ANGLIA,  LONDYN,  PODRÓŻE,  PORADY

Mało czasu na zwiedzanie Londynu? Oto lista 5 najlepszych atrakcji tego miasta!

 

 

Tanie linie lotnicze kuszą nas na każdym kroku promocyjnymi cenami biletów do Londynu. A, ponieważ jest to dość drogie miasto, na ogół są to krótkie, weekendowe bądź jednodniowe wyprawy. Zabytków i atrakcji jest za to niezliczenie dużo. Które więc wybrać? Przedstawiam wam listę, moim zdaniem, najważniejszych i najciekawszych atrakcji stolicy Wielkiej Brytanii.

1. Big Ben

Wizytówka Londynu i jego największa atrakcja. Olbrzymia wieża zegarowa Pałacu Westminster ma ponad 96 metrów wysokości a zegarowa tarcza – 7 metrów średnicy. Wskazówka godzinna mierzy 2,7 m, a minutowa 4,2 metra. To największa tarcza zegarowa na świecie.

Big Ben to najchętniej fotografowany obiekt w Londynie. Nic dziwnego bo na zdjęciach wychodzi oszałamiająco 🙂

 

atrakcje Londynu

2. Tower Bridge

Drugi po Big Benie najbardziej znany obiekt w Londynie. Monumentalny most zwodzony łączący brzegi Tamizy we wschodniej części miasta, w pobliżu Tower of London. Zbudowany w stylu wiktoriańskim w 1894r został uznany arcydziełem ówczesnej inżynierii. Z górnego pomostu roztacza się piękny widok – wstęp kosztuje 8,00 GBP.

 

atrakcje Londynu

3. Buckingham Palace

To największy na świecie pałac królewski. Powstał w roku 1837. Oczywiście największą atrakcją tu jest uroczysta zmiana warty, która odbywa się od kwietnia do lipca codziennie o godzinie 11.30. Część pałacu Buckingham udostępniona jest odpłatnie zwiedzającym, a w sierpniu i wrześniu, podczas wakacji królowej, można zwiedzić też apartamenty Buckingham. Bilet kosztuje około 20 GBP.

 

atrakcje Londynu

4. London Eye

Londyńskie Oko zwane także Kołem Milenijnym to najwyższe na świcie koło obserwacyjne, w którym jednocześnie nad ziemią może przebywać 800 osób! Prędkość z jaką się porusza wynosi 0,8 km/h, a pełny czas trwania podróży wynosi około 30 minut. Cudowne widoki warte swojej ceny – bilet kosztuje 18,00 GBP (Najlepiej kupić go wcześnie on-line – jest tańszy i nie trzeba w stać w naprawdę długich kolejkach).

 

atrakcje Londynu

atrakcje Londynu

5. St James park

To londyński park znajdujący się blisko Pałacu Buckingham. To idealne miejsce żeby troszkę odpocząć. Dookoła pełno wygrzewających się na słońcu pelikanów i proszących o przysmaki wiewiórek. A widoki… przepiękne, bajkowe, niezapomniane… Warto na chwilę przysiąść na ławce i nacieszyć oczy.

 

atrakcje Londynu

 

 

To oczywiście tylko propozycja, która ma was zachęcić do indywidualnego odkrywania londyńskich perełek. Naprawdę ciężko mi było się zdecydować co powinna zawierać. Niektóre pozycje były dla mnie oczywiste, nad innymi musiałam się dłużej zastanowić.

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na facebooku.


 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz