Rzym Wędrówki z historią w tle
INSPIRACJE,  LIFESTYLE

Rzym. Wędrówki z historią w tle.

 

 

Cywilizacja rzymska budzi od zawsze ogromne zainteresowanie. W końcu przetrwała całe stulecia, nie tylko w formie odkryć archeologicznych oraz wielkich idei, ale przede wszystkim jako dziedzictwo ciągle żywe w świecie, w którym istniejemy. Każdy z nas kojarzy starożytną historię Rzymu, która zaczyna się w roku 753 przed naszą erą, gdzie według legendy, bliźniacy Romulus i Remus, wcześniej wykarmieni przez wilczycę, założyli miasto. Znacznie mniej osób jednak, zna późniejszą historię Wiecznego Miasta.

Rzym. Wędrówki z historią w tle

Rzym. Wędrówki z historią w tle to niesamowita książka autorstwa Bożeny Fabiani, którą dzięki uprzejmości PWN, miałam okazję ostatnio przeczytać. To pozycja dla wszystkich kochających stolicę Włoch, a także dla tych, którzy pragną poznać jej największe tajemnice.

 

Rzym Wędrówki z historią w tle

 

Książka Bożeny Fabiani to nie tyle przewodnik, ile przepełniona miłością do miasta wędrówka, którą każdy z nas może przebyć. Dowiemy się z niej o wielu ciekawostkach, legendach i mniej znanych  faktach o Rzymie, miejscu, gdzie każdy kamień ma coś do powiedzenia. Muszę przyznać, że czerpałam ogromną przyjemność z patrzenia na Wieczne Miasto oczami Pani Fabiani. Po lekturze tej pozycji zupełnie inaczej myślę o Rzymie i wiem, że gdybym wybrała się tam ponownie, zwracałabym większą uwagę na wszystkie, otaczające mnie szczegóły.

 

Rzym Wędrówki z historią w tle

Rzym Wędrówki z historią w tle

 

Myślę, że warto także powiedzieć kilka słów o autorce książki. Pani Bożena Fabiani to absolwentka wydziału historycznego UW o wielkim doświadczeniu akademickim. W kręgu jej zainteresowań znajdują się m.in. kultura baroku oraz dzieje chrześcijańskiego Rzymu. Zresztą swoją wielką miłość wyraża na każdej stronie jej niesamowitej książki.

 

Na całość książki składają się epizody od narodzin chrześcijaństwa do baroku, a więc historia późniejsza, o której słyszało znacznie mniej osób. Autorka prowadzi nas przez nie za rękę, dzięki czemu daje nam okazję, aby przenieść się w czasie i poczuć się jak ludzie, którym dane było w tamtych czasach żyć. To opowieść o osłoniętych tajemnicą dziejach zabytków, opatrzona pięknymi fotografiami autorki. Dzięki niej nawet laik odnajdzie się w świecie sztuki i architektury. Uważam tą pozycję za niezwykle pasjonującą podróż po pełnym zabytków Rzymie, którą bardzo, ale to bardzo przyjemnie się czyta.

 

Rzym Wędrówki z historią w tle

 

Książka zakończona jest miniprzewodnikiem – Rzym w sześć dni, gdzie autorka proponuje kilka tras zwiedzania Wiecznego Miasta. Możliwości jest sporo, więc na pewno każdy odnajdzie tutaj coś dla siebie.

 

Rzym Wędrówki z historią w tle

 

Rzym. Wędrówki z historią w  tle – to książka wzbudzająca ogromną tęsknotę za Wiecznym Miastem i myślę, że każdy, kto choć raz był w Rzymie, bądź marzy o tym niezwykłym miejscu, będzie miał z jej lektury ogromną przyjemność.
Bardzo polecam.

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.


 

 

 

 

 • Nigdy nie byłam w Rzymie… Książka wydaje się być bardzo ciekawa, jeśli będę miała okazję to na pewno przeczytam 🙂

 • Ewa

  Niebanalna książka, szczególnie cenna dla pasjonatów Rzymu 🙂

 • Szkoda, że nie znalazłam tego typu książki przed moim wyjazdem do Rzymu… Ponieważ jednak na pewno do Rzymu jeszcze wrócę, muszę koniecznie kupić tę książkę już teraz. Dzięki bardzo za podpowiedź!

 • Agnieszka Trolese

  Jak ja kocham to miasto! Mogłabym do niego wracać co roku 🙂

 • Przemek

  Byłem tam raz, ale wiem, że tam wrócę! Zachęcaj dalej… 🙂 Książka do kupienia zdecydowanie, coś nowego można się dowiedzieć 🙂

 • Kiedy jest się w Rzymie to aż chce się chłonąć historię. Ona wyziera z każdego fragmentu miasta. A z taką książką na pewno jest to i łatwiejsze i ciekawsze 🙂

 • Bardzo podobał się mi Rzym. W tym roku wraz z mężem mogliśmy zwiedzić jego cząstkę.

 • Marta Koralewska

  Chyba musze przeczytac te ksiazke przed wyjazdem do Rzymu 😉