BLOGOWANIE

Książki o blogowaniu – Tomek Tomczyk

 

 
Zacząłeś pisać bloga albo dopiero planujesz zacząć? A może chciałbyś poznać kulisy blogowania? Jeśli tak, to polecam Ci jedne z najlepszych książek, jakie w tym temacie przeczytałam – książki Tomka Tomczyka. Wprowadź w życie porady, które w nich znajdziesz i patrz jak twój blog zaczyna się rozwijać.


 
Po książki Tomka (daw. kominek, dziś Jason Hunt) sięgnęłam po kilku miesiącach blogowania. Usłyszałam o nich przypadkiem, na jednej z grup na facebooku dla blogerów. Opinie były różne, zdecydowana większość jednak bardzo zachwalała sobie książkę. Weszłam więc na jego stronę, a że akurat można było taniej kupić komplet, to stałam się posiadaczką całego zestawu.
 
Oprócz książek dostałam także e-booki i szczerze mówiąc to przeczytałam je zanim dotarły do mnie książki. Są tak wciągające, że nie można się oderwać. Poza tym, że znajdziemy w nich odpowiedzi na większość nurtujących nas pytań, dodatkowo poznamy punkt widzenia blogera, który od lat cieszy się olbrzymią popularnością.

 

Książki o blogowaniu

 

Blogowanie

W książce „Blog. Pisz, Kreuj, Zarabiaj” znajdziecie mnóstwo informacji na temat tego, jak rozwijać waszego bloga, jak kształtować swój wizerunek oraz jak zacząć na blogu zarabiać. Uświadomiło mi to, że jeśli chcemy się wybić, to blog nie może być tylko zabawą ale również pracą, której musimy poświęcić odpowiednią ilość czasu.

Z książek dowiemy się wszystkiego od podstaw – od czego powinniśmy zacząć pisanie bloga i jak znaleźć temat dla siebie. Jak przyciągnąć do siebie duże grono czytelników i jak sprawić, żeby zostali z nami na dłużej. Jak prawidłowo zainstalować wtyczkę do SEO i jak właściwie pozycjonować swoje posty. O tym jak ważne są charyzma blogera oraz emocje, jakie wywołują jego teksty.

Dużo przydatnych porad, które metodą prób i błędów, warto zacząć wprowadzać w życie. Wszystko podparte przykładami z życia wielu popularnych blogerów.

A jeśli chcecie więcej, to w książce znajdziecie też informację o tym, jak nawiązywać współpracę z firmami. Jak negocjować stawki, czym się kierować przy wyborze firmy, kiedy przyjmować zlecenia, a kiedy lepiej je odrzucać. Bardzo ciekawe informacje dla osób, które na swoim blogu planują zacząć zarabiać.

 

Książki o blogowaniu

 

Social Media

Bloger i Social Media” oraz „Social Media Start” to dalsze wskazówki dotyczące prowadzania bloga oraz kształtowania wizerunku w Social Mediach. Tomek udowadnia jak ważne jest istnienie na facebooku, czy instagramie. Podpowiada jak prowadzić konta w Social Mediach, jak pozyskiwać nowych fanów i jak podnosić ich zaangażowanie. Świetna pozycja dla osób, która pragną zostać influencerami.

W tych książkach również znajdziemy porady udzielane przez najbardziej znanych blogerów, vlogerów i innych specjalistów z różnych dziedzin. Poznamy ich metody działania i sposoby na osiągnięcie sukcesu.

W każdej ze swoich książek, Tomek opisuje wszystko krok po kroku tak, aby każdy blogowy laik zrozumiał go doskonale. Oczywiście trudno zgadzać się ze wszystkimi jego poradami, jednak większość z nich jest świetna i absolutnie warta sprawdzenia na własnej skórze.

 

Książki o blogowaniu

 

Podsumowując – gorąco wszystkim polecam przeczytanie każdej z książek Tomka. Przez ich lekki język, humor oraz praktyczne i konkretne porady i informacje, czytanie będzie dla was czystą przyjemnością. Uważam ten zakup, za jedną z lepszych inwestycji w mojego bloga. Idealne kompendium wiedzy na start. Oczywiście trzeba do nich podejść z lekkim dystansem, ale wiele rad kominka warto od razu wprowadzić w życie.


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na Facebooku.