ras al khor wildlife sanctuary
DUBAJ,  EMIRATY ARABSKIE,  PODRÓŻE

Ras Al Khor Wildlife Sanctuary – rezerwat w centrum Dubaju

 

 

Dubaj jest czymś więcej, niż tylko luksusowym celem podróży dla milionów turystów, którzy docierają tam każdego roku. Dubaj to również miejsce zimowania wielu gatunków ptaków, ostoja spokoju wśród rosnącej infrastruktury miejskiej. Bardzo blisko miasta znajdują się mokradła, służące jako schronienie dla blisko 20 000 wodnych ptaków. Największą atrakcją tego miejsca są jednak przepiękne różowe flamingi i niesamowite panoramiczne widoki.

Ras Al Khor – informacje

Rezerwat przyrody Ras Al Khor Wildlife Sanctuary położony jest wokół strumienia Dubai Creek. Został założony w 1985 roku. Ulokowany jest w otoczeniu przyrody, z panoramicznym, wspaniałym widokiem na Dubaj. Istnieją liczne plany związane z przyszłością tego rezerwatu, które obejmują m.in. współpracę z innymi instytucjami na najwyższym szczeblu światowym zajmującymi się ochroną przyrody.

 

Raj dla fotografów i miłośników ptaków

Dla każdego zapalonego obserwatora ptaków, ten rezerwat ptaków to prawdziwa przyjemność. Nie ma lepszego widoku niż obserwowanie, jak niebo robi się różowe, gdy tysiące flamingów wznosi się do góry o zachodzie słońca. Warto uzbroić się w się w lornetkę i obserwować 170 gatunków ptaków, które zatrzymują się tutaj, podczas swojej trasy.

Poza oczywiście flamingami, znajduje się tu wiele ciekawych okazów ptaków, takich jak kormorany, czaple szare, rybołowy, żurawie oraz rybitwy.

 

 

Punkt Obserwacyjny – Nasze wrażenia

Kiedy w końcu dotarliśmy (a nie jest to zbyt proste) do punktu obserwacyjnego, zostaliśmy poproszeni o zarejestrowanie się w dzienniku odwiedzającego. Po wpisaniu się mogliśmy od razu zacząć obserwować ptaki. Niestety znajdowały się one dość daleko, co mocno utrudniało mi robienie zdjęć.

Podobno są jeszcze dwa punkty, z których lepiej można obserwować te ptaki, ale niestety nie udało nam się tam trafić – na mocno przestarzałej nawigacji z wypożyczalni w ogóle ciężko było się nam poruszać.

Muszę powiedzieć, że trochę się rozczarowałam i bardzo zazdrościłam tym, którzy mieli teleobiektywy. Za to na pewno nie rozczarowują widoki na samo miasto. Choćby dla nich warto tu było przyjechać. Ale tak naprawdę wystarczy się ciut lepiej przygotować i ściągnąć lepszą nawigację, a wtedy na pewno będziecie zachwyceni tym miejscem.

 

ras al khor wildlife sanctuary

ras al khor wildlife sanctuary

ras al khor wildlife sanctuary

ras al khor wildlife sanctuary

 

 

Adres, Ceny, Godziny otwarcia:

Sanktuarium znajduje się przy drodze Ras Al Khor Road, trzeba jednak uważać na kierunkowskazy, bo naprawdę łatwo jest go ominąć. Wstęp jest bezpłatny dla wszystkich. Rezerwat czynny jest od soboty do czwartku, w godzinach od 09:00 do 16:00.

 

ras al khor wildlife sanctuary

 

Wskazówki dotyczące zwiedzania rezerwatu przyrody Ras Al Khor

1. Użyjcie nawigacji. Jest duża szansa, że zgubicie się za pierwszym razem, ale nie warto się poddawać. Trzeba tylko uważać na znaki.

2. Zabierzcie swoją własną lornetkę (na miejscu są niby dostępne, ale cały czas używane), a najlepiej teleobiektyw. Będziecie widzieć o wiele więcej od nas i mieć bez porównania lepsze zdjęcia.

3. Jeśli wybieracie się tutaj z dziećmi, zabierzcie ze sobą zabawki. Chociaż na początku dzieciaki są zachwycone, to jednak szybko się tu nudzą.

 

ras al khor wildlife sanctuary

 

Dla mnie była to pierwsza okazja, aby poobserwować flamingi w naturalnym otoczeniu. To zachwycające ptaki. A wy mieliście już okazję spotkać te słodkie stworzenia? Dajcie znać w komentarzach!

 

Szukacie innym miejsc w Dubaju – sprawdźcie te wpisy

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.