popeye village malta
MALTA,  PODRÓŻE

Popeye Village – bajkowa wioska na Malcie

 

Wioska Popeya, położona na północno-zachodnim wybrzeżu Malty, w pobliżu plaży Mellieha Bay, jest jedną z głównych atrakcji turystycznych tej cudownej wyspy. W tej bajecznie kolorowej wiosce nakręcono w latach osiemdziesiątych film Popeye, którego zagrał przezabawny Robin Williams. Po zrealizowaniu produkcji, Popeye Village z planu filmowego, przemieniła się w barwny i tętniący życiem kawałek maltańskiego przemysłu turystycznego. Położona w przepięknej, wąskiej zatoczce zwanej Anchor Bay, wioska, jest wspaniałym wyborem na spędzenia dnia dla całej rodziny.

Jak się dostać do Popeye Village

Wioska Popeya, jak wspominałam, znajduje się na północnym wybrzeżu wyspy i jest bardzo łatwo dostępna. Dla tych, którzy nigdy nie byli jeszcze na Malcie, podpowiem, że wyspa ta jest wyjątkowo malutka. Od góry do dołu jej rozmiar wynosi tylko 24 kilometry, a z boku na bok – 16 kilometrów.

Jak można by się spodziewać, dotarcie do dowolnego miejsca na tak małej wyspie powinno być dość łatwe. Jednak ruch na Malcie jest spory, więc krótka podróż może nam zająć naprawdę sporo czasu. Rozkłady jazdy autobusów i trasy sprawdzicie na tej stronie.

Najprawdopodobniej, jeśli odwiedzicie wyspę, zatrzymacie się w miejscowościach St Julian’s, Sliema lub Bugibba. Regularne autobusy, które kursują wzdłuż wybrzeża, zabiorą was na północ do Mellieha Bay. Stąd można już albo dojść około 10 minutowym spacerem, albo przesiąść się do, dojeżdżającego pod samą wioskę Popeya, autobusu 101. My skorzystaliśmy z podwózki, bo akurat jechał autobus. Uwaga – autobus przepełniony nie zatrzymuje się na przystanku.

popeye village malta

 

Bilety, ceny i szybkie wskazówki

Ceny w Wiosce Popeya są dość wysokie. Opłata za wejście to koszt 14,50 euro za osobę, a bilet uprawnia was do wejścia do wioski i zwiedzania domków, spotkania się z marynarzem, jego żoną i załogą, leżaków i rejsu po zatoce. W sezonie godziny otwarcia to 9:30 – 17:30, można więc spędzić tam praktycznie cały dzień. Na terenie wioski dostępne są knajpki. Cena piwa to 5 euro, a hot doga… 7,50 euro. Jeśli więc chcecie troszkę zaoszczędzić, weźcie ze sobą własne jedzenie. Dostępne na miejscu leżaki można znaleźć praktycznie cały czas, ale najlepsze miejsca zazwyczaj są zajęte wcześnie.

 

Atrakcje w Wiosce Popeya

 

Kąpiele w Anchor Bay

Latem temperatury i wilgotność powietrza na Malce, nie tylko zachęcają, ale wręcz zmuszają do kąpieli na każdej napotkanej plaży. Wioska Popeye położona jest na szczęście przy niewielkiej, szmaragdowej zatoczce otoczonej stromymi klifami o wysokości 30 metrów. To miejsce idealne do pływania, nieskazitelnie czyste i piękne.

Nadmuchiwany tor przeszkód

W wodzie zatoki znajduje się nadmuchiwany tor przeszkód z trampoliną i innymi bajerami. Jeśli jedziecie ze swoimi pociechami lub jeśli nadal jesteście w sercu dziećmi, na pewno będziecie tym zachwyceni.

Atrakcje w chatkach

Do każdej z chatek warto zajrzeć choć na chwilę. Czekają tam na was sklepiki z pamiątkami, małe muzea komiksu i projekcje filmów.

Wycieczka łodzią

W cenie biletu można także przepłynąć się łodzią po krystalicznych wodach zatoki. Rejs kilkunastoosobową łodzią trwa około 15 minut.

popeye village malta

popeye village malta

popeye village malta

 

Popeye Village – wrażenia

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej wizyty w Popeye Village, wręcz mogę powiedzieć – zachwyceni. Uważam, że jest to wspaniały pomysł na spędzenie całego dnia. Małe, kolorowe, krzywe domki są przeurocze, a przepięknie szmaragdowa zatoka Anchor Bay jest doskonałym miejscem do odpoczynku i relaksu. Przechadzający się po ulicach aktorzy, w kostiumach bohaterów filmu Popeye, wywołują uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Co chwilę odgrywane są musicalowe sceny z filmu, a do udziału w zabawie zachęcani są turyści w każdym wieku. Wspaniała zabawa.

Minusem natomiast może być cena wstępu i jedzenia, ale prowiant można zawsze zabrać własny. Ludzi w sierpniu było sporo, ale nie nazwałabym tego tłumem. W miesiącach powakacyjnych na pewno jest ich jeszcze mniej.

 

popeye village malta

popeye village malta

 

Popeye Village za darmo

Istnieje sposób, aby zobaczyć wioskę za darmo. Ci, którzy nie chcą wydawać pieniędzy, powinni udać się do klifów po przeciwnej stronie zatoczki. Z ich wierzchołków można podziwiać wspaniałą panoramę Popeye Village. Stamtąd można również dostać się do samej zatoki Anchor Bay. Z urwiska droga prowadzi w dół do molo, które rozciąga się w krystalicznie czyste wody Morza Śródziemnego. Z niego możemy bezpłatnie popływać w tej dziewiczej zatoczce. Po tej stronie jednak nie ma żadnych udogodnień.

 

popeye village malta

popeye village malta

popeye village malta

popeye village malta

popeye village malta

 

Jak podoba wam się to miejsce? Mieliście okazję już je zobaczyć? Zostawcie komentarz i dajcie znać.

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.