ESKK kursy opinie
INSPIRACJE,  LEPSZE ŻYCIE,  LIFESTYLE

Inwestuję w siebie – uczę się angielskiego z ESKK

 

 

Odkąd pamiętam uczyłam się języka angielskiego w szkole. Niestety prawda jest taka, że przez tyle lat nauki mój poziom nadal był na marnym poziomie, co zostało potwierdzone podczas pierwszego zagranicznego wyjazdu. Swój angielski szkoliłam już później jedynie poprzez oglądanie filmów, albo podczas podróży. Obiecywałam sobie, że zapiszę się w końcu na jakiś stacjonarny kurs, ale wciąż brakowało mi na to czasu. Aż w końcu trafiłam na opcję idealną dla mnie. Zaczęłam uczyć się języka angielskiego online z kursem ESKK, dzięki czemu mam dostęp do lekcji w każdym czasie i miejscu, w drodze do pracy, w domu oraz w trakcie podróży!

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Język angielski to najważniejszy język obcy – używa go około 1,5 mld ludzi na świecie. To język nauki i biznesu, umożliwiający podjęcie pracy w niemal każdym zakątku naszego świata. To również źródło komunikacji z innymi ludźmi podczas zagranicznych wyjazdów. Dziś każdy zdaje sobie sprawę z jego przydatności, a nieznajomość angielskiego często bywa powodem kompleksów. Chociaż w mojej pracy posługuję się najczęściej językiem polskim, a w podróży w większości wypadków daję radę – to jednak zdaję sobie sprawę, że mam spore braki. Widząc swobodę innych ludzi w użyciu angielskiego czuję się skrępowana tym, że muszę się zastanawiać jak coś dobrze powiedzieć. Dlatego właśnie zdecydowałam się podjąć wyzwanie dla samej siebie i poznać język angielski jak najlepiej się da!

Nauka języka angielskiego w każdym miejscu i czasie

Od samego początku nauka angielskiego online była dla mnie strzałem w dziesiątkę. Mogę zajmować się nią w najdogodniejszym miejscu i czasie, logując się z komputera, czy tabletu. Na naukę wystarcza mi około 20 minut dziennie. Nie oszukujmy się – 20 minut dziennie znajdzie nawet najbardziej zapracowany człowiek!. Poza tym, jeśli jednego dnia nie damy rady, lekcja nie przepada i można ją dokończyć innego dnia – a dostęp do niej mamy 24 godziny na dobę. Zwłaszcza dziś, kiedy najlepiej pozostać w domu, to idealne rozwiązanie dla wszystkich i bardzo dobry wybór, aby jak najefektywniej wykorzystać ten czas z inwestycją we własny rozwój.

 

ESKK kursy opinie

 

Dlaczego stawiam na kurs ESKK

W ofercie kursów językowych ESKK mamy do wyboru angielski dla początkujących, średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych.  Oczywiście znajdują się tam również inne języki obce. Ja wybrałam kurs średniozaawansowany i był to świetny wybór. Już teraz wiem, że jak tylko go skończę na pewno przejdę do poziomu zaawansowanego.  Kurs jest niezwykle przystępnie napisany i zapewnia skuteczną naukę. Jak na razie widzę praktycznie same zalety. Mogę uczyć się o dowolnej porze dnia i nocy, w dowolnym miejscu i we własnym tempie. Zawsze mogę również skorzystać z pomocy nauczyciela, a przez telefon bądź Skypa przeprowadzić konwersacje z lektorem. Mogę także skontaktować się z innymi studentami, dzięki dostępnemu czatowi. Do dyspozycji mam mnóstwo dodatków, takich jak audiobooki, biblioteczkę, słownik, aplikację do nauki słówek czy filmiki. Co najważniejsze – cena kursu jest o wiele niższa niż kursy stacjonarne, a na koniec można zdać egzamin i otrzymać świadectwo ukończenia kursu lub Międzynarodowy Certyfikat TELC, co w dzisiejszym świecie jest niezwykle istotne.

