Burj Khalifa taras widokowy
DUBAJ,  EMIRATY ARABSKIE,  PODRÓŻE

Burj Khalifa – widoki z najwyższego budynku świata

 

 

Obiekt określany jako symbol sukcesu, rozwoju, postępu, a także jako dzieło sztuki. Wznosi się ku niebu, przewyższając inne, otaczające go drapacze chmur. Jego igła rzuca cień na kilka kilometrów. To największa i najbardziej niesamowita budowla, jaką kiedykolwiek widziałam. Poznajcie symbolu Dubaju i zarazem najwyższy budynek świata, widoczny z odległości blisko 100 km, który zapewnił Emiratom pozycję światowego lidera, wyznaczającego granice rozwoju. 

Pierwsze spojrzenie na Burj Khalifa

Jeszcze 40 lat temu nikt nie pomyślałby, że na środku pustyni powstanie najwyższy budynek świata. A jednak, Burj Khalifa został zbudowany w 2009 roku, a otwarty dla publiczności w 2010 roku. Jego wysokość to, imponujące, 828 metrów! Czy to dużo? Dla porównania – Pałac Kultury i Nauki w Warszawie ma 237 m., czyli ponad trzykrotnie mniej.

To, co jest cechą charakterystyczną wieżowca, to jego sylwetka. Wysoki, smukły, zdaje się nie mieć końca. Na tle nieba wygląda wprost nierealnie. Jakby ktoś go tam dokleił, wstawił w Photoshopie. Naprawdę musiałam długo na niego patrzeć, żeby upewnić się, że naprawdę tam stoi.

Rekordowy wieżowiec

Burj Khalifa posiada imponujący zestaw rekordów, w tym:

 1. Najwyższy budynek świata (828 metrów)
 2. Budynek z największą liczbą pięter (163 piętra)
 3. Budynek posiadający najdłuższy szyb windowy
 4. Najwyższy pokład obserwacyjny (na 148 piętrze)
 5. Najwyższy odkryty taras widokowy (na 124)
 6. Najwyżej położona restauracja (na 122 piętrze)
 7. Najwyższy klub nocny (na 144 piętrze)
 8. Najwyżej położony meczet (na 158 piętrze)
 9. Najwyżej położony basen (na 76 piętrze)

 

Burj Khalifa taras widokowy

Zakup biletów

Ceny biletów różnią się, w zależności od platformy obserwacyjnej oraz od pory dnia, która nas interesuje. Choć można je kupić przy wejściu to gorąco polecam wcześniejszy zakup przez internet. I to najlepiej jak najwcześniej, ponieważ na miejscu kosztują one nawet o 75% drożej i są limitowane! Warto również sprawdzić wcześniej Groupon, bo często trafić tam można na ciekawe przeceny.

Do wyboru mamy dwie opcje. Pierwsza to platforma widokowa na 124 i 125 piętrze. Druga, zdecydowanie droższa, obejmuje dodatkowo wjazd także na piętro 148. My zdecydowaliśmy się na pierwszą opcję, ale wieczorem, z widokiem zachodu słońca.

Ceny biletów:

At The Top
Piętra 125 + 124

 • Normalny (od 12 lat): 125 AED (8:30-16:30)/ 200 AED (17:00-18:30)
 • Ulgowy (4-12 lat): 95 AED (8:30-16:30)/ 160 AED (17:00-18:30)

At The Top Sky

Piętra 148 + 125 +124

 • Normalny (od 12 lat): 350 AED (19:00 – do zamknięcia)/ 500 AED (9:30-18:00)
 • Ulgowy (4-12 lat): 350 AED (19:00 – do zamknięcia)/ 500 AED (9:30-18:00)

Dzieci poniżej 4 lat – wstęp wolny.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Najlepszy czas na wizytę

Wszędzie czytałam, że najlepszy czas, aby odwiedzić Burj Khalifa to ten tuż przed zachodem słońca. Można wtedy podziwiać piękną panoramę miasta w porze dnia, zachodu słońca i o zmroku. I to faktycznie prawda, z tym, że zachód słońca jest praktycznie nie dostrzegalny (bardziej nazwałabym to zwinnym ukryciem się słońca za mgłą). Nocą z kolei widok jest fantastyczny, ale w środku zapalane jest światło, które odbija się od szyby i uniemożliwia skutecznie robienie zdjęć. Na zewnątrz są co prawda otwory, przez które można zrobić zdjęcia, ale przez ilość ludzi, ciężko się do nich dostać. Gdybym jednak miała się wybrać drugi raz, również zdecydowałabym się na wjazd o tej porze. Ale wybór oczywiście należy do was 🙂

 

Burj Khalifa taras widokowy

Wejście na taras widokowy

Wejście do Burj Khalify znajduje się najniższym poziomie galerii handlowej Dubai Mall. Jest bardzo dobrze oznakowane, nie ma więc obaw, że się zgubicie.

Jeśli zakupiliście bilety prze Internet, to wydrukowane potwierdzenie trzeba wymienić na bilet w recepcji przy wejściu. Następnie obsługa poprowadzi wszystkich do windy i to nie byle jakiej. Jest to 3 najszybsza na świecie winda na świecie o prędkości maksymalnej 36 km/h. Czas wjazdu z piętra 0 na 124 zajmuje więc mniej niż jedną minutę.

A na górze…

Wjazd na taras widokowy to moim zdaniem punkt obowiązkowy wizyty w Dubaju. Czeka tam na was absolutnie niesamowity widok na miasto. Kiedy znajdziecie się wysoko nad światem, będziecie zaskoczeni, jak wszystko tutaj jest ogromne a jednocześnie bardzo małe i nieistotne w porównaniu do otaczającego nas świata. To naprawdę zapierające dech w piersiach doświadczenie obserwować Dubaj z takiej perspektywy. Niesamowita wrażenie, które najlepiej poczuć na własnej skórze.

A wracając do konkretów – Na górze czeka na nas przeszklony taras, częściowo na zewnątrz, częściowo zadaszony. Nie obowiązuje limit czasowy przebywania na tarasie, więc ludzi może być sporo. Przy szybach znajdziemy teleskopy, które za darmo pozwalają obejrzeć z bliska wszystko w okolicy Burj Khalify. Są one specjalnie zaprojektowane w taki sposób, aby można było oglądać miasto o różnych porach dnia i nocy, zarówno współcześnie, jak i historycznie. Na 125 piętrze istnieje również możliwość dokupienia biletu na najwyższy taras.

 

Burj Khalifa taras widokowy

Burj Khalifa taras widokowy

Burj Khalifa taras widokowy

Burj Khalifa taras widokowy

Burj Khalifa taras widokowy

Burj Khalifa taras widokowy

Podsumowania słów kilka

Burj Khalifa to na pewno atrakcja, której nie można sobie odmówić. Ja wiem, że bilety tanie nie są, że są kolejki i tłum ludzi. Ale zapewniam, że widoki, jakie czekają na was na górze wynagrodzą wam wszystko. Zdecydowanie warto coś takiego przeżyć. Gorąco zachęcam!

 

A jeśli jesteście ciekawi innych moich wpisów o Dubaju, wystarczy kliknąć tutaj 🙂

 

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.


 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz