LOMBARDIA,  PODRÓŻE,  WŁOCHY

Bellagio…. Bella Mia!

 

 

Bellagio to jedna z miejscowości położona nad jeziorem Como, trzecim, co do wielkości, włoskim jeziorem. W połowie dzieli się ono na dwie odnogi i to właśnie po środku nich znajduje się to urocze miasteczko. Nie bez powodu nazywane jest perłą jeziora Como. Sprawdźcie co warto tutaj zobaczyć i dlaczego koniecznie Bellagio powinno się znaleźć na waszej liście „must see”.

Jak dojechać

Do Bellagio najlepiej dotrzeć promem. I nie chodzi mi tutaj o cenę. Widoki, jakich doświadczyliśmy w trakcie rejsu, pozostały w naszej pamięci na bardzo długo. Są spektakularne, nieziemskie, bajeczne. My płynęliśmy promem z Varenny, ale można również dostać się tutaj z Como czy Lecco. Koszt podróży to 4,60 EUR za osobę. Cena za auto – 8,60 EUR. Wszelkie informacje możecie znaleźć tutaj.

 

 

bellagio wlochy

bellagio wlochy

bellagio wlochy

bellagio wlochy

bellagio wlochy

 

Co zobaczyć

Przyznam, że kiedy zeszliśmy z promu w Bellagio, nie bardzo wiedzieliśmy, co można tutaj zobaczyć. Nie przeczytaliśmy żadnych przewodników, nie mieliśmy mapki. Miasto wybrałam bardzo spontanicznie, ot gdzieś tam zobaczyłam zdjęcia, które wyjątkowo mnie urzekły. A ja nie cierpię nie mieć planów, żeby nie ominąć czegoś wyjątkowego. W każdym razie postanowiliśmy powłóczyć się tam jakiś czas.

Na samo Bellagio składają się tak naprawdę tylko dwie drogi, połączone wąskimi, urokliwymi, brukowanymi uliczkami i schodami, przy których znajdują się sklepy oferujące wspaniałe włoskie wyroby. Po powrocie doczytałam, że w mieście tak naprawdę nie ma zbyt wiele to zwiedzania (całe szczęście), ale jest kilka punktów wartych zobaczenia. Nie do wszystkich co prawda trafiliśmy, ale jeśli chcecie być lepiej przygotowani niż my, to zapoznajcie się z miejscami wartymi uwagi.

 

Atrakcje

Punta Spartivento – miejsce, gdzie łączą się wszystkie odnogi jeziora Como. Jest tu molo, są ławeczki, kawiarenka i przepiękne widoki.

Schody Sebelloni – łączące dolną część miasta z górną. W przeszłości był to kanał otoczony murami miejskimi, dziś to aleja pełna barwnych sklepów i lokali.

Villa Gotica – niegdyś neogotycki kościół anglikański z XIX wieku, obecnie budynek prywatny.

Villa Melzi – dysponująca wspaniałym parkiem z rzeźbami i ogrodem znanym z pięknych azalii i rododendronów. Otwarta od końca marca do początku listopada.

Villa Serbelloni – to jeden z najstarszych i najbardziej eleganckich hoteli w rejonie jeziora Como, a także jedyny w Bellagio luksusowy hotel 5 gwiazdkowy. Znajduje się nad zabytkowym centrum. Do zwiedzania udostępniony jest ogród z XVIII wieku, który oferuje wspaniałe widoki na jezioro. Jest otwarty od kwietnia do października. Tu niestety nie trafiliśmy, nad czym bardzo ubolewam…

 

bellagio wlochy

bellagio wlochy

bellagio wlochy

 

Mimo wszystko jednak dla nas największą atrakcją były wspaniałe widoki, jakich doświadczyliśmy podczas przeprawy promem, spacer po tym urokliwym włoskim zakątku oraz picie wina nad brzegiem jeziora przy zachodzie słońca. I ta niesamowita panorama na jezioro i na góry… To niezwykle romantyczne miejsce. Idealne na relaks i na wypoczynek, a przy tym stanowiące doskonałą bazę wypadową do zwiedzania innych miejscowości nad jeziorem Como. To również świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Jeśli zdecydujecie się na przyjazd w takim terminie jak my (a byliśmy tu w kwietniu), nie musicie martwić się o tłumy turystów. O tej porze roku jest ich tu naprawdę niewielu.

 

bellagio wlochy

bellagio wlochy

 

Mam nadzieję, że tym krótkim tekstem zachęciłam was do odwiedzenia tego miasteczka. A może już tu byliście? Dajcie koniecznie znać i pochwalcie się zdjęciami w komentarzach!

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.