INSPIRACJE,  LEPSZE ŻYCIE,  LIFESTYLE

Wampiry istnieją naprawdę!

 

 

Nie wierzyłam, że istnieją naprawdę. Kiedy ktoś mówił mi, że spotkał taką istotę – nie brałam tego na poważnie. Ale kilka dni temu wszystko się zmieniło. Tych kilka dni temu, sama spotkałam jednego z nich. Wampir przyssał się do mnie i nie odpuścił, póki nie wyssał ze mnie całej życiowej energii…

 

Wampiry energetyczne

Wampiry energetyczne to osoby o cechach pasożyta, mistrzowie przekraczania wszelkich granic, osaczania, wysysania sił i całego pozytywnego nastawienia. Absolutnie nie są zainteresowani jakąkolwiek wzajemną relacją. Po kilku minutach spędzonych w ich towarzystwie czujemy się wycofani, zmęczeni i puści w środku. Są wiecznie nieszczęśliwi, krytykują wszystko co się da, a do tego odbierają nam wszelkie siły. Uwolnienie się od nich nie jest proste, trzeba jednak próbować, bo na dłuższą metę możemy przy nich wpaść w depresję.


Jak rozpoznać wampira energetycznego

Wampiry energetyczne to najczęściej ludzie z niskim poczuciem własnej wartości. Żywią się poczuciem władzy i dominacją nad drugim człowiekiem. Rozpoznać je można po kilku cechach:

Dużo mówią – Z  ich ust słowa płyną niczym rzeka. Każdą historię swojego życia opowiedzą z najdrobniejszymi szczegółami i milionami anegdot. Masz wrażenie, że te opowieści nie mają końca.

Nie słuchają – Twoje opowieści z kolei zupełnie ich nie interesują. Pomiędzy ich historiami nie ma miejsca na żadne inne. Jesteś tu w końcu tylko po to żeby wysłuchiwać.

Narzekają i krytykują – wszystko i wszystkich. Wiecznie są niezadowolone i nieszczęśliwe. Wszystko dookoła jest złe. Wiecznie użalają się nad sobą i obwiniają innych o swoje niepowodzenia. Wystarczy zapytać „co słychać” i niemal od razu można pożałować, że się otwierało usta. Usłyszysz o każdym, najmniejszym nawet problemie historię taką, że książkę można napisać. Oczywiście nie są zainteresowane rozwiązaniem swoich problemów, więc jakiekolwiek rady można sobie darować. Między słowami mogą również próbować podkopywać Twoją pewność siebie.

 

Dlaczego wampiry energetyczne krzywdzą innych?

Odpowiedź jest prosta – po to, aby same mogły przetrwać. Oczywiście nie dosłownie, bo część z nich nie robi tego świadomie. Najbardziej boją się opuszczenia i odizolowania, robią więc wszystko, aby skupić na sobie uwagę innych.

 

Jak radzić sobie z wampirami emocjonalnymi?

Musisz być asertywny – to jedyne wyjście, jeśli nie chcesz, bądź nie możesz całkiem się od nich się odciąć. Nie pozwalaj im przekraczać pewnych barier. Przecież nikt nie ma prawa zmuszać cię do słuchania wszelkich żali. Grzecznie, ale stanowczo utnij tą mordęgę zawczasu. Pamiętaj również o własnej wartości – nikt nie ma prawa Cię jej pozbawiać. Nie pozwalajmy się ranić, ani nie użalajmy nad nimi. Ale najlepiej postarajmy się ograniczyć kontakty z wampirami do minimum. Dla własnego zdrowia psychicznego.

 

A Ty spotkałeś na swojej drodze wampira? Szczerze mam nadzieję, że nikt z Was nie miał takiej okazji i nikomu tego nie życzę. To naprawdę ciężkie doświadczenie…

 

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.


 

Zapisz

Zapisz

Zapisz