Jak wypromować bloga 43 komentarze


 

Jeśli piszecie bloga i chcecie go stale rozwijać, bardzo ważne jest, aby znaleźć czas na jego promocję. Niestety tworzenie atrakcyjnego i pouczającego miejsca w sieci to za mało, jeśli zależy Wam na zdobyciu nowych czytelników. Konkurencja jest olbrzymia, więc nie ma co się łudzić, że bez odpowiedniej promocji czytelnik sam do nas trafi. Poniżej przedstawiam porady, jak wypromować bloga, z których do dziś sama korzystam. Zachęcam do ich wypróbowania 🙂

Jak wypromować bloga

 

Jak wypromować bloga

 

1. Twórzcie dobrej jakości, angażujące treści

Pierwszym krokiem, jaki musicie zrobić, jest stworzenie wysokiej jakości, bogatej w informacje i wciągającej treści swoich artykułów. Powinniście zrozumieć, że wiele osób ma świetne doświadczenie w tej samej niszy, co Wy. Upewnijcie się więc, że piszecie post na blogu, który może rozwiązać problemy czytelników i zapewnić im emocje. Im bardziej pożądaną zawartość mają wasze artykułu, tym skuteczniej możecie poprawić obecność swojego bloga w Internecie.

2. Zainstalujcie najbardziej odpowiedni motyw

Ogólny wygląd bloga może wpłynąć na widoczność waszej witryny. Projektowanie stron internetowych jest istotnym aspektem, który pozostawia pierwsze i ostatnie wrażenie w odczuciu odwiedzającego. Dlatego powinniście znaleźć motyw, który pięknie przedstawi waszego bloga odwiedzającym. Warto na to poświęcić trochę czasu, ponieważ w dużej mierzy wygląd bloga zachęca użytkowników do częstszego spędzania na nim czasu.

3. Używajcie mediów społecznościowych

Wykorzystajcie możliwości promocji oferowane przez sieć społecznościową. Za każdym razem, gdy publikujecie nowy wpis na blogu, udostępnijcie go w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku, Google+, Twitterze, Instagramie itp. Jeśli nie macie jeszcze swoich profili w SM, czas je stworzyć. Udostępniajcie na nich swoje treści nie jeden raz, ale co kilka tygodni, czy co kilka miesięcy. Możecie również dodać ikony udostępniania do każdego posta na blogu, aby umożliwić swoim czytelnikom ich udostępnianie na swoich kontach w mediach społecznościowych.

4. Twórzcie artykuły zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek

Zdobędziecie wyższą pozycję w Google, Yahoo i innych wyszukiwarkach, optymalizując tytuły i opisy swoich postów. WordPress oferuje mnóstwo solidnych wtyczek SEO, takich jak SEO Yoast, All in On SEO itp. Upewnijcie się, że opisy meta i tagi tytułu zawierają wszystkie odpowiednie słowa kluczowe, są czytelne dla ludzi oraz dokładnie i atrakcyjnie opisują wasze treści.

5. Wykorzystajcie filmy na YouTube

YouTube to idealna platforma społecznościowa, w której możecie w ciekawy sposób przekazać swoją wiadomość audiowizualną potencjalnym odwiedzającym. Oczywiście to wymaga z waszej strony kreatywności, ale na pewno się opłaci.

6. Regularnie aktualizujcie swoje blogi

Częste publikowanie może zwiększyć ruch na waszym blogu. Upewnijcie się więc, że regularnie  go aktualizujecie. Tworzenie regularnych treści daje czytelnikom coś, do czego wracają, i pozwala Google wiedzieć, że poważnie podchodzicie do tego, czym się zajmujecie.

7. Komentujcie inne blogi

Łatwym sposobem na promowanie swojego bloga jest komentowanie innych blogów. Takie postępowanie pomoże zoptymalizować działania wyszukiwarek w miarę upływu czasu. Po pozostawieniu istotnych, interesujących i przydatnych komentarzy na innych blogach (szczególnie tych związanych z tematem własnego bloga), ludzie je zauważą i klikną link prowadzący do was. Pamiętajcie jednak, żeby nie zostawiać linków do siebie w treści komentarza. Wtedy zamiast budującego komentarza, na blogu zostawiacie spam. Jeśli wasz komentarz się komuś spodoba i tak dotrze do waszego bloga.

8. Bądźcie aktywni w grupach na Facebooku

Grupy tematyczne na Facebooku to kolejne doskonałe miejsce do promowania treści. Prawdopodobnie jesteście już członkami niektórych grup, związanych z waszą branżą, ale jeśli nie, zróbcie szybkie wyszukiwanie i znajdźcie kilka takich, do których możecie dołączyć. Możecie tam promować swoje posty, ale także zdobywać ciekawe informacje, dotyczące waszej niszy. Jest również mnóstwo grup przeznaczonych do promocji blogów i mediów społecznościowych. Pamiętajcie tylko, aby najpierw zapoznać się z regulaminami grup.

 

 

Pisanie świetnych postów na blogu wymaga czasu. Po ciężkiej pracy, którą wykonacie, warto mieć pewność, że czytelnicy ją zauważą. Istnieje wiele sposobów promowania swojego bloga i nie są one ograniczone do tego, co jest zawarte w tym wpisie. Dajcie znać w komentarzach, jak promujecie swoje blogi! Każda nowa metoda jest w końcu na wagę złota 🙂

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.


