Jak wypromować bloga
BLOGOWANIE

Jak wypromować bloga

 

Jeśli piszecie bloga i chcecie go stale rozwijać, bardzo ważne jest, aby znaleźć czas na jego promocję. Niestety tworzenie atrakcyjnego i pouczającego miejsca w sieci to za mało, jeśli zależy Wam na zdobyciu nowych czytelników. Konkurencja jest olbrzymia, więc nie ma co się łudzić, że bez odpowiedniej promocji czytelnik sam do nas trafi. Poniżej przedstawiam porady, jak wypromować bloga, z których do dziś sama korzystam. Zachęcam do ich wypróbowania 🙂

Jak wypromować bloga

 

Jak wypromować bloga

 

1. Twórzcie dobrej jakości, angażujące treści

Pierwszym krokiem, jaki musicie zrobić, jest stworzenie wysokiej jakości, bogatej w informacje i wciągającej treści swoich artykułów. Powinniście zrozumieć, że wiele osób ma świetne doświadczenie w tej samej niszy, co Wy. Upewnijcie się więc, że piszecie post na blogu, który może rozwiązać problemy czytelników i zapewnić im emocje. Im bardziej pożądaną zawartość mają wasze artykułu, tym skuteczniej możecie poprawić obecność swojego bloga w Internecie.

2. Zainstalujcie najbardziej odpowiedni motyw

Ogólny wygląd bloga może wpłynąć na widoczność waszej witryny. Projektowanie stron internetowych jest istotnym aspektem, który pozostawia pierwsze i ostatnie wrażenie w odczuciu odwiedzającego. Dlatego powinniście znaleźć motyw, który pięknie przedstawi waszego bloga odwiedzającym. Warto na to poświęcić trochę czasu, ponieważ w dużej mierzy wygląd bloga zachęca użytkowników do częstszego spędzania na nim czasu.

3. Używajcie mediów społecznościowych

Wykorzystajcie możliwości promocji oferowane przez sieć społecznościową. Za każdym razem, gdy publikujecie nowy wpis na blogu, udostępnijcie go w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku, Google+, Twitterze, Instagramie itp. Jeśli nie macie jeszcze swoich profili w SM, czas je stworzyć. Udostępniajcie na nich swoje treści nie jeden raz, ale co kilka tygodni, czy co kilka miesięcy. Możecie również dodać ikony udostępniania do każdego posta na blogu, aby umożliwić swoim czytelnikom ich udostępnianie na swoich kontach w mediach społecznościowych.

4. Twórzcie artykuły zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek

Zdobędziecie wyższą pozycję w Google, Yahoo i innych wyszukiwarkach, optymalizując tytuły i opisy swoich postów. WordPress oferuje mnóstwo solidnych wtyczek SEO, takich jak SEO Yoast, All in On SEO itp. Upewnijcie się, że opisy meta i tagi tytułu zawierają wszystkie odpowiednie słowa kluczowe, są czytelne dla ludzi oraz dokładnie i atrakcyjnie opisują wasze treści.

5. Wykorzystajcie filmy na YouTube

YouTube to idealna platforma społecznościowa, w której możecie w ciekawy sposób przekazać swoją wiadomość audiowizualną potencjalnym odwiedzającym. Oczywiście to wymaga z waszej strony kreatywności, ale na pewno się opłaci.

6. Regularnie aktualizujcie swoje blogi

Częste publikowanie może zwiększyć ruch na waszym blogu. Upewnijcie się więc, że regularnie  go aktualizujecie. Tworzenie regularnych treści daje czytelnikom coś, do czego wracają, i pozwala Google wiedzieć, że poważnie podchodzicie do tego, czym się zajmujecie.

7. Komentujcie inne blogi

Łatwym sposobem na promowanie swojego bloga jest komentowanie innych blogów. Takie postępowanie pomoże zoptymalizować działania wyszukiwarek w miarę upływu czasu. Po pozostawieniu istotnych, interesujących i przydatnych komentarzy na innych blogach (szczególnie tych związanych z tematem własnego bloga), ludzie je zauważą i klikną link prowadzący do was. Pamiętajcie jednak, żeby nie zostawiać linków do siebie w treści komentarza. Wtedy zamiast budującego komentarza, na blogu zostawiacie spam. Jeśli wasz komentarz się komuś spodoba i tak dotrze do waszego bloga.

8. Bądźcie aktywni w grupach na Facebooku

Grupy tematyczne na Facebooku to kolejne doskonałe miejsce do promowania treści. Prawdopodobnie jesteście już członkami niektórych grup, związanych z waszą branżą, ale jeśli nie, zróbcie szybkie wyszukiwanie i znajdźcie kilka takich, do których możecie dołączyć. Możecie tam promować swoje posty, ale także zdobywać ciekawe informacje, dotyczące waszej niszy. Jest również mnóstwo grup przeznaczonych do promocji blogów i mediów społecznościowych. Pamiętajcie tylko, aby najpierw zapoznać się z regulaminami grup.

 

 

Pisanie świetnych postów na blogu wymaga czasu. Po ciężkiej pracy, którą wykonacie, warto mieć pewność, że czytelnicy ją zauważą. Istnieje wiele sposobów promowania swojego bloga i nie są one ograniczone do tego, co jest zawarte w tym wpisie. Dajcie znać w komentarzach, jak promujecie swoje blogi! Każda nowa metoda jest w końcu na wagę złota 🙂

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.