Burj Al Arab cena
DUBAJ,  EMIRATY ARABSKIE,  PODRÓŻE

Burj al Arab – Odkryj kulisy najbardziej luksusowego hotelu

 

 

Burj Al Arab jest to jedyny na świecie, luksusowy hotel, który zyskał miano 7 gwiazdkowego. W tej świątyni bogactwa oferowane są usługi na najwyższym poziomie. Hotel oferuje luksusowo wyposażone pokoje o powierzchni od 169 metrów do 780 metrów kwadratowych, w których mamy do wyboru 13 zestawów poduszek i kołder. Do dyspozycji mamy także 21-calowy laptop, 42-calowy telewizor oraz pokryty 24 karatowym złotem iPod, służący do korzystania z hotelowych usług. Do dekoracji wnętrz użyto 26 000 metrów kwadratowych złota, a na każdy pokój przypada 6-osobowa obsługa. Całkiem nieźle, prawda? Ale za to wszystko trzeba zapłacić i jak się domyślacie nie mało. Średnia cena pokoju wynosi 20 000 PLN, najbardziej luksusowy pokój to koszt 60 000 PLN za noc.

Wszyscy wiedzą, że Hotel Żagiel to ikona Dubaju, ale czy wiecie, jak imponujący jest on naprawdę? Wejdźmy za kulisy, aby ujawnić ciekawe szczegóły…

Burj Al Arab cena

 

Burj Al Arab Ciekawostki

1. Burj Al Arab – Arabska Wieża – jest obecnie trzecim najwyższym hotelem na świecie. Ten unikalny budynek stoi na sztucznej wyspie, położonej 280 metrów w głąb morza, połączonej z lądem cienkim, wijącym się mostem. Ma 60 pięter, 202 pokoje i 18 wind. Budowa hotelu trwała od 1994 do 1999 roku, kosztowała 650 milionów dolarów. Na jego dachu dachu znajduje się lądowisko dla helikopterów.

2. Jest to pierwszy hotel na świecie, uznawany za 7 gwiazdkowy. W tej ocenie Burj-al-Arab zadziwił jednak nie tylko luksusem, ale także niezwykłą architekturą i lokalizacją. Nawiązuje do historii miasta – przypomina żagiel łodzi arabskiej.

 

Burj Al Arab cena

 

3. W apartamentach królewskich, poza wyposażeniem „standardowym”, goście mają do dyspozycji także własną windę oraz kino.

4. Marmur używany we wnętrzach to ten sam materiał, którego używał Michał Anioł. Ściany i podłogi Burj Al Arab to ponad 30 rodzajów włoskiego, posągowego marmuru, tego samego, którego używał słynny artysta do stworzenia swoich legendarnych rzeźb.

5. Natychmiast po wejściu do budynku Burj Al Arab zachwyca gości różnorodnością kolorów, światła i dźwięku. Główny hol hotelu to wysokie na 180 metrów atrium z tańczącymi fontannami, które co 30 minut strzelają wodą na wysokość kilkudziesięciu metrów.

 

Burj Al Arab cena

 

6. W hotelu znajduje się sześć restauracji, platforma widokowa, 2 baseny, 2 baseny do nurkowania, 18 pokoi medycznych, pokoje z hydroterapią i masażami, solarium, saunal, studio fitness, muzeum i biblioteka. Na każdym piętrze znajduje się dodatkowa recepcja.

7. Jedynym sposobem, aby odwiedzić Burj al Arab bez wynajmowania pokoju, jest wizyta w jednej z sześciu restauracji. Najtańszą z nich jest Sahn Eddar. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja stolika.

8. Możecie dostać się z lotniska do hotelu luksusowym transportem lub helikopterem, który ląduje na lądowisku położonym na 27 piętrze hotelu Burj al Arab. Jeśli możecie sobie na to pozwolić 🙂

 

Burj Al Arab cena

 

Jak wam się podoba ta świątynia przepychu? Dajcie znać w komentarzach!

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.