cinque terre ceny
LIGURIA I CINQUE TERRE,  PODRÓŻE,  PORADY,  Wydatki,  WŁOCHY

Liguria i Cinque Terre – podsumowanie pobytu i zestawienie kosztów

 

 

Nasz wyjazd do Cinque Terre odbył się na ogromnym spontanie. Ledwie wróciliśmy z Cypru, a akurat pokazała się świetna oferta na loty do Mediolanu. Nie mogłam nie skorzystać, zwłaszcza, że Cinque Terre chodziło za mną już od dawna. Choć spędziliśmy tam zaledwie kilka dni i część rzeczy mnie zachwyciła, część rozczarowała, to jednak te kolorowe wioski polecam zobaczyć każdemu. Idealne miejsce na romantyczny wyjazd, zwłaszcza w czerwcu, kiedy nie ma jeszcze aż takich tłumów, jak w wakacyjne miesiące. Zobaczcie ile kosztowała nas podróż do Włoskiej Ligurii.

Liguria i Cinque Terre – koszty podróży 

Bilety udało nam się kupić tanio, niestety z noclegami w Cinque Terre już tak dobrze nie było. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na noclegi w Genui. I to wam mocno odradzam – Genua to chyba najbrzydsze z miast we Włoszech, a po ciemku strach tam wyjść na ulice. Lepiej zdecydować się na noclegi w mniejszym miasteczku np. Levanto. Odradzam wam także wypożyczenie samochodu, choć to wygodna opcja na dostanie się z Mediolanu do Ligurii. Niestety jazda po Cinque Terre autem to dramat, zwłaszcza jeśli chodzi o parkowanie. My w końcu i tak zrezygnowaliśmy z auta na rzecz pociągów. Tak rozkładały się nasze wydatki:

Przelot w dwie strony (Wizzair) – 60 zł/osoba

Auto na 5 dni – 1 200 zł/2 osoby – 600 zł/osoba

Nocleg ze śniadaniem  – 2 000 zł/2 osoby/4 noce – 1 000 zł/osoba

Ubezpieczenie – 30 zł/osoba

Razem podstawy – 1 690,00 / osoba

Pociągi (Cinque Terre Card) –  16 EUR – 67 zł / osoba

Wyżywienie ( zakupy, restauracje,) – 400 zł / osoba

Pamiątki i inne – 200 zł / osoba

 

Łącznie 5 dni wyniosło nas około 2 357,00 zł/osoba.

Wyszło niestety więcej niż zakładaliśmy, a to głównie przez zamianę samochodu. Początkowo zarezerwowaliśmy auto za 300 zł/os/5 dni, jednak daliśmy się namówić i zamieniliśmy je na kabrioleta w cenie 1200/5dni. Spokojnie można było wydać 900,00 zł mniej. Tym bardziej, że później i tak żałowaliśmy, że nie wybraliśmy pociągu. Na noclegu z kolei nie warto aż tak oszczędzać i lepiej zarezerwować coś w Levanto niż w Genui.

Czy warto odwiedzić Cinque Terre?

Nie ma innej odpowiedzi – absolutnie warto. Wioski Cinque Terre to przepiękna część wybrzeża liguryjskiego i jeden z najpiękniejszych Parków Narodowych we Włoszech. Te małe miasteczka oferują wizualną eksplozję barwnych domów nad błękitnym, spienionym morzem. Każde z miast ma własną, odrębną osobowość i każde bardzo polecam odwiedzić. Jeśli chcecie dowiedzieć się o nich więcej, a także dobrze przygotować do podróży do Włoskiej Ligurii, koniecznie odwiedźcie inne moje wpisy.

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.