INSPIRACJE,  LIFESTYLE

Podsumowanie sezonu – wiosna 2019

 

Niestety tegoroczna wiosna nie była tak piękna jak w ubiegłym roku. W zasadzie i tak nie miałam żadnych konkretnych planów wyjazdowych na ten czas, więc głównie odkrywałam ciekawe miejsca w okolicy, skupiłam się na pisaniu bloga i na planach na przyszłość. A, że już dawno nie pisałam co u mnie, zapraszam na krótkie podsumowanie ostatnich miesięcy.

Marzec

W marcu pojechaliśmy do Olsztyna. Może to niezbyt ciekawy miesiąc na podróże po Polsce, ale w tym roku to mój pierwszy wyjazd, więc i tak się cieszę, że udało nam się spędzić tam weekend. W zasadzie wyjazd ten był związany z inwestycją, z którą zamierzamy za jakiś czas wystartować (ale o tym wkrótce), a pogoda była wyjątkowo paskudna, więc za bardzo nie pozwiedzaliśmy. Wybraliśmy się jedynie na spacer po rynku i na kolację.

 

olsztyn

olsztyn

olsztyn

olsztyn

 

Najlepszym moim odkryciem w marcu, na kulinarnej mapie stolicy, okazał się Raj w niebie. Za niezwykły, egzotyczny klimat, za wspaniałą obsługę, a przede wszystkim za pyszne, hawajskie jedzenie. Karta nie jest duża, ale wszystko co w niej zawarte wydaje się bardzo egzotyczne. Co tu dużo mówić, Raj w Niebie to miejsce, które planuję odwiedzać dość regularnie. Znajdziecie je na tyłach Nowego Światu, a więcej o nim napisałam w tym tekście: Aloha! Raj w Niebie, czyli hawajska uczta w stolicy. Bardzo polecam to miejsce.

 

podsumowanie wiosny 2019

podsumowanie wiosny 2019

Raj w Niebie,

Nowy Świat 21, Warszawa

W marcu napisałam dla was 7 nowych tekstów, z których aż trzy okazały się bardzo popularne. Pierwsze miejsce bezkonkurencyjnie zajął wpis o powodach, dla których warto wybrać się na Cypr. Prawie taką samą popularność osiągnął post o praktycznych informacjach, przed wyjazdem na Zakynthos, a zaraz za nimi plan zwiedzania Mediolanu i okolic.

W tym miesiącu odwiedziło mnie 14 442 unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali blisko 24 000 odsłon.

Kwiecień

W kwietniu najbardziej wspominam wyjście z koleżankami na Niewidzialną Wystawę. Słyszeliście o tym miejscu? W skrócie to „spojrzenie na świat oczami osoby niewidomej”. Niesamowite doświadczenie, które wywołało u mnie mnóstwo skrajnych emocji. Pierwszy raz miałam okazję porozmawiać z osobą niewidomą, doświadczyć przez chwilę tego co ona i zrozumieć jej świat. Nie jest to może przyjemne przeżycie, ale otwiera oczy, uczy zrozumienia i wdzięczności za to, co mamy i czego nie doceniamy. Jak dla mnie każdy powinien się tam wybrać.  Więcej o Niewidzialnej Wystawie napiszę wkrótce.

 

niewidzialna wystawa

 

Kwiecień to dla mnie wyjątkowy miesiąc, bo udało mi się spełnić moje największe marzenie – otworzyć studio fotograficzne. No może jeszcze nie do końca otworzyć, bo oficjalnie zamierzam wystartować w lipcu, ale kończę kompletowanie potrzebnych akcesoriów i sprzętu. Na razie wygląda to tak:

 

studio

 

Na temat studia na pewno jeszcze nie raz napiszę, a już dziś wszystkich chętnych zapraszam na sesje w bardzo promocyjnych cenach! 😊

Jeśli chodzi o blog, to w kwietniu powstało 6 artykułów, z których najczęściej czytaliście – co spakować na wakacje w Norwegii.  W tym miesiącu odwiedziło mnie 15 466 unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali 24 660 odsłon. Bardzo mnie to cieszy, bo widzę coraz bardziej tendencję zwyżkową.

Maj

W maju działo się dość sporo. Na początku miesiąca wybrałam się z przyjaciółką do teatru. Choć bardzo to lubię, to jednak tym razem sztuka, mimo ciekawej obsady, okazała się delikatnie mówiąc – nie trafiona. Mimo tego to wyjście skłoniło mnie do napisania tekstu – dlaczego warto chodzić do teatru, który już wkrótce ukaże się na blogu.

 

podsumowanie wiosny 2019

podsumowanie wiosny 2019

 

W tym miesiącu dostałam zaproszenie na otwarcie nowego hotelu – Arche Hotel Geologiczna. To bardzo ciekawa opcja noclegowa podczas pobytu w stolicy, zarówno ze względu na cenę jak i położenie. Na otwarciu udało nam się wygrać kolację, na którą mam nadzieję, udamy się wkrótce.

 

podsumowanie wiosny 2019

podsumowanie wiosny 2019

 

Najciekawszym miejscem, do którego wybrałam się z koleżankami był Alchemist GastroPub, znajdujący się przy Placu Piłsudskiego w Warszawie. Świetne miejsce do wyjścia na obiad, ale przede wszystkim na drinka, piwo czy pyszne Prosecco. Największą atrakcją tego miejsca jest ściana z piwami, cydrem i Prosecco, z której samodzielnie można dolewać sobie wybranego trunku. Wystrój i klimat również ekstra, jedynie pani kelnerka nie należała do najsympatyczniejszych, ale może po prostu miała gorszy dzień. Tak czy owak lokal na pewno warto odwiedzić.

 

alchemist gastropub opinie

alchemist gastropub opinie

alchemist gastropub opinie

alchemist gastropub opinie

alchemist gastropub opinie

Alchemist GastroPub,

Plac Piłsudskiego 3, Warszawa

Priorytetem w tym roku jest dla mnie studio, więc maj to kolejny miesiąc bez żadnych wyjazdów. Natomiast udało mi się zrobić pierwsze sesje. Trochę jeszcze pracy przede mną, ale pochwalę się efektami.

 

 

Dajcie znać, co myślicie 😊

Powoli ruszam już ze stroną internetową: http://www.mtbphoto.com.pl/

Na razie jednak ciągle kombinuję z jej wyglądem, ale liczę, że do połowy miesiąca uda mi się ją skończyć.  

Stworzyłam dla was również nowy film na moim kanale na yt. Zapraszam do obejrzenia i zachęcam do subskrypcji, zwłaszcza, że niebawem planuję poświęcić mu trochę więcej uwagi.

 

 

Na blogu pojawiło się 6 nowych wpisów i zgodnie z moimi przypuszczeniami, najchętniej zaglądaliście do najciekawszych atrakcji na Zakynthos oraz o magicznie kolorowym Burano. Tendencja wzrostowa się utrzymuje i w tym miesiącu stronę odwiedziło 19 130 uu, którzy wygenerowali ponad 30 000 odsłon. Dziękuję i oby tak dalej!

 

Mamy już czerwiec, a ja w tym roku nie byłam jeszcze na żadnym porządnym wyjeździe ani w Polsce, ani tym bardziej za granicą. Studio to jednak dla mnie priorytet, ale na pewno w sezonie letnim trochę się z podróżami rozkręcę. Dajcie teraz koniecznie znać jak wam minęła wiosna? Co ciekawego wydarzyło się u was, albo jakie fajne miejsce udało wam się zwiedzić? Czekam na wasze komentarze! 

 

 


Jeśli spodobał Ci się ten wpis i chcesz być na bieżąco, polub My Travel Blog na Facebooku.