CYPR,  PODRÓŻE

Cypr – podsumowanie pobytu i zestawienie kosztów

 

 

Na Cyprze spędziliśmy wspaniały majowy tydzień. Już wtedy temperatura jest idealna na zwiedzanie i plażowanie, a tłumów turystów jeszcze nie widać. To niezwykłe miejsce z przepięknymi plażami, skalistymi klifami, niezwykłymi zabytkami i wspaniałym klimatem. Zauroczył nas niesamowicie i już wiem czemu nazywany jest wyspą miłości – nie sposób się w nim nie zakochać. Jeśli chcecie dowiedzieć się, ile kosztował nas ten cudowny wyjazd, zapraszam na dalszą część wpisu.

Cypr – koszty podróży 

Cypr, jak na wyspę przystało, jest odrobinę droższy niż kontynentalna Europa, ale i tak ceny zaskoczyły nas mocno pozytywnie. Tak przedstawiały się nasze wydatki:

Przelot w dwie strony (Wizzair) – 320 zł/osoba

Auto na 7 dni – 500 zł/2 osoby – 250 zł/osoba

Nocleg w Pafos – 1 000 zł/2 osoby/3 noce – 500 zł/osoba

Nocleg w Larnace – 1 500 zł/2 osoby/4 noce (ze śniadaniami) – 750 zł/osoba

Ubezpieczenie – 100 zł/osoba

Razem podstawy – 1 920,00 / osoba

Paliwo –  200 zł / osoba

Wyżywienie (zakupy w supermarkecie, jedzenie na mieście, wieczory w pubach itp.) – 1 200 zł / osoba

Atrakcje (bilety wstępu, buggy) – 350 zł/osoba

Łącznie 7 dni wyniosło nas około 3 670,00 zł/osoba.

 

Ten wyjazd nie wyszedł nas co prawda jakoś rekordowo tanio, ale wierzcie mi, że jeśli nie spędzacie każdego wieczoru w knajpkach, wyjdzie was zdecydowanie taniej. Można również zaoszczędzić na noclegach, hotele tam można znaleźć już za 150 zł za noc w pokoju dwuosobowym. Nie warto natomiast oszczędzać na wynajmie auta i jego ubezpieczeniu – samochodem zwiedzicie szybko całą wyspę, a ubezpieczenie pozwoli wam uniknąć wysokich kosztów napraw. Nie warto oczywiście również oszczędzać na waszym ubezpieczeniu.

 

ceny na Cyprze

Czy warto jechać na Cypr?

Tak, tak, tak! Zdecydowanie warto! To przepiękna wyspa, podzielona na dwie części – Grecką i Turecką. Warto odwiedzić je obie, aby zobaczyć występujące tam skrajności. Zakochacie się w niesamowitych, przepięknych plażach, bajkowych widokach klifów, soczystej zieleni. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, wielbicieli pięknych widoków, a także fanów imprez na plaży. W Ayia Napa znajdziecie klubowy raj. Nie czekajcie więc i rezerwujcie pobyt na Cyprze. Najpierw jednak przeczytajcie praktyczne porady przed wyjazdem i poznajcie wszystkie niesamowite miejsca na tej rajskiej wyspie.

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.