Czerwony Kanion Ejlat
EILAT,  IZRAEL,  PODRÓŻE

Czerwony Kanion – perła w pobliżu Ejlatu

 

Czerwony Kanion to jedno z najpiękniejszych miejsc w południowym Izraelu. Punkt obowiązkowy podczas pobytu w Ejlacie. Swoim wyglądem bardzo przypomina, znajdujący się w Arizonie, Kanion Antylopy. Pewnie każdy widział chociaż jedno jego zdjęcie, a więc wiecie, że jest na co popatrzeć. A bardzo podobny znajdziecie o wiele bliżej, wystarczy wybrać się do Izraela.

Jak dojechać do Czerwonego Kanionu

Red Canyon znajduje się około 20 km od Ejlatu, tuż przy egipskiej granicy, wzdłuż której biegnie droga nr 12. Ruchu praktycznie tam nie ma, więc jazda autostopem może być ciężka. Najlepszą opcją jest wynajem własnego auta, ale można również dojechać tam autobusem. Do Czerwonego Kanionu kursuje autobus nr 392. Cena biletu to koszt 16 NIS, a podróż trwa niecałe 30 minut, jednak od przystanku czeka was jeszcze blisko 30 minutowy spacer.

 

Czerwony Kanion Ejlat

Czerwony Kanion Ejlat

Czerwony Kanion Ejlat

Czerwony Kanion

Czerwony Kanion to perła południowego Izraela. Ten niesamowity cud natury w piaskowcu wyryła woda, a jego czerwony kolor to zasługa związków żelaza. Szlaki poprowadzono tutaj tak, aby można dopasować poziom trudności do swoich potrzeb. Można więc wybrać się tam całą rodziną. A taki spacer wśród krętych i wąskich ścian kanionu będzie dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem.

Przez Red Canyon prowadzą trzy różne szlaki turystyczne, w tym jeden nad kanionem i dwa biegnące dołem. Kanion jest dość krótki, więc przejście głównej pętli z przystankiem na zdjęcia zajęło nam około półtorej godziny. Na główną pętle składają się szlaki zielony i kawałek czarnego, który wymaga delikatnej wspinaczki. Mała pętla należy do tych najłatwiejszych i spokojnie możecie ją pokonać razem z dziećmi. Pamiętajcie jednak, że na tej trasie znajdują się miejsca, które trzeba pokonać po drabinkach.

 

Czerwony Kanion Ejlat

Czerwony Kanion Ejlat

Czerwony Kanion Ejlat

Czerwony Kanion Ejlat

Czerwony Kanion Ejlat

Czerwony Kanion Ejlat

Czerwony Kanion Ejlat

 

Nawet podczas naszej podróży w listopadzie temperatury na pustyni były bardzo wysokie, nie zapomnijcie więc zabrać ze sobą wody, bo tutaj nie będzie gdzie jej kupić. Oczywiście podstawą są wygodne buty i strój. Ja wybrałam się w spódnicy, co zdecydowanie nie było najlepszym pomysłem 🙂 Jeśli chcecie skorzystać z dłuższych, dostępnych tu szlaków, to weźcie również coś do jedzenia. Najdłuższa trasa wiedzie cały czas zielonym szlakiem, a czas jej przejścia wynosi około 6 godzin. Trasa ta zaczyna się przy głównym parkingu koło Czerwonego Kanionu, a kończy przy drodze nr 90.

 

Czerwony Kanion Ejlat

Czerwony Kanion Ejlat

 

 

Bardzo dobrą wiadomością jest to, że Czerwony Kanion to jedna z niewielu atrakcji w Izraelu, którą możemy zwiedzać za darmo, nie martwiąc się godzinami otwarcia. Większość obiektów w Izraelu jest czynna bardzo krótko, a tutaj możemy spacerować nawet do późnych godzin nocnych, a nawet, w wyznaczonych miejscach, przenocować pod namiotem. Na pewno noc na pustyni jest niezwykłym doświadczeniem.

 

Ktoś z was miał okazję zobaczyć Czerwony Kanion? Dajcie znać co o nim myślicie.

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.


 

Znajdź tanie loty do Eilatu: