podróże po koronawirusie
INSPIRACJE,  KOMFORT W PODRÓŻY,  PODRÓŻE,  PORADY

Podróże po koronawirusie – jak moim zdaniem będzie to wyglądać

 

Co będzie z podróżami po koronawirusie? To pytanie ciśnie się na usta wszystkich podróżników. W tej chwili, kiedy wszyscy jesteśmy w izolacji, a wszystkie loty są uziemione, trudno jest przewidzieć co będą niosły kolejne miesiące. Ale jak po wszystkim, co rzucała nam historia, możemy być pewni, że świat się odrodzi. Spróbujmy więc odpowiedzieć na nurtujące nas pytanie: jak będą wyglądały podróże po koronawirusie?

Co stanie się z podróżami po koronawirusie?

Gdy już kurz opadnie, branża turystyczna z pewnością zmieni się na zawsze, czy tak właśnie sądzicie? Moim zdaniem nie całkiem. Podróże wrócą do miejsca, w którym zostały przerwane, gdy tylko ludzie poczują, że znowu jest to bezpieczne. Oczywiście nie obędzie się bez porażek. Z całą pewnością niektóre linie lotnicze i biura podróży upadną. Jednak inne zostaną i co prawda z podwyższonymi standardami bezpieczeństwa, ale oferować będą wycieczki w dobrych cenach. Wszystko po to, aby przyciągnąć z powrotem swoich klientów.

 

podróże po koronawirusie

Jak ludzie będą podróżować po koronawirusie?

Duża część podróżnych nie zdecyduje się na podróż poza granice kraju do końca 2020 r. Po zakończeniu kwarantanny ludzie nadal będą ostrożni przy planowaniu swoich podróży. Gdy firmy zaczną się ponownie otwierać, a gospodarka zacznie się odbudowywać, wielu podróżnych wybierze krótsze wakacje bliżej domu zamiast międzynarodowych wyjazdów. Przyznam szczerze, że sama już zdecydowałam, że ten rok spędzę w kraju. Jednak wszystko o czym piszę potrwa tylko chwilę i świat powróci do „normalności” pod względem swobody podróżowania. Zmieni się oczywiście poziom higieny i samoświadomości podróżnych. Ludzie  będą teraz bardziej niż kiedykolwiek zorientowani, jak łatwo rozprzestrzeniają się zarazki i staną się dużo bardziej uważni, szczególnie za granicą.

Kiedy będziemy mogli ponownie podróżować?

Złote pytanie! Nikt nie może powiedzieć na pewno, ale skoro zareagowaliśmy na wirusa dość szybko, optymistycznie powinniśmy spodziewać się powrotu do normalności w połowie maja – mam tu na myśli powrót do podróży krajowych. Niestety możemy być pewni, że podróże zagraniczne nie wrócą równie szybko, choć wszystkie kraje, z pewnością jak najszybciej, będą chciały ożywiać gospodarkę, między innymi poprzez branżę turystyczną. Ja bym jednak obstawiałabym, że najwcześniej taka możliwość pojawi się w lipcu lub w sierpniu. I to przy optymistycznym spojrzeniu.

 

podróże po koronawirusie

Do jakich miejsc ludzie będą podróżować?

Najprawdopodobniej wszyscy zaczną podróżować bliżej domu. Ponieważ wiele osób straci pracę, podróże z początku znów staną się luksusem, na który nie każdy może będzie mógł sobie pozwolić, a przynajmniej nie na taką skalę jak wcześniej. Wiele osób wybierze więc krótkie weekendowe wypady do ustronnych miejsc kempingowych lub odizolowanych domków bez tłumu ludzi. Zatłoczone miasta nagle staną się mniej atrakcyjne na rzecz bardziej ustronnych, mniej turystycznych miejsc. Z czasem oczywiście będziemy coraz bardziej odważni, większość osób wróci do pracy i znowu wszystko zacznie wracać do sytuacji z przed wirusa.

 

podróże po koronawirusie

Czy podróże po koronawirusie będą takie same?

Turystyka jest jedną z najbardziej odpornych gałęzi przemysłu i powinna odbić się dość szybko. Bezpośrednio po zdjęciu ograniczeń w podróżach, Ci, którzy już na początku zdecydują się na podróż do typowo turystycznych miejsc,  będą mogli doświadczyć ich niemal wyłącznie dla siebie. To prawdopodobnie potrwa co najwyżej kilka miesięcy i stopniowo ilość turystów będzie się zwiększać.

Biura podróży prawdopodobnie wydadzą serię promocji, aby zachęcić ludzi do ponownego podróżowania. Będą to oczywiście oszczędności dla tych, którzy nie mają nic przeciwko podróżowaniu wkrótce po zmniejszeniu się wpływu koronawirusa i wznowieniu normalnego życia. Potem wszystko powoli zacznie wracać do normy.

 

podróże po koronawirusie

 

Podsumowując, podróże zostaną wznowione względnie szybko i chociaż ludzie będą początkowo mniej podróżować, branża odbije się szybciej niż myślimy. Taką przynajmniej mam nadzieję i tej myśli zamierzam się trzymać. Ale to oczywiście wyłącznie moje rozważania. A co Wy myślicie na ten temat? Jak Waszym zdaniem będą wyglądały podróże po koronawirusie? Czekam na Wasze komentarze!

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.