 

 

 


O mytravelblog

Witaj! Mam na imię Ania i pochodzę z Warszawy. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale moją największą w życiu pasją są podróże i fotografia. Uwielbiam odkrywać nowe miejsca, zdobywać nowe doświadczenia, poznawać nowych ludzi, nowe kultury, poglądy, smaki i zapachy. Od kilku lat realizuję moje podróżnicze marzenia, których z każdym dniem przybywa mi coraz więcej.

 • Asia/ LemurPodróżnik

  Ja właśnie ostatnio zaczęłam udzielać się w grupach i wrzucać tam swoje posty lub media. Ale czuję się już tym zmęczona chociaż zauważam efekty. Najpierw napracuję się pisząc post, a potem zamieniam się w „kota” i szaleję z promocją. Jednak czasami naprawdę opadam z siły i nie mam na nic ochoty.

  • rozumiem Cię doskonale, ale jak piszesz – są efekty, więc chyba warto 🙂

   • Asia/ LemurPodróżnik

    Tak, zdecydowanie warto:)

 • Mnie się po tylu latach już nie chce promować bloga, niemniej przeczytałam tekst z zainteresowaniem i zgadzam się z każdym punktem. Szkoda, że nie byłam taka mądra na początku blogowania :).

 • jasne! wszyscy walczymy 🙂

 • Generalnie dobry content to podstawa. Bo dzięki temu będzie się mieć zaangażowanych czytelników. A co za tym idzie, wpisy będą się rozchodzić. Oczywiście SEO i inne kwestie są ważne, ale najpierw trzeba się skupić na dobrych treściach.

 • Zielarski Alembik

  Odhaczam wszystkie punkty poza YT. 🙂 Słaby sprzęt nie pozwala na razie na nagranie filmiku dobrej jakości. Ale z czasem na pewno zakupię coś fajnego. Czy mogłabyś polecić jakiś dobry model kamery i mikrofonu do vbogów?

 • Kasia Osiecka

  Dobre rady 🙂 Na początku jest tak dużo spraw do ogarnięcia i nauczenia się, że taka lista pomoże się nie zagubić 🙂

 • Podpisuje sie pod kazdym punktem, choc wiem ze prowadzenie bloga to zajmujaca praca :*

 • Wioletta Gaweł

  Kiedy zaczęłam prowadzić bloga udzielam się w grupach na facebooku , to daje efekty.

 • Monika Sobieraj

  Przydatna lista, jestem na poczatku drogi, że tak powiem, bo bloguje trochę ponad 3 miesiące ale największy odzew mam faktycznie dzięki treściom, reklamie na fb i jeśli mój zostanie udostępniony przez inną strone. Pisze recenzje teatralne i największy ruch miałam kiedy teatr sam „wziął” sobie na główną moja recenzje z bloga.

 • Facebook jest dobrym narzędziem promocji ale kto ma na to czas ☺

 • Przydatne wskazówki, też tak robię 🙂 Przynoszą dobre rezultaty 🙂

 • wiki345

  Stosuje się do wszystkich twoich wskazówek już od początku, ale jeśli mogłabym zasugerować dopisz proszę, że trzeba być cierpliwym. To podstawa! 🙂

 • Dobre wskazówki 🙂 dzięki

 • Dokładnie tak, a kiedyś myślałam, że wystarczy coś napisać 🙂 Rzeczywistość to zweryfikowała :))

 • Anna Stola

  Promocja bloga to niestety ciężka praca, ale bez tego raczej ciężko dotrzeć do odbiorców. Grupy wsparcia bardzo pomagają. Dzięki temu poznaje się różne inne bardzo fajne blogi (np. taki jak Twój) i można wyjść do świata ze swoim kontentem. Ja jestem na początku drogi i wiem, że przede mną jeszcze dużo pracy.

 • Sama bardzo chciałabym pisać częściej – póki co jednak fizycznie brakuje mi czasu, więc moim założeniem są 2 wpisy w każdym tygodniu. Życie niestety to weryfikuje 😉

 • Patrycja Czubak

  Ze wszystkim się, jak najbardziej zgadzam. Kuleje u mnie tylko SEO jeszcze tego nie ogarnęłam 🙂

 • Największą nagrodą dla blogera jest zainteresowanie czytelników 😉 niestety, ale na pisaniu postów nasza praca się nie kończy.

 • No to piąteczka <3

 • Wszystkie punkty ważne i wręcz niezbędne.

 • Zastanawiam się, czy w sieci istnieją podobne jak np. wykop.pl które mogłyby posłużyć blogom o tematyce takiej jak dekorowanie wnętrz, szydełkowanie, DIY. Byłabym wdzięczna gdyby ktoś coś takiego polecił.

 • pięknie ujęte 🙂

 • Udzielanie wywiadów albo gościnne wpisy na innych blogach też bardzo się sprawdzają 🙂

 • Wciąż się uczę, bardzo dziękuję za wpis 🙂 Z poziomu czytającego blogi, wszystko łatwiej wygląda, niż gdy człowiek zaczyna pisać sam 🙂 Pozdrawiam