Jak używać maski do włosów
LIFESTYLE,  ZDROWIE I URODA

10 sposobów na zwiększenie działania masek do włosów

 

 

Pielęgnacją włosów to zawsze metoda prób i błędów. Nawet najlepsze maski do włosów nie będą dla każdego jednakowo skuteczne, dlatego często szukamy najlepszej wersji dla siebie. Niestety często zdarza nam się popełniać sporo błędów przy jej aplikacji, przez co nasze poszukiwania ciągną się w nieskończoność. Jeśli więc chcecie, aby maska do włosów zapewniała oczekiwane rezultaty, zastosujcie się do kilku zasad, które znacznie zwiększą jej skuteczność i trwałość.

Jak używać maski do włosów

Wybierzcie odpowiednią maskę do rodzaju włosów

Podczas gdy wszystkie rodzaje włosów skorzystają z dodatkowego nawilżenia, należy mieć pewność, że wybrana maska ​​jest odpowiednia dla danego rodzaju włosów. Oto kilka sugestii:

Farbowane włosy: Aby zachować kolor i zdrowy blask, konieczne jest głębokie nawilżenie. Skoncentrujcie się na końcach włosów, które schną najszybciej. Jeśli nie macie maski specjalnie przeznaczonej do włosów farbowanych, sprawdzi się również ta do suchych włosów.

Cienkie włosy: cienkie, delikatne włosy można niestety łatwo obciążyć. Skoncentrujcie więc maskę na środkowych długościach i końcach włosów i nie pozostawiajcie jej na dłużej niż dwie, trzy minuty.

Suche włosy: maski na bazie keratyny zapewniają najbardziej długotrwałe nawilżenie dla tego rodzaju włosów. Pozostawcie maskę na co najmniej dziesięć minut, aby uzyskać świetne efekty.

Kręcone włosy: Kręcone włosy mają reputację jednego z najtrudniejszych rodzajów włosów. Maski z awokado, kokosem lub olejem arganowym mogą pomóc ujarzmić i wygładzić dzikie loki.

Włosy przetłuszczające się: Właściwości chłonne gliny sprawiają, że jest to najlepszy wybór, aby włosy tłuste były lekkie, zdrowe i lśniące.

Rozczesujcie włosy po aplikacji

Przed nałożeniem maski na włosy przygotujcie sobie grzebień z szerokimi ząbkami lub szczotkę Tangle Teezer. Po nałożeniu maski dokładnie rozczeszcie włosy, aby upewnić się, że maska dociera do każdego włosa. Róbcie to jednak bardzo delikatnie.

Nie przesadzajcie z ilością

Większa od zalecanej ilość produktu naniesionego na włosy nie oznacza więcej korzyści. Aby uniknąć przetłuszczania się włosów, trzymajcie się ilości określonej w instrukcjach masek.

Zobacz także: Jaki olejek do twarzy wybrać

Używajcie maski do włosów minimum raz w tygodniu

Niezależnie od tego, czy zauważacie oznaki wysuszenia i uszkodzenia włosów, czy nie, wiele czynników wpływa na nie każdego dnia. Stres, dieta, zmiany pogody, podróże samolotem, klimatyzacja, produkty do stylizacji, leki i wahania hormonalne mogą pozbawić włosy cennej wilgoci i składników odżywczych. Stosowanie maski przynajmniej raz w tygodniu ​​jest jedną z najlepszych metod obrony przed negatywnym wpływem codziennych czynników.

Nie nakładajcie maski na mokre włosy

Właściwości masek do włosów są zdecydowanie lepsze, jeśli zastosujemy je na wilgotne a nie mokre włosy. Zawsze przed nałożeniem maski na włosy lekko osuszcie włosy ręcznikiem, aby uniknąć rozcieńczenia maski, a przy tym osłabienia jej właściwości.

Ciepło zwiększa działanie masek

Wyższe temperatury podkręcają działanie masek do włosów. Łuski włosów otworzą się pod wpływem temperatury, a składniki odżywcze (np. Proteiny i niektóre oleje) szybciej się wchłoną i dotrą do najgłębszych warstw włosów. Po nałożeniu maski warto więc nałożyć na włosy ciepły ręcznik lub czepek, który można podgrzać suszarką.

Zobacz także: jak dbać o siebie nocą

 

Jak używać maski do włosów

Koncentrujcie się na końcach włosów

Końce włosów są najbardziej delikatne i łamliwe, dlatego wymagają największej uwagi. Cotygodniowe stosowanie maski do włosów z naciskiem na końcówki pomoże utrzymać wilgoć i zapobiegnie ich łamaniu. I chociaż nic nie jest w stanie naprawić rozdwojonych końcówek, istnieje kilka kroków, które można podjąć między cotygodniowymi zabiegami, aby zminimalizować ich występowanie. Używanie szerokiego zębatego grzebienia na mokrych włosach i regularne ich przycinanie to dwa proste kroki, aby chronić kruche końce włosów i utrzymać włosy w pięknym stanie. Jedynym rodzajem masek, które nie powinno się nakładać na końcówki są maski do włosów tłustych, mających właściwości wysuszające.

Nie zmywajcie masek szamponem

Szampon spłukuje maskę do włosów razem z jej rezultatami. Dlatego też najlepiej unikać zmywania maseczek szamponami do włosów. Oczywiście włosy umyć trzeba, ale po nałożeniu maski używajcie szamponu tylko na skórę głowy.

Trzymajcie się czasu aplikacji

To chyba największy problem każdej z nas. Oczywiście istnieją maski ekspresowe, które mogą krótko pozostawać na włosach, ale każda inna maseczka do włosów potrzebuje czasu, aby faktycznie zacząć działać. Optymalny czas zawsze podawany jest na opakowaniu i warto się go trzymać. Jeśli nakładacie maskę na 5 minut to tylko tracicie pieniądze, bo na pewno nie zobaczycie niezwykłych rezultatów, nawet jeśli maska jest najlepsza na rynku.

Zobacz także: cudowny olej rycynowy

Maseczki do włosów DIY oszczędzą Wasze pieniądze

Dobra pielęgnacja włosów nie musi być droga. Istnieje mnóstwo przepisów na maseczki do włosów dla każdego rodzaju włosów, a wiele składników może już znajdować się w Waszej kuchni. Banany, jajka, awokado, miód, kokos i oliwa z oliwek to tylko niektóre z naturalnych składników, które mogą przynieść korzyści Twoim włosom.  Ponieważ włosy każdej z nas są inne, konieczne może być eksperymentowanie, aby znaleźć przepis idealny, ale, kiedy to zrobicie będziecie mieć niedrogą maskę do włosów własnej produkcji.

 

Jak używać maski do włosów

 

Dziewczyny! Jeśli poświęcacie czas i pieniądze na fryzjera, używajcie masek do włosów, aby chronić swoją inwestycję! Na mocne, piękne włosy nigdy nie jest za późno. Nie musicie poświęcać dużo czasu ani pieniędzy, aby cieszyć się gładkimi, zdrowymi kosmykami. Wystarczy stosować się do kilku zaleceń, aby cieszyć się niesamowitymi efektami.

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.