zakynthos przewodnik
GRECJA,  PODRÓŻE,  PORADY,  Wydatki,  ZAKYNTHOS

Zakynthos – podsumowanie pobytu i zestawienie kosztów

 

Zante to dla mnie jedna z najpiękniejszych wysp Grecji. Spędziliśmy tam cały tydzień, co moim zdaniem jest optymalnym czasem pobytu na wyspie. Zdązycie zwiedzić najciekawsze punkty i wypocząć na pięknych plażach. Jesteście ciekawi ile zapłacicie? Zapraszam na wpis.

Zakynthos – koszty podróży 

Jak już pisałam w poradach przed wyjazdem na Zakynthos, z tą wyspą bywa tak, że niekiedy wyjazdy zorganizowane są tańsze niż podróż na własną rękę. Zwłaszcza, że nie latają tam z Polski żadne linie lotnicze. W lipcu sprawdzałam ceny przelotów z przesiadką i dużo lepszą opcję znalazłam jednak w biurze podróży. I to w opcji all inclusive. Choć zdecydowanie wolę samodzielnie organizować podróże, to jednak czynnik cenowy ma dla mnie spore znaczenie. A wycieczki all inclusive wcale nie oznaczają, że musimy leżeć do góry brzuchem nad basenem. Zwłaszcza na tak niewielkiej wysepce. Wynajęliśmy auto i samodzielnie zwiedzaliśmy najciekawsze atrakcje. A na obiad wracaliśmy do hotelu 🙂

Nasze koszty rozłożyły się następująco:

7 dni w hotelu z wyżywieniem all inclusive + przeloty + transfery + ubezpieczenie – 2 500 zł/osoba

Wynajem auta na 3 dni – 380 zł/3 osoby – 129 zł/osoba

Paliwo – 300 zł/3 osoby – 100 zł/osoba

Razem podstawy – 2 729,00 / osoba

Wycieczka na Kefalonię –  120 zł /osoba

Wyżywienie dodatkowe – 200 zł / osoba

Pamiątki – 100 zł/osoba

Łącznie 7 dni wyniosło nas około 3 150,00 zł/osoba.

Wydaje mi się to całkiem doprą ceną jak na sam szczyt sezonu – wyjeżdżaliśmy w lipcu. Same biletu lotnicze wtedy kosztowały w najtańszej opcji 1 500 zł, z przesiadką i nocą spędzoną na lotnisku. Dlatego czasem jednak nie ma co się zastanawiać i pozwolić komuś zorganizować sobie wyjazd. Myślę, że raz na jakiś czas na pewno będę korzystać z tej opcji.

 

zakynthos atrakcje

Czy warto lecieć na Zakyntos?

Powiem tylko – zdecydowanie warto. To przepiękna wyspa, która urzekła nas niesamowitymi widokami, piękną pogodą i wieloma zachwycającymi atrakcjami. Zobaczcie co warto tam zobaczyć i nie zastanawiajcie się długo. Zante to wspaniałe miejsce na spędzenie kolejnych wakacji!

 

Kochani, nasz wyjazd odbył się w 2018 roku, dzisiejsze koszty mogły ulec zmianie!


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na Facebooku.