zakynthos wycieczki fakultatywne
GRECJA,  PODRÓŻE,  ZAKYNTHOS

Rejsy na Zakynthos – Zdecyduj się choć na jeden z nich!

 

 

Będąc na wyspie, wręcz nie możliwe jest, żeby nie skorzystać z żadnego rejsu.  Zwłaszcza w takim rajskim miejscu jak Zakynthos, gdzie niesamowite widoki zapierają dech w piersi. Ilość rejsów, jaką znajdziecie w ofercie miejscowych biur podróży, sprawi, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Jeśli uwielbiacie imprezować, podziwiać piękno przyrody, albo aktywnie spędzać czas, jednym z najlepszych sposobów na wcielenie się w wakacyjny styl życia na Zante i odkrycie wszystkich jego skarbów – od rajskiej wysepki Marathonisi do spektakularnej plaży z wrakiem, dostępnej tylko łodzią – jest wybranie odpowiedniego rejsu. Niezależnie od tego, czy wolicie smak luksusu, czy przygody, najlepsze wycieczki łodzią na Zakynthos zapewnią Wam wspaniałą atrakcję. Wyprawy statkiem możecie znaleźć zarówno w lokalnych biurach, dostępnych na wyspie (najczęściej oferujących wycieczki w języku angielskim), jak i w ofercie polskich biur podróży. Gotowi, by wskoczyć na pokład? Poznajcie najciekawsze rejsy na Zakynthos.   

Rejs dookoła wyspy

Rejs dookoła wyspy to wspaniała okazja do przyjrzenia się całemu wybrzeżu Zante. Na ogół taki rejs trwa około 8 – 9 godzin, pamiętajcie więc aby zabrać ze sobą odpowiednią ilość wody i prowiantu. Podczas takiego rejsu będziecie mieli możliwość zobaczenia wielu plaż, grot i jaskiń oraz Zatoki Wraku. Oczywiście będzie również kilka okazji do schłodzenia się podczas morskich kąpieli. Rejs dookoła wyspy kosztuje około 20-35 euro.

Zobacz także: Zakynthos – porady praktyczne

 

zakynthos wycieczki fakultatywne

Zatoka Wraku i Błękitne Groty

Zatoka Wraku to najbardziej znane miejsce na Zante. Podziwiać można ją ze strony lądu, ale żeby mieć możliwość na niej plażować, trzeba tam dopłynąć. Tu również z pomocą przychodzą nam lokalne biura. Podczas rejsu do Navagio Beach czekać będą na was i inne atrakcje, takie jak Blue Caves. Te niezwykłe formacje skalne stanowią niesamowite dzieło natury i z pewnością zachwycą każdego. Wycieczka do Zatoki Wraku trwa na ogół cały dzień, a ceny zależą od miejsca i sezonu, ale zwykle to około 15 – 25 euro.

Zobacz także: Najpiękniejsze plaże na Zakynthos

 

zakynthos wycieczki fakultatywne

Rejs na żółwie Caretta – caretta

Rejs w poszukiwaniu żółwi caretta-caretta to jeden z najczęściej wybieranych rejsów na Zante. Statek płynie w okolice Zatoki Laganas, którą szczególnie umiłowały sobie żółwie Caretta caretta. Można tam wypatrzeć żółwie wynurzające się z wody by zaczerpnąć powietrza. Podczas rejsu jest też czas na kąpiel i plażowanie na wyspie Marathonisi – maleńkiej bezludnej wyspie, przypominającej raj na ziemi. Cena takiego rejsu to około 15-25 euro.

Rejs na Kefalonię

To rejs, który podoba mi się najbardziej, ale jeśli jesteście dłużej niż tydzień, warto na Kefalonię wybrać się samemu. Nam ze względu na brak czasu zależało, aby w ciągu jednego dnia zobaczyć jak najwięcej i dlatego zdecydowaliśmy się na wykupienie wycieczki. Rejs trwa cały dzień i rozpoczyna się w porcie Agios Nikolaos. Polecam zabrać coś na chorobę morską – nawet jeśli tak jak ja sądzicie, że jej nie macie. Statek w jedną stronę płynie około 1,5 godziny. Kolejne 6 -7 godzin przeznaczone jest na zwiedzanie Kefalonii i jej najważniejszych atrakcji. Cena zaczynają się od około 50 euro.

 

Zobacz także: Zakynthos - porady praktyczne

 

 

Co polecam

Jeśli jesteście na Zante tylko tydzień, to najlepiej zdecydować się na jeden rejs. Moim zdaniem najciekawsze opcje to:

  • rejs dookoła wyspy (+ wpłynięcie do Zatoki Wraku)
  • rejs na Kefalonię

Jeśli planujecie zostać na wyspie dłużej, możecie pomyśleć także o innych rejsach. Ale pamiętajcie, że Zante jest równie cudowny od strony lądu. Jeśli chodzi o lokalne biura, my korzystaliśmy z Zante Magic Tours (polskie biuro, co może być dla niektórych dużym atutem), ale na miejscu jest naprawdę duży wybór. Dajcie znać, które rejsy najbardziej przypadły wam do gustu!

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.