Moja nauka angielskiego

W moim zabieganym życiu najwięcej czasu mam przede wszystkim późnymi wieczorami, choć zaczynam swój dzień już o 5 rano, ale jak pisałam to jedynie około 20 minut. Przyznam szczerze, że początek kursu był ciężki, zwłaszcza jeśli chodzi o samodyscyplinę, ale to chyba normalne jeśli zaczynamy coś nowego. Dodatkowo miałam problem z zapamiętaniem, żeby zaczynać zdania wielką literą, a kończyć interpunkcją – to niestety uchodzi za błędy. Z każdym kolejnym dniem przyzwyczajałam się jednak do tego coraz bardziej i jest już zdecydowanie lepiej. Teraz na naukę wykorzystuję czas zakupów oraz dojazdu do pracy i z pracy oraz w samochodzie słucham audiobooków. Z każdym dniem poszerzam swój zasób zwrotów i słówek, poznaję prawidłową wymowę i oswajam się z językiem oraz gramatyką, która zawsze była moją kulą u nogi.

 

Kurs online podzielony jest na 40 lekcji. Każda z nich z kolei wygląda następująco:

  • Lekcja  – podczas której rozwiązuje się różnorodne zadania, polegające min. na uzupełnianiu brakujących słów, czy pisaniu ze słuchu. Wspaniale poszerzają słownictwo i pozwalają okiełznać gramatykę.

 

ESKK kursy opinie

 

  • Audiobook – czyli świetna sprawa na osłuchanie się z językiem. Można słuchać go zawsze i wszędzie – w drodze do pracy, na zakupach, przy porannej kawie, podczas podróży samolotem, pociągiem czy samochodem. Dzięki temu słowa i zwroty same wchodzą do głowy.
  • Praca domowa  – czyli krótki sprawdzian zdobytej wiedzy. Dla mnie stanowi to ogromną motywację, zwłaszcza jeśli wyjdzie mi znakomicie 😊  

 

ESKK kursy opinie

 

  • Quiz powtórkowy – szybka powtórka słówek, które poznaliśmy w trakcie lekcji.

 

ESKK kursy opinie

 

MemoPlus – mój ulubiony dodatek

Oczywiście kurs zawiera różne ciekawe dodatki, jednak dla mnie numerem jeden zostaje MemoPlus. To nic innego jak nauka słówek zakończona sprawdzianem. Nie potrafię się od niej oderwać póki nie ukończę ze 100 procentowym wynikiem. Robię ją po każdej lekcji jako miłe zakończenie nauki. Sama nie mogę uwierzyć jak szybko przez własny upór nauczyłam się wielu nowych słów…

Egzamin

Po ukończeniu kursu ESKK możemy zgłosić chęć podejścia do egzaminów i otrzymania certyfikatu TELC. Jest to międzynarodowy dokument językowy uznawany przez administracje państwowe, firmy, instytucje publiczne i gospodarcze w krajach Unii Europejskiej. Niezwykle przydaje się on w życiu – zwłaszcza podczas szukania pracy.

Prezent dla czytelników  – darmowe lekcje próbne

Specjalnie dla moich czytelników ESKK przygotowała prezent – darmowy dostęp do kursów online. To wspaniała okazja, abyście sami mogli przetestować kurs i przekonać się, czy dla Was również będzie on idealny. Nie zastanawiajcie się i koniecznie sprawdźcie – to nic nie kosztuje!

 

Kurs angielskiego online to świetna sprawa – zwłaszcza teraz, kiedy wszyscy w miarę możliwości powinniśmy pozostać w domach. Jeśli zawsze brakowało Wam czasu na własny rozwój – to jest właśnie ta chwila! Ja jestem absolutnie zachwycona! Dlatego testujcie darmowy kurs, zapisujcie się na wybrany język i koniecznie dajcie znać jakie są Wasze wrażenia!

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.