FOTOGRAFIA

Dlaczego warto iść na kurs fotografii

 

 

Zbliżają się wakacje. Dla fotoamatorów oznacza to więcej wolnego czasu i najlepszą okazję na zrobienie wyjątkowych zdjęć. Ale nawet najlepszy i najdroższy aparat nie wykona zdjęć samodzielnie – robi to osoba stojąca za obiektywem i naciskająca spust migawki. A żeby jakość zdjęć była jak najlepsza, warto opanować podstawy fotografii.

Wielu z Was może pomyśleć, że taki kurs to strata czasu i pieniędzy. W końcu jest to wydatek rzędu 1500 złotych, a fotografii nauczyć się przecież możemy z książek, czy z internetu. Nie do końca jest to jednak prawda, ponieważ nawet najlepszy poradnik nie zastąpi fachowej pomocy doświadczonego fotografa, na jaką możemy liczyć podczas kursu.

Dlaczego warto iść na kurs fotografii

1. Poznacie swój aparat 

Na kursie dowiecie się, jakie funkcje posiada Wasz aparat i jak wycisnąć z niego jak najwięcej. Odkryjecie istnienie wielu przycisków, które do tej pory pozostawały dla Was tajemnicą. Dowiecie się, jak wykorzystywać moc aparatu tworząc dobre zdjęcia – takie, jakie chcesz Ty, a nie jakie postanowił zrobić aparat.

2. Nauczycie się robić zdjęcia w trybie manualnym 

Po kursie automat nie będzie Wam już do niczego potrzebny. Poznacie bowiem takie parametry jak ISO, przysłona, czas otwarcia migawki czy czas naświetlania. Zaczniecie zwracać większą uwagę na światło, kompozycję, tło czy ustawienie fotografowanego obiektu względem aparatu. Poznacie także odpowiedzi na pytania, których nie znaleźliście w Internecie czy książkach.

3. Zdobędziecie praktykę 

Kurs fotograficzny to jednak nie tylko teoria, ale w przeważającej mierze także praktyka. Będą to zarówno zdjęcia w studio, jak i plenery. Osoby przeprowadzające kurs zabiorą Was w miejsca, w których możecie uzyskać najlepsze światło, kompozycję, a więc najlepsze kadry. Mogą to być miejsca, które sami już poznaliście, lecz na które nawet nie zwróciliście uwagi pod kątem fotografii. Od pierwszych zajęć zaczniecie robić zdjęcia, sami ustawiając parametry, a po kilku tygodniach prób i błędów będziecie zafascynowani tym, co potraficie już zrobić.

4. Poznacie innych pasjonatów sztuki 

Będziecie mogli wymieniać się doświadczeniami z innymi uczestnikami kursu o każdym poziomie zaawansowania. Będziecie także nawzajem oceniać swoje prace, co będzie dla Was cenną wskazówką co do dalszej pracy z aparatem. Dodatkowym plusem jest to, że zdobędziecie nowych znajomych dzielących z Wami pasję.

5. Uzyskacie dostęp do profesjonalnego sprzętu 

Mało kto ma okazję wykonać sesję w profesjonalnym studio zdjęciowym, przy użyciu soft-boksu, blendy czy rozwijanego tła, gdyż są to dość drogie akcesoria, które mało kto posiada we własnym zakresie. Będziecie również pracować z modelkami, które umieją pozować i ustawiać się do aparatu, a więc ułatwią Wam doskonalenie swoich umiejętności.

6. Dowiecie się, w jaki sprzęt warto zainwestować 

Prowadzący podpowiedzą Wam, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu nowego obiektywu, statywu, filtra, a także gdzie najlepiej je kupić. Jest to drogi sprzęt, więc zdecydowanie warto wcześniej przedyskutować takie zakupy z kimś doświadczonym.

7. Złapiecie jeszcze większego bakcyla

Będziecie chcieli iść na kolejny kurs, zdobywać jeszcze więcej informacji, chłonąć wiedzę z książek, które do tej pory były dla was czarną magią. A przede wszystkim będziecie robić coraz więcej zdjęć, a może i pomyślicie o fotografii bardziej na poważnie.

 

Pójście na kurs było jedną z lepszych decyzji, jaką podjęłam i bardzo się cieszę, że się zdecydowałam. Fotografia zawsze była moją pasją i sprawiała mi ogromną radość. Kurs to wspaniała okazja, żeby spróbować swoich sił na żywo, pracować z modelką, skorzystać z profesjonalnego sprzętu, ale też wymienić się informacjami z innymi uczestnikami i zadać wiele nurtujących Cię pytań. Jeśli interesujesz się fotografią, powinieneś o tym pomyśleć.

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na Facebooku.