Ras Al Khaimah atrakcje
EMIRATY ARABSKIE,  PODRÓŻE,  RAS AL KHAIMAH

Ras Al Khaimah – Najciekawsze Atrakcje

 

 

Mam nadzieję, że ten przewodnik po Ras Al Khaimah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich udowodni wam, że połączenie wybrzeża i kultury, gór i bogatej historii sprawia, że ​​Emirat ten jest czymś więcej niż tylko upiększoną pustynią. A same Zjednoczone Emiraty Arabskie to coś więcej niż widoki lśniących, wyniosłych budynków, sztucznych wysp i niesamowitego stylu życia w Dubaju i Abu Zabi.

Ras Al Khaimah – informacje

Zapewne niewiele wiadomo wam na temat historycznie bogatego i zróżnicowanego, naturalnego krajobrazu, najbardziej wysuniętego na północ z siedmiu Emiratów – Ras Al Khaimah. Choć stanowi zaledwie 2,17% całego terytorium kraju, jest czwartym co do wielkości Emiratem i oknem na starożytną historię, w którym stuletnie ruiny i pozostałości niegdyś koczowniczego stylu życia, można znaleźć w pobliżu złocistych linii brzegowych oraz w surowym, górzystym krajobrazie. RAK nie tylko łączy relaksujący luksus wybrzeża z lokalną kulturą i przygodą, ale także oddaje bardzo odmienny obraz od jaskrawego i ekstrawaganckiego obrazu związanego ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Gdzie leży Ras Al Khaimah i jak tam dotrzeć?

Ras Al Khaimah to Emirat, który znajduje się najdalej na północ – powyżej Ajmany, Sharjahy i Dubaju. Często biura podróży oferują turystom przelot na wypoczynek w ZEA do właśnie tego miejsca. Jeśli jednak, tak jak my, wolicie zwiedzać Emiraty na własną rękę, to możecie albo skorzystać z przelotów czarterowych do RAK, albo kupić bilet do Dubaju, a tam wynająć auto. My naszą podróż zaczęliśmy właśnie od Dubaju, a podróż do Ras Al Khaimah zajęła nam około 2 godzin ( około 120 km), oczywiście licząc korki w jakich utknęliśmy przy wyjeździe z miasta.

 

Ras Al Khaimah atrakcje

Gdzie się zatrzymać w Ras Al Khaimah

Chociaż Ras Al Khaimah pozostaje bardziej na uboczu i nietknięty przez masową turystykę, nie jest pozbawiony luksusu i komfortu, które są cechami dominującymi w miastach ZEA. W Ras Al Khaimah dominują mniejsze i większe hotele, przyciągające tych, którzy szukają nadmorskiej kryjówki, bez tej wielkości, którą pyszni się Dubaj. Tutaj nie znajdziecie wysokich, szklanych wieżowców, ale międzynarodowe ośrodki hotelowe. My jednak wybraliśmy Al Hamra Residence & Village5-gwiazdkowy hotel, który składa się z dwóch osobnych części: Al Hamra Residence, obejmujący 147 przestronnych apartamentów  przy plaży i Al Hamra Village, część dysponująca 219 pokojami i apartamentami. Oba obiekty znajdują się w odległości pięciu minut spacerem od siebie. Hotel oferuje śniadanie, dostęp do basenu oraz pięknej plaży. Cena pokoju dwuosobowego ze śniadaniem za noc to około 300 zł.

 

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje Poruszanie się po Ras Al Khaimah

Poruszanie się po Ras al Khaimah możliwe jest za pomocą taksówek. Sa one dość tanie, a znaleźć je można przed każdym hotelem i centrum handlowym. Gorzej jest w nocy, tu wymagane jest wcześniejsze zamówienie taksówki, dojazd taksówki w nocy to czasem czas oczekiwania 30-60 minut.  Jeśli chcecie wybrać się do Dubaju lub odwiedzić pobliski Emirat Umm al Quwain to możecie skorzystać z lokalnego autobusu. Kursuje on codziennie, a cena to około 25 PLN. Przystanek znajduje się na przeciwko hotelu Cove Rotana oraz nieopodal centrum handlowego Al Hamra. Więcej informacji i rozkład jazdy na: https://www.rak.ae/en/web/rakportal/visitors-taxi.  My oczywiście poruszaliśmy się wynajętym autem, co, ze względu na nasze plany i ceny paliwa, było najlepszą opcją.

Bezpieczeństwo w Ras Al Khaimah

Istnieje ogromne nieporozumienie związane z bezpieczeństwem podróży po krajach arabskich. Pomimo sporów politycznych w regionie Bliskiego Wschodu, ZEA pozostaje neutralny w tych kwestiach, a zatem jest od niego prawie niezależny. Bezpieczeństwo nie jest więc problemem i nigdy nie czułam się tam niekomfortowo jako kobieta, podróżująca po państwie arabskim. Wystarczy przestrzegać lokalnych zwyczajów i postępować właściwie, tak jak w każdej kulturze, która znacząco różni się od naszej, to wystarczy, aby nie napotkać żadnych problemów.

Atrakcje Ras al Khaimah

Ten Emirat jest znany głównie jako weekendowy wypad dla ludzi z Dubaju lub innych Emiratów. Cudzoziemcy przyjeżdżają tutaj, aby cieszyć się plażą i wspaniałą pogodą. Ale ponieważ nie jestem typem osoby spędzającej cały dzień na leżaku, udałam się na kilka wycieczek. Oto mój ranking atrakcji w Ras al Khaimah

Twierdza Al Dhayah

Fort Dhayah znajduje się nieco poza miastem Ras al-Chajma. To ostatni pozostały fort na wzgórzu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. 242 kroki prowadzą na szczyt, ale nie dajcie się oszukać: może być to dość wyczerpujący spacet w tym upalnym kraju. Na szczycie za to na odwiedzających czeka zapierający dech w piersiach widoki Ras Al Khaimah, otoczonej przez Zatokę Perską i Góry Al Hajar. Wstęp bezpłatny.

 

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcjeGóry Al Hajar

Majestatyczne góry Al Hajar otaczają emirat Ras Al Khaimah. My postanowiliśmy wjechać na szczyt autem, ale popularne w tym regionie jest również kolarstwo górskie i jazdy motocyklem. Trasa, które wiedzie na szczyt jest wyjątkowo malownicza, niestety pełna zakrętów, przez które uaktywniła się moja choroba lokomocyjna i nie zdołaliśmy dojechać do końca.  Mimo wszystko wystarczyła nam i taka wysokość do podziwiania piękna kanionu, którym jechaliśmy. Osoby szukające adrenaliny mogą tu znaleźć emocjonujące zjazdy linowe i Via Ferrata, szczyt na który organizowane są wspinaczki. Więcej informacji na stronie: https://jebeljais.ae/via-ferrata/

 

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje

Al Jazirat Al Hamra

Stara wioska rybacka Al Jazirat, została założona w XIV wieku i opuszczona w połowie lat 20. Można tam zobaczyć, jak żyli ludzie z Emiratów przed odkryciem ropy nafotwej.Znajdziecie w nim min. twierdzę obronną, mały rynek, kilka meczetów i ozdobne domy, należące do bogatszych mieszkańców. Nam niestety zabrakło czasu, żeby się tam wybrać. 

Pustynia

Na pustyni RAK czeka na was mnóstwo atrakcji. Możecie zdecydować się na wyprawę po wydmach autami z napędem 4×4, albo nie mniej ciekawą przejadżkę konną, albo na wielbłądzie. Zapoznajcie się z ofertami na stronie: http://www.ritzcarlton.com/en/hotels/uae/al-wadi-desert/area-activities/al-wadi-equestrian-centre. My zadowoleni byliśmy z samej obserwacji wielbłądów na pustyni. W takich warunkach nie oglądałam jeszcze tych stworzeń.

 

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje

Ras Al Khaimah atrakcje

Park wodny Iceland

Ice Land Waterpark to jeden z największych parków wodnych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Czeka tam na was 30 ekscytujących zjeżdżalni oraz min. basen ze sztucznymi falami. Znajdziecie tu również basen o wymiarach olimpijskich oraz piękną plażę. Oczywiście baseny dla dzieci, które zapewnią im beztroski i rozrywkowy dzień, również się znajdą. Ice Land Waterpark otwarty jest codziennie od 10:00-18:00. Cena to 90 AED za osoby powyżej 1.20m i 75 AED dzieci poniżej 1.20m

 

Mam nadzieję, że Ras Al Khaimah przypadnie wam do gustu podobnie jak mi. To niesamowite miejsce na spędzenie czasu zarówno aktywnie, jak i typowo rodzinnie. Nie sposób się tam nudzić.

 

 

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na Facebooku.