eilat plan zwiedzania
EILAT,  IZRAEL,  PLANY PODRÓŻY,  PODRÓŻE,  PORADY

Eilat – plan zwiedzania na weekend

 

Weekend w Eilacie to świetna alternatywa dla zbliżających się, chłodniejszych dni. Nie jest to duże miasto i tak naprawdę niewiele atrakcji znajduje się w okolicy, wystarczą więc 2 dni na ich spokojne zwiedzanie. Pozostały czas warto poświęcić na łapanie promieni słońca i pełen relaks.  A teraz zapoznajcie się z planem zwiedzania i szukajcie tanich lotów do Izraela.

Dzień 1

Czerwony Kanion

Absolutny must see podczas wizyty w Eilacie. Najlepiej na ten jeden dzień wynająć samochód, aby dotrzeć tam szybko i łatwo. Red Canyon znajduje się około 20 km od Ejlatu, tuż przy egipskiej granicy, wzdłuż której biegnie droga nr 12. Jeśli jednak nie chcecie wynająć auta, do kanionu dojedziecie także autobusem nr 392.

Czerwony Kanion to perła południowego Izraela. Wyglądem przypomina mniejszą wersję Kanionu Antylopy. Choć jest niewielki do wyboru macie kilka szlaków. Więcej o tym niesamowitym miejscu możecie przeczytać w artykule: Czerwony Kanion – perła w pobliżu Ejlatu

 

Czerwony Kanion Ejlat

Czerwony Kanion Ejlat

Timna Park

Do Timna Parku możecie wybrać się tego samego dnia, od Czerwonego Kanionu dzieli ją 50 km. To również jedna z największych atrakcji na południu Izraela. Park, położony w pięknie majestatycznej scenerii pustyni Negev, ma niesamowitą historię i geologię. Znajdziecie tam mnóstwo niesamowitych formacji skalnych, kanionów a nawet oazę. A po drodze spotkać możecie Koziorożca nubijskiego, bardzo fotograficzne zwierzątko.

Timna Park jest otwarty codziennie od 08:00 do 16:00, z wyjątkiem piątku, kiedy park zamyka się godzinę wcześniej, o 15:00. Opłaty za wstęp do Parku Timna wynoszą 44 NIS dla dorosłych i 36 NIS dla dzieci. 

Dzień 2

Coral Beach

Dzień drugi to dzień, który spędzicie głównie na okolicznych plażach.  Pierwszą wartą odwiedzenia jest Coral Beach, czyli rezerwat z rafą koralową. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji jej oglądać, to na pewno będziecie zachwyceni. Mnóstwo koralowców i kolorowych rybek zrobi wrażenie na każdym. Wstęp na plażę niestety płatny – 38 NIS dorośli i 21 NIS dzieci.

 

eilat plan zwiedzania

eilat plan zwiedzania

eilat plan zwiedzania

 

Obok Coral Beach znajdziecie także Obserwatorium Rafy Koralowej (Underwater Observatory Park) i Oceanarium. To z kolei ciekawe miejsce dla dzieci oraz tych, którzy wolą podziwiać rafę koralową zza szyby. Znajdziecie tam również punkt obserwacyjny na plażę, kilka basenów z żółwiami i płaszczkami, a także inne atrakcje, takie jak karmienie rekinów, czy żółwi. Park otwarty jest do godziny 16.00, a za wejście trzeba zapłacić od 89 NIS (jeśli wybierzecie samo wejście do Parku) do 109 NIS (park + oceanarium).

Aby dotrzeć na Coral Beach skorzystajcie z autobusu linii 15, jadącego z centrum Eilatu.

 

eilat plan zwiedzania

Dolphin Reef

W drodze powrotnej do Eilatu czeka na was kolejna spora atrakcja. Dolphin Reef w Eilacie to unikalne miejsce, w którym możecie podziwiać delfiny w ich naturalnym środowisku oraz spełnić marzenie z dzieciństwa – pływanie z delfinami w miejscu przyjaznym naturze. Więcej informacji znajdziecie tutaj. Niestety nie jest to tania atrakcja, a za wstęp na plażę również musicie zapłacić, i to nie mało bo 69,00 NIS. My jednak zrezygnowaliśmy z tego miejsca.

 

To w zasadzie wszystko, co proponuje Eilat, więc spokojnie 2 dni wystarczą i na zwiedzanie i na plażowanie. Oczywiście w dłuższym czasie możecie również poznać i sam Eilat, jednak to miasto nie jest jednym z ładniejszych jakie widzieliśmy. Aczkolwiek 2 dni dłużej na relaks i opalanie w środku zimy to wspaniała koncepcja.

Dajcie znać, czy planujecie odwiedzić to miasto i czy nie odstrasza was mała ilość atrakcji. Czekam na wasze komentarze!

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.