BLOGOWANIE,  LIFESTYLE

Czy warto pisać bloga?

 

 

Każdego roku coraz więcej osób zakłada własnego bloga. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego jak ciężka, długa i żmudna to praca. W sumie w ogóle mnie to nie dziwi. Ja również jeszcze rok temu, kiedy rozpoczynałam swoją blogową przygodę myślałam, że pisanie o swojej pasji, swoich zainteresowaniach, czy życiu to sama przyjemność. Po części to oczywiście prawda, ale blogowanie ma także drugą twarz. Na pisanie trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu, aby treść była wartościowa. Trzeba wykazać się olbrzymią cierpliwością, aby odnaleźć swój styl i zgromadzić czytelników. No i oczywiście trzeba zainwestować, nie tylko w domenę i hosting, ale także w książki, kursy czy szkolenia, dzięki którym będziemy mogli stale się rozwijać. Przyszła więc pora, aby zadać sobie pytanie, które nurtuje wiele osób, myślących o blogu – czy warto pisać bloga? Dla mnie odpowiedź jest tylko jedna. Oczywiście, że tak!

Dlaczego warto pisać bloga?

Zdobywasz nowe doświadczenia i uczysz się nowych rzeczy

Prowadzenie bloga zmusza nie tylko do szukania nowej wiedzy, ale też zdobywania nowych doświadczeń i próbowania nowych rzeczy. Już na samym początku prowadzenia bloga zaczyna się Twoja nauka. Uczysz się na temat domen, hostingów, HTML, czy SEO. Uczysz się, jak lepiej pisać. Uczysz się jak dotrzeć do czytelników w SM. Uczysz się, jak dodawać tytuły, aby przyciągały do Ciebie odbiorców. Uczysz się robić coraz lepsze zdjęcia, obrabiać je i dbać o szczegóły. A, co najważniejsze, pisząc możesz się nauczyć bardzo wiele o sobie samym.

Uczysz się przy okazji pisania każdego nowego artykułu. W końcu ważne jest, aby przedstawić temat jak najbardziej szczegółowo i ciekawie. Zmusza Cię to więc do poszerzania własnej wiedzy w danym temacie. Staniesz się również bardziej otwarty na nowe doświadczenia, aby dostarczać czytelnikom coraz to ciekawsze tematy. Blogowanie popycha do pomysłowości, pobudza wyobraźnię, pozwala Ci tworzyć piękne rzeczy. Nagle czujesz, że masz głowę pełną pomysłów, którymi chcesz się dzielić z innymi.

Blogowanie to wyzwanie – a wyzwania są dobre

W życiu każdego z nas pełno jest nowych wyzwań. Oczywiście łatwiej jest pozostać w swojej strefie komfortu, ale z blogowaniem to po prostu nie możliwe. Nie oszukujmy się – konsekwentne pisanie postów z odpowiednim dopracowaniem każdego nie jest łatwe. To wyzwanie, które zmusza Cię do nauki nowych rzeczy, organizacji, dyscypliny, kreatywności, ciągłego rozwoju. A wszystko to ma wpływ na Twoje życie.

Budujesz nowe relacje

Poznawanie nowych ludzi to pozytywne i przyjemne doświadczenie, a blog pomaga lepiej nawiązać elacje lepiej niż cokolwiek innego.Zdobywasz nowych czytelników, którzy nie muszą być jedynie Twoją widownią. Mogą stać się kolegami, partnerami, lub przyjaciółmi.

Blogowanie prowadzi także do poznania innych blogerów z danej niszy. Tworzysz znajomości z innymi osobami o podobnych poglądach, doświadczeniu i podejściu do życia. W blogosferze jest wiele fascynujących ludzi, pełnych ciekawych pomysłów i unikalnych doświadczeń.

Inspirujesz innych

Blogowanie nie tylko wpływa na Twoje życie, ale również na życie Twoich czytelników. Możesz zainspirować ludzi do odkrywania swoich możliwości, spełniania marzeń i zmiany swojego życia na lepsze. Zwykli ludzie mogą zmienić życie innych ludzi za pośrednictwem bloga. A jeśli zainspirujesz choć jedną osobę, zobaczysz, jakie to wspaniałe uczucie.

Możesz sobie dorobić

Jeśli masz bloga z dużą ilością czytelników, możesz zacząć na nim zarabiać. Dziś wiele firm chce promować swoje produkty właśnie na blogach. Oczywiście, jeśli nastawiasz się tylko na zarabianie na blogu to możesz sobie odpuścić od razu, bo to proces, który nie trwa parę miesięcy. Aby dojść do etapu, kiedy zaczniesz na blogu zarabiać, czeka Cię długa przeprawa. A kiedy dojdziesz już do tego miejsca, pamiętaj, aby przy każdej reklamie być obiektywnym i prawdziwym. Inaczej stracisz zaufanie swoich czytelników, na które tak długo pracowałeś.

 

Najważniejsze to pamiętać, że piszesz bloga dla ludzi i dla samego siebie. Pieniądze mogą być jedynie przyjemnym dodatkiem. W końcu blogując zyskujesz tak wiele innych, jakże ważnych rzeczy. Jeśli więc zastanawiacie się na założeniem bloga, nie wahajcie się, tylko spróbujcie. To rewelacyjne doświadczenie!

 

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.


 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz