londyn zwiedzanie 2 dni
ANGLIA,  LONDYN,  PLANY PODRÓŻY,  PODRÓŻE,  PORADY

Londyn – plan zwiedzania miasta w 2 dni

 

2 dni na zwiedzanie Londynu  to zdecydowanie za mało, jednak wiele osób coraz częściej decyduje się na takie właśnie zwiedzanie miast. Ale spokojnie, najważniejsze atrakcje tego miasta da się w tym czasie zobaczyć. Zapoznajcie się z planem błyskawicznego zwiedzania Brytyjskiej stolicy.

Dzień 1

 

Piccadilly Circus

Zaczynamy od najsłynniejszego skrzyżowania w Londynie. Jest  to miejsce  znane  na całym świecie głównie dzięki reklamom świetlnym takich firm jak np. SANYO, McDonald’s czy Coca-Cola, umieszczonym na jednym z rogów placu. Pierwsze tablice reklamowe pojawiły się w tam w latach 90. XIX wieku.

 

londyn zwiedzanie 2 dni

 

Trafalgar Square i National Gallery

Do tego miejsca dotrzemy pieszo w ciągu około 10 minut.  Trafalgar Square to serce centralnego Londynu. Plac ten powstał w XIX wieku w dawnym miejscu stajni królewskich.  Jego budowę zaczęto w 1829 roku a w 1843 ustawiono na środku 55–metrową kolumnę Nelsona. Chętni mogą zajrzeć do National Gallery, otwartej codziennie w godzinach 10:00-18:00. Poza specjalnymi wystawami, wstęp do niej jest wolny.

 

londyn zwiedzanie 2 dni

 

St James Park

St James Park to miejsce, do którego równie szybko dotrzemy piechotą. To londyński park znajdujący się blisko Pałacu Buckingham i najstarszy park wchodzący w skład parków królewskich w Londynie. Jest idealnym miejscem, żeby troszkę odpocząć. Dookoła pełno wygrzewających się na słońcu pelikanów i proszących o przysmaki wiewiórek. A widoki… przepiękne, bajkowe, niezapomniane… Warto na chwilę przysiąść na ławce i nacieszyć oczy.

 

londyn zwiedzanie 2 dni

 

Buckingham Palace

Buckingham to oficjalna londyńska rezydencja brytyjskich monarchów, a znajduje się od razu przy St James Park. Jest największym na świecie pałacem  królewskim, który od 1837 roku pełni funkcję oficjalnej siedziby monarszej. Perła architektury późnego baroku  zbudowana w roku 1703

Od kwietnia do lipca codziennie o 11.30 odbywa się przed pałacem uroczysta zmiana warty (w pozostałych miesiącach co drugi dzień). Część pałacu Buckingham udostępniona jest odpłatnie zwiedzającym, a w sierpniu i wrześniu, podczas wakacji królowej, można zwiedzić też apartamenty Buckingham. Bilet kosztuje około 20 GBP.

 

londyn zwiedzanie 2 dni

 

Westminster Abbey i Big Ben

Kolejny przystanek – Westminster Abbey i sławny Big Ben. Dojście spacerkiem spod Pałacu Buckingham zajęłoby  nam około 15 minut, ale nie mogliśmy odmówić sobie przyjemności podróży czerwonym autobusem. I Was również do tego zachęcam.

 

londyn zwiedzanie 2 dni

 

London Eye

Przedostatni już punkt programu, znajdujący się około 12 minut drogi od Big Bena. Na olbrzymim London Eye umieszczone są 32 kapsuły, z których każda może pomieścić 25 osób. Jednocześnie nad ziemią może znajdować się 800 osób! Prędkość z jaką się porusza wynosi 0,8 km/h, a pełny czas trwania podróży wynosi około 30 minut.

Warto zrobić rezerwację on-line wcześniej, ponieważ jest ona tańsza niż kupno biletu w kasie. (Kasa – 18.90 GBP dorosły, 11,10 GBP dziecko 4-15 lat, On line – odpowiednio 17.00 GBP i 9,95 GBP. Bilet rodzinny (2osoby dorosłe + 2 dzieci) 68 GBP w kasie a 48 GBP on line) . Przy rezerwacji on-line poza potwierdzeniem trzeba mieć ze sobą dokument!

 

londyn zwiedzanie 2 dni

 

Notting Hill

Wieczór proponuję spędzić w niezwykle urokliwej dzielnicy Notting Hill. Aby do niej dotrzeć musicie wsiąść na stacji w Waterloo Underground Station i linią Bakerloo dojechać do Oxford Circus Underground Station. Tam przesiądziecie się w linię Central  do Notting Hill Gate Underground Station. Dojazd zajmie wam około 30 minut. Rozsławiona filmem z Julią Roberts i Hugh Grantem dzielnica, położona w centralnym Londynie. Piękne, kolorowe wiktoriańskie kamienice i urokliwe antykwariaty rozjaśnią nawet najbardziej pochmurny, angielski dzień.

 

Dzień 2

 

St Paul’s Cathedral

Dzień drugi będzie zdecydowanie bardziej na luzie. Zaczynamy od Katedry Świętego Pawła ( St Paul’s Cathedral) – jednego z najbardziej znanych kościołów anglikańskich w Wielkiej Brytanii. Położona jest w najstarszej części Londynu – dzielnicy City.

 

londyn zwiedzanie 2 dni

 

The Monument

Kolejny punkt to The Monument. Piechotą dotarcie tam zajmie wam jakieś 15 minut. Monument to the Great Fire of London to najwyższa wolnostojąca kamienna kolumna na świecie. Upamiętnia Wielki pożar Londynu który miał miejsce w 1666 roku.

Wstęp do Monumentu jest płatny – Dorośli 4 GBP, dzieci – 2 GBP. Godziny otwarcia: 9:30 – 17:30 (ostatnie wejście o 17:00), a do pokonanie czeka na was 311 stopni.

Tower of London

Od kolejnej atrakcji – twierdzy Tower of London dzieli was niecały kilometr. Twierdza jest popularną atrakcją turystyczną Londynu, położoną nad północnym brzegiem Tamizy i otoczoną kilkoma rzędami murów i dawnym korytem fosy, w którym obecnie rośnie trawa. W swej historii budynek był fortecą, więzieniem, pałacem, a nawet służył jako zoo.

Tower Bridge

Ostatni w planie jest Tower Bridge – jeden z najbardziej znanych obiektów w Londynie, most zbudowany w stylu wiktoriańskim. Warto spędzić tu resztę wieczoru, czekając aż zapadnie zmrok i miasto zostanie pięknie oświetlone. A w oczekiwaniu pomogą wam londyńskie puby. Koniecznie zajrzyjcie do jednego z nich.

 

londyn zwiedzanie 2 dni

 

Jak widzicie mimo wszystko w 2 dni da się zobaczyć sporo ciekawych miejsc. Większość z nich położona jest w bardzo niedalekiej odległości, dzięki czemu można zwiedzić je spacerując. Mam nadzieję, że gotowy plan, jaki dla was przygotowałam skłoni was do podróży to tego wspaniałego miasta choćby na weekend.

 

Znajdź tanie loty do Londynu:

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.