Plaże w okolicach Aten
ATENY,  ATTYKA,  GRECJA,  PODRÓŻE

Plaże w okolicach Aten

 

Ateny, choć teoretycznie nie mają dostępu do morza, to jednak praktycznie bardzo łatwo można dostać się na jedną z dostępnych w okolicy plaż. Na niektóre z nich dojedziemy komunikacją miejską, a do innych dojazd możliwy jest tylko z wypożyczonym autem. Jakie plaże czekają na Was w okolicy Aten? Zobaczcie sami!

 

Glyfada Beach

Glyfada Beach to plaża znajdująca się najbliżej Aten, do której z łatwością dojedziemy zarówno tramwajem, jak i autobusem. To także pierwsza z plaż, które postanowiliśmy odwiedzić. Znajduje się ona około 16 km na południe od miasta.

Plaża w Glyfadzie jest plażą publiczną. Jest tu kilka kawiarni, restauracji i barów, ale sama plaża nie wygląda zbyt zachęcająco. Wielu Ateńczyków jednak decyduje się na przyjazd tutaj z prostego powodu – jest bardzo blisko. W październiku na szczęście mało kto decydował się na kąpiel w morzu, co mocno nas dziwiło, bo przecież wciąż panowały tam wysokie temperatury. My jednak też nie zdecydowaliśmy się na kąpiel w tym miejscu, a jedynie chwilę się tutaj pokręciliśmy i ostatecznie postanowiliśmy jednak ruszyć dalej.

 

Plaże w okolicach Aten

Plaże w okolicach Aten

Plaże w okolicach Aten

Plaże w okolicach Aten

Plaże w okolicach Aten

 

Jezioro Vouligameni

Blisko Aten znajduje się także wyjątkowe jezioro, o którym więcej możecie przeczytać w moim wpisie – Jezioro Vouligameni. Tutaj, mimo, że wejście jest płatne, naprawdę warto przyjechać. Woda, poza tym, że posiada właściwości lecznicze, pełna jest także rybek, które zrobią wam peeling. No i otoczenie jest przepiękne. Tutaj już zdecydowaliśmy się na kąpiel i bardzo polecamy to miejsce.

 

Ateny Jezioro Vouliagmeni

Ateny Jezioro Vouliagmeni

 

Yabanaki Beach

To chyba nasz faworyt wśród plaż w okolicy Aten. Niestety (albo stety) w październiku cały kompleks był już praktycznie nieczynny, ale za to wejść można było gratis. Bary natomiast były wciąż otwarte, można było więc i zjeść coś i piwa się napić. Poza tym plażę mieliśmy praktycznie całą dla siebie i to dokładnie taką, jakiej szukaliśmy. Z pięknym, złocistym, drobnym piaskiem. Dla nas idealna. To tutaj spędziliśmy resztę dnia, ciesząc się wciąż ciepłym słońcem, lazurową wodą i złocistym piaskiem. Zdecydowanie polecamy.

 

Plaże w okolicach Aten

Plaże w okolicach Aten

Plaże w okolicach Aten

 

Reszta wybrzeża

Praktycznie całe wybrzeże w okolicy Aten jest doskonale zagospodarowane i co chwila na naszej drodze znajdowały się zjazdy na plaże. Czasem całkiem dzikie, często z odpowiednią infrastrukturą. My zjeżdżaliśmy sobie co jakiś czas z ciekawości, żeby sprawdzić co na nas czeka. Odkryliśmy kilka ciekawych miejsc, ale niestety nie jestem w stanie podać ich lokalizacji.

 

Plaże w okolicach Aten

Plaże w okolicach Aten

Plaże w okolicach Aten

Plaże w okolicach Aten

 

Jak widzicie podczas pobytu w Atenach, macie również wiele możliwości spędzenia dnia nad morzem. Najbliższa znajduje się już około 20 minut jazdy od miasta. Warto więc choć na jeden dzień wynająć auto, albo skorzystać z komunikacji miejskiej i odetchnąć od zgiełku tej ogromnej metropolii. Nie zapominajcie również, że przed każdą podróżą warto się ubezpieczyć! Dla mnie to podstawa, która daje mi poczucie bezpieczeństwa w podróży i spokój ducha. Sprawdźcie ubezpieczenie podróży na https://www.polisaturystyczna.pl/

 

Szukacie innych ciekawych atrakcji w Atenach i okolicy – sprawdźcie tutaj


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.