Villa del Balbianello zwiedzanie
LOMBARDIA,  WŁOCHY

Najpiękniejsze miejsca nad jeziorem Como

 

Jedyne 50 kilometrów na północ dzieli Mediolan od zielonych brzegów jeziora Como, położonego niezwykle malowniczo u podnóża Alp. To idealne miejsce dla podróżników spragnionych bajkowych wiosek, słońca i spektakularnych widoków na jedno z najpiękniejszych jezior na świecie. Jeśli więc planujecie wycieczkę do Włoch, mam nadzieję, że nie ominiecie Jeziora Como, bo to co na was czeka całkowicie przekroczyło moje wyobrażenia. A kiedy już tam będziecie, koniecznie zobaczcie najciekawsze atrakcje, które na was czekają.

Najciekawsze atrakcje nad jeziorem Como

Bellagio

Bellagio to bardzo piękne miasto, chyba najbardziej znane nad jeziorem Como, przez co najbardziej tłoczne. To, co wyróżnia Bellagio, to zdecydowanie wąskie uliczki i kamienne ulice. Miasto ma dwa główne obszary do zwiedzania – centrum miasta i okolicę nad jeziorem. Jest jednak bardzo małe, dzięki czemu dacie radę zwiedzić je dość szybko. Więcej informacji i zdjęć z Bellagio znajdziecie tutaj:

Bellagio…. Bella Mia!

 

bellagio wlochy

Menaggio

 

Choć nie ma żadnych znaczących atrakcji, miejscowość Menaggio kryje w sobie wiele naturalnego piękna. Urocza promenada, jaką tu znajdziecie, jest jedną z najpiękniejszych na jeziorze. W mieście jest kilka kościołów, które można zobaczyć, ale nie jest to nic spektakularnego. Większość czasu spędza się więc siedząc w kawiarni, ciesząc słońcem i ewentualnie wybierając na wycieczkę łodzią po jeziorze.

 

jezioro como atrakcje

Varenna

Varenna to miasto, które składa się z labiryntów brukowanych uliczek, prowadzących ze wzgórza w kierunku jeziora. Jest tu kilka miejsc wartych zobaczenia, jednak nie zbyt dużo, a największą atrakcją, jaka na was czeka, to przepiękne widoki na jezioro i ośnieżone szczyty gór. Spacery promenadą, klimatyczne kafejki i piękna architektura, dostarczą wam masy olbrzymich wrażeń, pięknych zdjęć i bajkowych wspomnień. Więcej o Varennie możecie dowiedzieć się tutaj:

Varenna – zachwycające miasteczko nad alpejskim jeziorem

 

Como

Wielu przewodników powie wam, żeby pominąć Como, ponieważ jest to dość duże miasto. Szczerze mówiąc, ja nie jestem do końca przekonana. To historyczne centrum nad jeziorem, w którym znajdziecie galerie i katedry, nie brakuje w nim także pysznych lodów, pięknych włoskich uliczek, ani miłych knajpek. Warto zobaczyć, aby mieć rozeznanie, ale myślę, że nie na siłę. Bardzo ciekawym miejscem za to jest moim zdaniem wjazd kolejką na wzgórze Brunate. Nam niestety zabrakło już czasu.

 

 

jezioro como atrakcje

Villa Carlotta

To miejsce, którego nie odwiedziliśmy, ale o którym słyszałam mnóstwo pozytywnych opinii. Może nie tyle o samej willi, co o jej spektakularnych ogrodach. Znajdziecie tam ogromne skupiska hortensji, panoramiczne punkty widokowe, a nawet wąwóz, który wygląda jak zarośnięta dżungla. Jestem pewna, że by nam się spodobało 🙂

Willa Balbianello

To miejsce jest po prostu niesamowite. Prawdopodobnie kojarzycie je z sagi Gwiezdne Wojny lub filmu o Jamesie Bondzie. Możecie zdecydować się na wycieczkę z przewodnikiem, podczas której wejdziecie do domu i odkryjecie wszystkie jego sekrety. Na nas zrobił ogromne wrażenie jego ogród, wspaniałe kopuły drzew i zachwycające widoki. Tutaj zobaczycie więcej:

Villa Balbianello – Miejsce dla romantyków i fanów Gwiezdnych Wojen

 

Villa del Balbianello zwiedzanie

 

A wy byliście już nad jeziorem Como, czy dopiero macie w planach? Dajcie znać co podoba wam się najbardziej!

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.