Atrakcje Monterosso al Mare
LIGURIA I CINQUE TERRE,  PODRÓŻE,  WŁOCHY

Miasteczka Cinque Terre – Monterosso al Mare

 

 

Monterosso al Mare to pierwsza na naszej trasie i zarazem największa z pięciu nadmorskich miejscowości znanych jako Cinque Terre. Wioska ta położona jest na wzgórzach uprawianych winoroślami i oliwkami. Poza wspaniałą roślinnością i niezwykłą, kolorową architekturą, czekają tu na was niesamowite plaże i krystalicznie czyste wody, które sprawiają, że ta mała wioska jest najchętniej wybieranym miejscem na nocleg na Riwierze Liguryjskiej.

Monterosso al Mare

Monterosso al Mare jest dość specyficznym miejscem. Bardziej niż wioskę, przypomina on kurort pełen dość drogich hoteli, pensjonatów i restauracji. To także najstarsze z miast Cinque Terre, którego historia sięga połowy XI wieku.

Monterosso podzielone jest na dwie części. Nowa część miasta, Fegina, jest pełna życia i odzwierciedla bogactwo tego obszaru. To tu znajdziemy ogromne ilości dokonałej jakości hoteli i restauracji. W tej częście znajduje się także plaża, której symbolicznie strzeże słynny betonowy posąg nazywany Statua del Gigante, czyli pomnik Olbrzyma. Figura ta została stworzona na początku XX wieku i poniekąd teraz stała się symbolem Monterosso.

Drugą część Monterosso al Mare, tworzy pełne charakteru Stare Miasto, gdzie przechadzać się można typowymi, wąskimi, średniowiecznymi uliczkami wśród wielokolorowych szeregowych domków. Tutaj również znajduje się niewielka plaża, chętnie odwiedzana przez mieszkańców i turystów.

 

Atrakcje Monterosso al Mare

Atrakcje Monterosso al Mare

Najciekawsze atrakcje Monterosso al Mare

  • Chiesa di San Giovanni Battista, czyli Kościół Świętego Jana Chrzciciela, położony na głównym placu starego miasta. Kościół ten został zbudowany w połowie XIII wieku, a jego fasada utrzymana jest w klasycznym dla tego regionu stylu. Dodatkową atrakcją jest przylegająca do budynku kościoła, wieża zegarowa, pełniąca dawnej funkcję wieży strażniczej. Warto także zwrócić uwagę, na mieszczącą się za kościołem Kaplicę Bractwa Czarnej Śmierci i Modlitwy. Znajdują się w niej oryginalne ławki z rzeźbami, przedstawiającymi symbole śmierci i drewniana figura św.Antoniego Pustelnika.
  • Kościół San Francesco, w którym można zobaczyć dzieła miejscowych artystów, a także „Ukrzyżowanie” Antoona Van Dycka.
  • Ruiny Średniowiecznego Zamku, strzegącego niegdyś miasto przed atakami piratów.
  • Betonowy posąg olbrzyma Statua del Gigante, zbudowany w pobliżu plaży Fegina, przedstawiający Neptuna, boga morza, który stał się symbolem Monterosso al Mare.

 

Atrakcje Monterosso al Mare

Atrakcje Monterosso al Mare

Atrakcje Monterosso al Mare

 

To, czym najbardziej zachwyca Monterosso al Mare, to jego wspaniały klimat. Dajcie znać, jak wam się podoba to miasteczko i czy Cinque Terre znajduje się na liście waszych podróżniczych marzeń 🙂

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.