje sposób na połączenie swojego zestawu umiejętności z pasją, aby stworzyć swoją karierę lub realizować ją dla przyjemności. Macie więcej niż jeden talent lub zainteresowanie, więc możecie mieszać i dopasowywać cechy, aby móc żyć jak najlepiej.

Zobacz także: Jak dobrze zacząć tydzień

 

5. Co kochaliście jako dzieci

Dzieciństwem jest najczystszym etapem życia. Prawdopodobnie znaleźliście swoją pasję w młodym wieku i tylko straciliście ją po drodze z oczu. Życie ma sposoby na pozbycie się tej dziecięcej radości, gdy dorastamy. Ale ta iskra, którą wtedy mieliście, może wrócić. Wszystko, co musicie zrobić, to sprawdzić, co wtedy kochaliście robić. Może spędzaliście godziny rysując, grając w gry wideo lub wymyślając układy taneczne z przyjaciółmi. Choć może się to wydawać trochę szalone, możesz realizować wszystkie te rzeczy i zarabiać pieniądze. Rysunek? Sprawdźcie niezależne strony internetowe. Gry wideo? Zostańcie streamerem Twitcha. Układy taneczne? Może stworzycie filmy z treningami tanecznymi na YouTube.

 

6. Kim chcecie być?

Najczęściej życie, które chcemy, nie jest tym, które mamy. Wyobrażamy sobie siebie ze szczęśliwymi rodzinami, udanymi karierami, pieniędzmi w banku i muskularnymi ciałami. Ale marzenia nie spełnią się magicznie. Trzeba im trochę pomóc. Zamiast zastanawiać się nad tym, czego nam brakuje, lepiej zacząć działać, aby realizować swoją pasję w prawdziwym świecie. I możecie być pewni, że to będzie wymagało dużo pracy. Każdy może śnić, ale potrzeba przekształcenia tych snów w rzeczywistość wymaga dyscypliny i zaangażowania.

Możecie więc spędzić całe życie na marzeniach tylko po to, aby na końcu uświadomić sobie, że wszystko Wam umknęło. Ale marzenia mogą być prawdziwe. Macie moc, aby to zrobić. Jeśli więc marzysz o sukcesie przedsiębiorcy, będziecie musieli założyć firmę. A jeśli marzycie o tym od dawna, spróbujcie jeszcze dzisiaj podjąć działania. Nie ma na co czekać.

7. To przychodzi łatwo

Ludzie mówią, że nic nie przychodzi łatwo. To nieprawda. Niektóre z najlepszych rzeczy w życiu przychodzą z łatwością. Relacje z najlepszym przyjacielem? Łatwe. Głęboki oddech powietrza? Łatwe. Wykonywanie pracy, którą kochacie? Zdecydowanie łatwe. Odnalezienie swojej pasji może zająć trochę czasu, ale życie w niej będzie dużo łatwiejsze.

Niektórzy mówią, że trzeba ciężko pracować nad swoimi słabościami. Ok, ale ja uważam, że najpierw lepiej zoptymalizować swoje mocne strony. Jeśli jesteście w czymś naprawdę dobrzy, róbcie tego więcej. Jeśli lepiej do czegoś pasujemy jest nam dużo łatwiej, szybciej i przyjemniej skalować swój zestaw umiejętności. I nie mówię, żeby od razu rzucać pracę i zaczynać od zera tworzyć to co się kocha. Mało kto może sobie pozwolić na taki ruch. Ale może fajnie zdobyć dodatkowy dochód robiąc to, co sprawia nam przyjemność po godzinach. Swoją pasję znajdziecie, trzymając się rzeczy, które sprawiają przyjemność i w których jesteście dobrzy. Widząc nagrody, będziecie bardziej zmotywowani. Niezależnie od tego, czy czerpiesz radość z ukończenia pierwszego triathlonu, czy z wykonania pięknego makijażu panny młodej, im łatwiej jest nam coś zrobić, tym częściej chcemy to robić. I tym lepiej nam to wychodzi.

Zobacz także: Hygge – sposób na szczęście

 

Jak znaleźć swoją pasję

Znajdźcie swoją pasję

Poszukiwanie własnej pasji, zbliża nas do bycia osobą, którą powinniśmy być. Swoją pasję odnajdziecie, próbując nowych rzeczy, obserwując, co nas przyciąga, rozpoznając, w czym jesteśmy naturalnie dobrzy, lub pamiętając, jakie czynności wykonywaliśmy w dzieciństwie. Głównym celem odnalezienia swojej pasji jest pomoc w dążeniu do swojego przeznaczenia, doświadczaniu szczęścia i dzieleniu się talentami ze światem. Każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju. Wszystkie te nasze małe talenty i małe dziwactwa składają się na całkowicie oryginalną osobę. I dokładnie takich nas potrzebuje świat. Bądźcie więc na tyle odważni, aby odkryć, kim naprawdę jesteście i bądźcie w pełni sobą.

 

A jaka jest Wasza pasja? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.