Dubaj atrakcje turystyczne
DUBAJ,  EMIRATY ARABSKIE,  PODRÓŻE

Największe atrakcje turystyczne Dubaju – moje TOP 10

 

 

Dubaj bezwstydnie dąży do tego, aby być największym, najlepszym i najnowocześniejszym miastem na ziemi. I chyba nie wiele mu do tego brakuje. Trudno uwierzyć, że jeszcze 40 lat temu, znaleźlibyśmy tu tylko piaszczyste wydmy i małe wioski, a ludzie przemieszczaliby się za pomocą wielbłądów. Ropa pomogła sfinansować gwałtowny rozwój miasta, a masowa turystyka utrzymuje ten trend. Dubaj jest obecnie ósmym najczęściej odwiedzanym miejscem turystycznym na świecie, w dodatku przystępnym dla każdego. Poniżej przedstawiam 10 najważniejszych atrakcji, których nie można przegapić podczas wizyty w tym niezwykłym mieście.

 

1. Burj Khalifa

Burj Khalifa to najwyższy budynek na świecie, zostawiający daleko w tyle swoją konkurencję. Aby dostać się na taras widokowy, musicie skorzystać z najszybsza winda na świecie. Obiekt określany jako symbol sukcesu, rozwoju, postępu, a także jako dzieło sztuki i bijący wszystkie rekordy. Wyjątkowe miejsce i obowiązkowy punkt wizyty w Dubaju. Ceny wejścia i inne informacje znajdziecie tutaj:

Burj Khalifa – widoki z najwyższego budynku świata

 

Dubaj atrakcje turystyczne

2. Fontanny w Dubaju

Niezwykły spektakl, który każdy powinien zobaczyć. Woda, światło i muzyka tańczące razem, tworzą prawdziwą ucztę dla waszych zmysłów. Cudowna fontanna, o łącznej długości 275 metrów, strzela do góry strumieniem wody do wysokości około 150 metrów, co jest równe 50-piętrowemu budynkowi. Ciekawostką jest fakt, że niezwykły promień światła, uwalniany podczas pokazów, widoczny jest nie tylko z odległości 32 km, ale także z kosmosu! Więcej o tym niesamowitym przedstawieniu przeczytacie tutaj:

Tańczące fontanny Dubaju – uczta dla oczu

 

Tańczące fontanny Dubaju

3. Dubaj Marina

To moje ulubione miejsce w Dubaju. Marina to bardzo ekskluzywna dzielnica tego miasta, pełna niesamowitych wieżowców, rozciągająca się wzdłuż, pełnego jachtów, sztucznego kanału. Dużą część Mariny obejmuje przestrzeń publiczna zwana Marina Walk. Trasa spacerowa, którą oferuje Dubai Marina to siedem kilometrów chodników dla pieszych, czyli wspaniałe warunki dla osób, uwielbiających spędzać czas na powietrzu. Alejki wysadzane drzewami palmowymi ciągną się wzdłuż kanału, gwarantując spacerowiczom nietuzinkowe widoki. Więcej o tym miejscu znajdziecie tutaj:

Dubai Marina – spacerem wśród drapaczy chmur

 

dubai marina zwiedzanie

4. Dubai Miracle Garden

Niektórzy mogą uznać za ironię, że największy i najbardziej niezwykły naturalny ogród kwiatowy znajduje się w samym sercu pustyni. W ogrodzie znajduje się ponad 45 milionów kwiatów uformowanych w najbardziej niesamowite kształty i wzory. Niestety podczas naszego pobytu to niesamowite miejsce było zamknięte.

5. Burj Al Arab

Burj Al Arab to jedyny samozwańczy, siedmiogwiazdkowy hotel na świecie. W tej świątyni bogactwa oferowane są usługi na najwyższym poziomie. Hotel Żagiel to ikona Dubaju, a noc w najskromniejszym pokoju, zaczyna się od 20 000,00 zł. Jeśli chcecie zajrzeć za kulisy i dowiedzieć się o nim wielu ciekawych rzeczy, przeczytajcie ten tekst:

Burj al Arab – Odkryj kulisy najbardziej luksusowego hotelu

 

6. Dubai Mall

Kto nie chciałby zrobić zakupów w największym centrum handlowym na świecie? Dubai Mall swoją wielkością objąłby 50 boisk piłkarskich. Przez dwa lata z rzędu bił rekordy najczęściej odwiedzanych centrów handlowych świata, ale także zostawiał w tyle inne popularne atrakcje turystyczne na świecie, jak np. wodospad Niagara. Ten olbrzymi kompleks składa się nie tylko z licznych sklepów (a jest ich ponad 1 200) i restauracji (około 120), ale także hoteli i części rozrywkowych, takich jak Dubai Aquarium & Underwater Zoo, kino z 22 salami, centrum gier, czy olimpijskiej wielkości lodowisko. Więcej o nim przeczytacie tutaj:

Dubai Mall – zakupy w największym centrum handlowym na świecie!

 

7. Palm Jumeirah

Wyspy Palmowe w Dubaju to miejsce, którego nie można przegapić. Palm Jumeirah to wyczyn inżynierii, oaza luksusu i rozrywki w zatoce Perskiej. Olbrzymia wyspa w kształcie palmy, składająca się z 2 km pnia, 16 liści i otaczającego ją, długiego na 11 km, półksiężyca… czyż to nie brzmi magicznie? Więcej o niej znajdziecie w tym tekście:

Palm Jumeirah – największa sztuczna wyspa na świecie

 

palm jumeirah zwiedzanie

8. Ski Dubai

W centrum handlowym Mall of the Emirates znajduje się kryty ośrodek narciarski (inne centrum handlowe niż The Dubai Mall). Chociaż nie jest to największy ośrodek narciarski na świecie, to jednak wyjątkowe miejsce. Możecie wypożyczyć cały niezbędny sprzęt i cieszyć się jazdą na nartach na środku pustyni. Brzmi nierealnie.

 

Dubaj atrakcje turystyczne

9. Ras Al Khor Wildlife Sanctuary

Dubaj jest czymś więcej, niż tylko luksusowym celem podróży dla milionów turystów, którzy docierają tam każdego roku. Dubaj to również miejsce zimowania wielu gatunków ptaków, ostoja spokoju wśród rosnącej infrastruktury miejskiej. Bardzo blisko miasta znajdują się mokradła, służące jako schronienie dla blisko 20 000 wodnych ptaków. Największą atrakcją tego miejsca są jednak przepiękne różowe flamingi i niesamowite panoramiczne widoki. Jak się przygotować do obserwacji dowiecie się tutaj:

Ras Al Khor Wildlife Sanctuary – rezerwat w centrum Dubaju

 

ras al khor wildlife sanctuary

10. Plaże Dubaju

Dubaj to nie tylko zdumiewająca architektura i luksusowe sklepy. To położone nad Zatoką Perską miasto może pochwalić się także szerokimi, pięknymi, piaszczystymi plażami z turkusową wodą, na których odpoczniemy od wielkomiejskiego zgiełku. Warto więc, po intensywnym zwiedzaniu miasta, znaleźć chwilę na relaks na jednej z najpiękniejszych plaż Dubaju. My co prawda, znaleźliśmy czas, aby odwiedzić jedynie dwie z nich, ale obie przypadły nam do gustu. Więcej informacji znajdziecie tutaj:

Najładniejsze plaże w Dubaju

 

 

Dubaj atrakcje turystyczne

 

To zdecydowanie nie jest pełna lista tego, co czeka na was w Dubaju, a jedynie subiektywna lista atrakcji, które wydają mi się najciekawsze. Dajcie koniecznie znać, co waszym zdaniem warto zobaczyć, a na które atrakcje szkoda czasu. Czekam na wasze komentarze!

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.