Villa del Balbianello zwiedzanie
LOMBARDIA,  PODRÓŻE,  WŁOCHY

Villa Balbianello – Miejsce dla romantyków i fanów Gwiezdnych Wojen

 

 

 

Nad włoskim jeziorem Como znajduje się pełno fantastycznych willi i ogromnych ogrodów, z których część udostępniona jest dla zwiedzających. Jednak najbardziej znaną i najchętniej odwiedzaną z nich jest Villa del Balbianello, znana przede wszystkim z filmów o przygodach Bonda i Gwiezdnych Wojen.

 

Podczas wizyty w Villi del Balbianello można odwiedzić spektakularne ogrody, które uraczą nas wspaniałymi widokami na jezioro i okoliczne miasteczka. Jeśli jednak chcesz, możesz również kupić bilet na zwiedzanie z przewodnikiem willi w środku. To jednak nie jest koniczne bo największą atrakcją tutaj jest to, co spotkasz na zewnątrz.

 

Villa del Balbianello zwiedzanie

Informacje praktyczne

Villa del Balbianello znajduje się w miejscowości Lenno, na niewielkim półwyspie lekko wysunięta od reszty miasteczka.

Willa jest czynna od połowy marca do połowy listopada, ale zamknięta w poniedziałki i środy. W pozostałe dni można ją zwiedzać w godzinach 10-18.00.

Bilety wstępu do samego ogrodu kosztują 10 Euro dla dorosłych, 4 Euro dla dzieci (4-14 lat) i 7 Euro dla osób uczących się do 25 roku życia.

Bilety wstępu do ogrodu połączone ze zwiedzaniem willi to wydatek 20 Euro dla dorosłych , 10 Euro dla dzieci (4-14 lat) ) i 14 Euro dla osób uczących się do 25 roku życia. W grupie jest maksymalnie 15 osób, a zwiedzanie z przewodnikiem jest obowiązkowe. Takie wycieczki trwają godzinę.

 

Villa del Balbianello zwiedzanie

Villa del Balbianello zwiedzanie

Jak dotrzeć do Villi Balbianello

Piechotą – Do willi można dotrzeć pieszo od parkingu, znajdującego się w miasteczku Lenno. Z wąskiego parkingu, na skraju miasta można już zauważyć drogę prowadzącą na górę i przez las. Spacer nią zajmuje około 20 minut.

Łodzią – Przy parkingu od razu napotkacie informacje o tym, gdzie znajduje się taksówka wodna, która przeprawi was do willi. Zapewne widoki z wody są imponujące, no i podjazd niecodzienny.

 

Villa del Balbianello zwiedzanie

Villa del Balbianello zwiedzanie

Villa Balbianello – najromantyczniejsze miejsce

Villa Balbianello nie bez powodu uważana jest za jedną z najbardziej romantycznych i czarujących willi nad jeziorem Como. Każdego roku przyciąga wiele par, które wybierają to miejsce na organizację ślubu. Nic dziwnego – ogrody tutaj są wspaniale wypielęgnowane, zadbane w każdym szczególe i idealnie wkomponowane w otaczający je krajobraz. To miejsce wygląda jak ze snu. Istna oaza, gdzie najpierw chce się zrobić tysiące zdjęć, a potem usiąść na jednej z ławek i cieszyć się błogim spokojem, jaki tu panuje. Można tu poczuć jakby czas stanął w miejscu, jakby nic, poza tym, co jest tu i teraz, nie miało znaczenia.

Przechadzając się po ogrodzie znajdziemy mały kościół, kilka ławeczek i posągów otoczonych przez mnóstwo niezwykłych drzew i kolorowych kwiatów. Dodatkowo niebywałego uroku dodaje, otaczająca ogród, sceneria. Fantazyjnie kształty wysp, ośnieżone szczyty Alp i krystaliczne błękitne jezioro. Naprawdę ciężko się oprzeć rajskiemu urokowi tego miejsca.

 

Villa del Balbianello zwiedzanie

Villa del Balbianello zwiedzanie

Villa del Balbianello zwiedzanie

Villa del Balbianello zwiedzanie

Villa del Balbianello i Gwiezdne Wojny

Fantastyczny krajobraz tego miejsca urzekł także George Lucas, który postanowił nakręcić tu część jednego z najważniejszych i najbardziej znanych filmów – „Gwiezdnych Wojen”. To właśnie w ogrodach tego budynku nakręcono kilka scen do drugiego Epizodu tej sagi. W ten sposób Włochy stały się planetą Naboo, w którym rozpoczyna się miłość królowej i młodego rycerza Jedi.

Gwiezdni fani tego filmu, którzy kochają naśladować swoich idoli, przybywają tu licznie, aby znaleźć miejsce, gdzie kręcono sceny z tego kultowego filmu. Jeśli więc jesteś fanem Gwiezdnych wojen, zdecydowanie skorzystaj z okazji i odwiedź te piękne miejsca podczas wakacji nad jeziorem Como.

Villa del Balbianello stała się tłem także dla innych produkcji. Wśród najbardziej znanych należy z pewnością wymienić „Casino Royale „autorstwa Martina Campbella z 2006 roku.

 

Villa del Balbianello zwiedzanie

Villa del Balbianello zwiedzanie

 

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zachęcić was do odwiedzenia tego fantastycznego miejsca. Chyba nie ma możliwości, żeby nie rzuciło na was swojego uroku!

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.