sharjah atrakcje
EMIRATY ARABSKIE,  PODRÓŻE,  SHARJAH

Sharjah – Co robić w najbardziej konserwatywnym z Emiratów Arabskich

 

 

Sharjah (Asz-Szarika), drugi co do wielkości po Dubaju emirat, to miejsce najbardziej kultywujące stare obyczaje i prawa muzułmańskie. To najbardziej tradycyjny z emiratów, posiadający ponad 21 muzeów oraz centrów sztuki i jedne z najlepszych galerii w całym ZEA. Choć oczywiście nie jest tak efektowny jak Dubaj, ma bardzo wiele do zaoferowania odwiedzającym. Zobaczcie co koniecznie powinniście zrobić będąc w tym miejscu!

Zróbcie zakupy na Niebieskim Bazarze

Blue Souk, znany jako najczęściej fotografowany budynek w mieście, to centrum handlowe w Szardży z niesamowitymi detalami architektonicznymi. Kompleks składa się z sześciu budynków, w których mieści się ponad 600 sklepów. Błękitny Suk, jest głównym budynkiem, który oferuje szeroką gamę towarów, takich jak elektronika, artefakty i odzież. Niezależnie od tego, czy macie ochotę na zakupy, czy też nie, zawsze warto pomyśleć o tym miejscu.

Odwiedźcie Muzeum Archeologiczne Sharjah

W miejskim muzeum archeologicznym znajdują się artefakty, które można datować na epokę kamienia łupanego. Każdy przedmiot przyczynia się do opowiedzenia historii miasta i regionu. Zobaczycie tam biżuterię, ceramikę i artykuły gospodarstwa domowego, z których wszystkie opowiedzą o Sharjah na lata zanim powstały tu wieżowce i błyszczące hotele!

 

sharjah atrakcje

sharjah atrakcje

Podziwiajcie widoki z Eye Of Emirates

Usytuowany w tętniącym życiem rejonie Al Qanat Qasba, koło Eye of the Emirates jest dość popularną atrakcją. Odpowiedź UAE na słynne London Eye, to duże diabelskie koło zapewniające fantastyczne widoki na miasto i wybrzeże. Rozpościerające się w szeregu wieżowce i lśniące białe budowle, spotykające się z błękitnymi wodami Zatoki Perskiej to niezapomniany widok.

Spędźcie dzień w Al Majaz

Od rana do wieczora wybrzeże Al Majaz jest idealnym miejscem na spędzenie dnia z rodziną. Wybrzeże ma wiele atrakcji dla osób ze wszystkich grup wiekowych. Dla najmłodszych są tu parki, place zabaw, mini golf i wiele innych atrakcji, a dorośli mogą odpocząć w restauracjach lub spacerować po okolicy.

 

sharjah atrakcje

sharjah atrakcje

Cofnijcie się w czasie w Obszarze Dziedzictwa Sharjah

Obszar dziedzictwa Sharjah to podmuch przeszłości. Jest to połączenie kilku muzeów, które obejmują różne aspekty kultury regionu. Te muzea to: Muzeum Dziedzictwa Sharjah, Al Hisn Sharjah, Dom Al Midfaa i Fort Hisn. Każde z nich warte jest obejrzenia.

Wpadnijcie do parku wodnego Al Montazah

Jedną z głównych lokalnych atrakcji rodzinnych jest park Al Montazah. Ta wspaniały pomysł na wycieczkę rodzinną. Park wodny składa się z leniwej rzeki, brodzika i oczywiście zjeżdżalni zarówno dla młodszych, jak i starszych odwiedzających.

 

sharjah atrakcje

sharjah atrakcje

Zabierzcie rodzinę do Centrum Zwierząt Arabskich

Sharjah jest częścią regionu pustynnego i może się poszczycić prawdziwie wyjątkowymi gatunkami dzikiej przyrody, z których wszystkie można spotkać w Centrum Zwierząt Arabskich. Ośrodek podzielony jest na trzy obszary: ssaki, gady i owady. To centrum to coś więcej niż Zoo –  został stworzony w celu pomocy w ponownym zasiedleniu niektórych gatunków programem hodowlanym i informowaniu odwiedzających o niebezpieczeństwach związanych z ich wyginięciem.

Wybierzcie się na wycieczkę do Kalba

Kalba to niewielka wioska rybacka położona nad brzegiem morza, w niewielkiej odległości od miejscowości Sharjah. Trzy główne atrakcje tego uroczego miasteczka to Muzeum Al-Hisn, Dom Szejka Saeeda Bin Hamada Al-Qassimiego oraz Rezerwat Ochrony Khor Kalba, nazywany „rajem dla miłośników ptaków”.

 

sharjah atrakcje

sharjah atrakcje

sharjah atrakcje

sharjah atrakcje

 

Chcecie poznać najbardziej tradycyjny z emiratów? Koniecznie wybierzcie się do Sharjah, w końcu jak widzicie, nie sposób się tam nudzić. Czeka na was mnóstwo ciekawych atrakcji w atmosferą tradycji w tle. Pamiętajcie jednak, że w tym najbardziej konserwatywnym z emiratów konieczne jest przestrzeganie zasad dotyczących ubioru i zachowania, a także całkowity zakaz spożywania alkoholu (nawet w hotelach).

Zainteresowani innymi miejscami w ZEA? Koniecznie przeczytajcie inne moje wpisy.

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.