Wenecja zwiedzanie
PODRÓŻE,  PORADY,  WENECJA,  Wydatki,  WŁOCHY

Wenecja – podsumowanie pobytu i zestawienie kosztów

 

 

Wenecja to najbardziej romantyczne miasto, jakie do tej pory odwiedziłam. Spędziliśmy tam kilka styczniowych dni i zauroczyliśmy jej uwodzicielskim klimatem. Zwiedziliśmy wszystkie najciekawsze atrakcje, wzięliśmy udział w niesamowitym wydarzeniu, jakim jest karnawał i oczywiście kupiliśmy mnóstwo przepięknych masek. Jeśli jesteście ciekawi cen w Wenecji, zobaczcie ile kosztował nas przedłużony weekend w Wenecji.

Wenecja – koszty podróży 

Wenecja w okresie karnawału może być trochę droższa, niż w pozostałym czasie. Nie wydaje mi się jednak, żeby były to jakieś drastyczne różnice.

Przelot w dwie strony (Wizzair) – 190 zł/osoba

Nocleg  – 1 867 zł/3 osoby/3 noce – 623 zł/osoba – hotel Residenza San Maurizio

Podatek w hotelu – 10 EUR – 42 zł/osoba

Dojazd z lotniska – 24 EUR/2 strony – 101,00 zł/osoba

Ubezpieczenie – 60 zł/osoba

Razem podstawy – 1 016,00 / osoba

Wejściówki do atrakcji –  110 zł /osoba

Gondola – 80 EUR/3 osoby – 115 zł/osoba

Tramwaj wodny – 3*7,5 EUR – 94,50 zł/osoba

Pamiątki – 210 zł

Wyżywienie ( jedzenie w restauracjach, zakupy w supermarkecie itp.) – 360 zł / osoba

Łącznie 4 dni wyniosło nas około 1 905,50 zł/osoba.

Liczę jako 4 dni, ponieważ w Wenecji byliśmy w piątek przed południem, a wylot mieliśmy w poniedziałek w nocy. Nocowaliśmy w  hotelu bardzo blisko centrum Wenecji, a w cenie mieliśmy śniadanie. Większość miasta zwiedzaliśmy na piechotę, tylko 3 razy korzystaliśmy z tramwaju wodnego, w tym 2 to przejazd i powrót z Burano. Sporo wyszło nas wyżywienie, ale codziennie jedliśmy obiady w restauracji, a wieczorem siadaliśmy na drinka.

 

Wenecja zwiedzanie

Czy warto jechać do Wenecji?

W zasadzie odpowiedź może być jedna – zdecydowanie tak! To przepiękne miasto, które oczarowuje swoim wyjątkowym klimatem i romantyczną atmosferą. Znajdziecie tu mnóstwo ciekawych atrakcji oraz wydarzenie, które zdecydowanie warto zobaczyć – karnawał. Mnóstwo ludzi w kolorowych maskach i niecodziennych strojach zalewa wtedy ulice Wenecji, wprawiając w zachwyt turystów. Koniecznie przepłyńcie się gondolą – wiem, że nie jest to tania atrakcja, ale płaci się 80 EUR za rejs, nie za osobę. Oczywiście warto również kupić pamiątki, czyli wszechobecne maski. Pięknie ozdobią wasze ściany.

 

Wenecja zwiedzanie

 

Dajcie znać, czy byliście już w Wenecji i jakie wrażenie zrobiło na was to miasto. Też uważacie, że jest to miejsce, które choć raz w życiu odwiedzić trzeba? Czekam na wasze komentarze!

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.